Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Микола Супрун, колишній голова Бобровицької райдержадміністрації, відсудив у держави за кримінальне переслідування 216 тисяч гривень моральної шкоди та майже 13 тисяч матеріальної


Микола Супрун, колишній голова Бобровицької райдержадміністрації, відсудив у держави за кримінальне переслідування 216 тисяч гривень моральної шкоди та майже 13 тисяч матеріальної

Ці суми мають виплатити 59-річному Миколі Супруну з державного бюджету. Списати з казначейського рахунку на його користь. Таке рішення прийняв Ніжинський міськрайонний суд. А просив Микола Степанович 30 тисяч гривень матеріальної та два мільйони гривень моральної шкоди, а також 40 тисяч гривень компенсації витрат на лікування та правову допомогу.


Микола Супрун

Супрун двічі очолював Бобровицьку РДА, з весни 2009 по літо 2010 року та з травня 2014 по серпень 2015.

Позов обгрунтував тим, що було незаконне кримінальне переслідування, засудження, утримання в СІЗО, відсторонення його від посади. Через дії прокуратури він втратив п’ять років стажу і був позбавлений засобів для лікування. Обшуки негативно вплинули на його сім’ю. Отож позивався до держави та прокуратури Чернігівської області.

Суд вивчив документи і підрахував, що на лікування було витрачено 716 гривень, а втрачений заробіток за час відсторонення від посади — 12072 гривні.

Що стосується моральної шкоди, суд її обрахував так: кримінальне переслідування тривало з 11 серпня 2015 року по 4 червня 2019 року — 45 місяців 24 дні, мінімальна зарплата з 1 січня цього року 4723 гривні (період помножили на цю суму, і вийшло 216 тисяч 313 гривень 40 копійок).


Торік 4 червня Апеляційний суд задовольнив скаргу Миколи Супруна. Скасував вирок Ніжинського міськрайонного суду, що дав Супруну сім років тюрми за хабарництво. Ухвалив провадження в справі закрити. Обвинуваченню не вистачило доказів.

Історія почалася в 2015 році, коли підприємець Анатолій Гусак захотів побудувати газову заправку у селі Браниця Бобровицького району. Оскільки право на безкоштовне отримання землі він вже використав, заяву на 0,4025 гектара написав його підлеглий Кореба. Потім потрібно було змінювати цільове призначення землі (пройти купу погоджень в різних інстанціях). І Гусак звернувся до Супруна, як до голови РДА, бо вважав, що без його сприяння землю оформити буде дуже складно. Домовилися, що бізнесмен має передати Супруну 45 тисяч гривень. Голова райдержадміністрації сам привіз розпорядження Гусаку в його офіс. Підприємець віддав йому гроші. Супрун загорнув їх в газету «Бобровиця» і пішов. Невдовзі його затримали правоохоронці.

На всіх судах Супрун твердив, що то був не хабар, а спонсорська допомога на оплату проекту будівництва майбутнього РАЦСу. Пройшло слідство, потім перший суд. 19 лютого 2016 року Ніжинський міськрайонний суд дав Супруну шість років з конфіскацією. Прокурор просив дев’ять. Супрун оскаржив вирок. Справа пішла на новий розгляд. 5 грудня 2016 року ще рік додали. Стало сім. Також суд позбавив Миколу Степановича рангу держслужбовця і права три роки обіймати посади в державних органах, хоча прокурор знову просив дев’ять років тюрми.

Під варту Супруна в залі суду не взяли. Він знову оскаржив вирок. І зник. Поліція мала інформацію, що виїхав за кордон. Оголосили в міжнародний розшук. Не знайшли. Через півтора роки сам об’явився, після того, як Верховний суд скасував ухвалу Апеляційного суду про реальний строк та призначив новий розгляд справи в апеляції.

Колегії суддів написав лист Леонід Яковишин, директор ТОВ «Земля і воля» з Бобровиці. В листі зазначив, що вважає Супруна винуватим. Судді розцінили це як втручання в їх діяльність.

Захищати Миколу Супруна прийшов особисто тоді ще народний депутат Олег Дмитренко, як свідок. І все склалося на користь екс-голови РДА.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №37 (1791), 10 вересня 2020 року. Фото з Інтернету

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровицька РДА, Микола Супрун, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект