Торговий дім «Сіверщина» продали

 

14 березня відбувся приватиза­ційний аукціон Єдиного майнового комплексу державного підприєм­ства «Торговий дім “Сіверщина”» в Чернігові. І відбувся успішно. Бо­ролися за нього три інтересанти.

У результаті протягом торгів ціна за об’єкт зросла в п’ять разів — із 418 433 до двох мільйонів п’яти ти­сяч гривень. Переможцем аукціону стало ПП «Буд-Арвест», яке займа­ється будівництвом житлових і нежитлових будівель.

- Свого часу Торговий дім «Сіверщина» входив до складу об’єктів об'єднаної лікеро-горілчаної промисло­вості, він був у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики. Проте останнім часом практично не провадив ніякої діяльності. Маючи у своєму складі об'єкти нерухо­мості, у тому числі й безпосередньо магазини, причому в досить престижних районах Чернігова, окрім збитків, торговий дім, на жаль, більше нічого не генерував, — го­ворить начальник Управління забезпечення реаліза­ції повноважень у Чернігівській області Регіонально­го відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Ва­лерій Йовенко. — Так, перед проведенням привати­заційного аукціону його кредиторська заборгованість складала 8 785 тисяч гривень. А для такого торговель­ного підприємства це чимала сума.

Виплачувати її доведеться вже новому власнику. Що ж він отримав натомість? П’ять будівель — чотири ма­газини загальною площею 358 квадратних метрів та об’єкт незавершеного будівництва — склад.

— Я вважаю, що це хороший приклад ефективної приватизації. Коли таке, можна сказати, мертве підпри­ємство завдяки новому власнику нарешті отримає но­ве життя, — каже Валерій Йовенко. — А нове життя точ­но буде, якщо людина заплатила такі гроші за збитко­вий об'єкт. Щодо самого власника... Про нього ми ні­чого сказати не можемо - із представниками ПП «Буд-Арвест» ми не спілкувалися, їх ми не знаємо. Але це й добре, адже вкотре доводить, що нинішні процедури приватизації дають змогу будь-якій особі зайти на «Про­зоро. Продажі» і взяти участь в аукціоні, який її заціка­вить.

Отож набирайте в пошуковій стрічці https://prozorro.sale/ та обирайте свій об'єкт! До речі, вже у квітні або травні там з'явиться ще один довгоочікува­ний лот — Єдиний майновий комплекс «171-й ре­монтний завод». Стежте!

На фото - приміщення «Торгового дому “Сіверщина”»

Джерело: газета “Гарт” від 30.03.2023, Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сіверщина, аукціон, Йовенко

Добавить в: