• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На 102-му році життя відійшов у вічність Михайло Єдомаха


На 102-му році життя відійшов у вічність Михайло Єдомаха

Днями ветеран Другої світової війни Михайло Єдомаха з Чернігова відійшов у інші світи. 15 червня довгожителю виповнився 101 рік! Якось під час інтерв'ю для нашої газети, фронтовик посміхаючись казав: - Ось доживу до 105-ти, a потім побачу, ще скільки!

Не дожив. Але років усе ж мав чимало! Ніби вчора, невисокий на зріст, підтягиутий і веселий Михайло Павлович розповідав про фронтові будні. Трішки недочував та недобачав, втім і то вважав - не від старості, а як кажуть, дісталося у спадок від війни.

Коли почалися бойові дії на Сході під час Другої світової, бортмеханік літаків Михайло Єдомаха брав участь у розгромі японської армії, що була союзником Німеччини. А потім служив у Кореї. Йшов воювати - сержантом, повернувся - старшиною. Двое його рідних братів загинули від ворожих куль. Батька теж тяжко поранило, та він вижив. Матір до останнього дня журилася за синами.

- Під час польоту я відповідав за правильну експлуатацію агрегатів, стежив за порядком десантування та скидання вантажів А ще ми з хлопцями вручну навантажували бомби Підвішували їх... А коли лунала команда «Відбій», ловили бомби у свої піджаки. Був у нас двомоторний гвинтовий вантажний літак, справжній красень! - згадував з посмішкою учасник бойових дій Михайло Єдомаха, який мав купу нагород, зокрема Орден Вітчизняної війни ІІ ст..


Після війни викладав історію у ліцеї залізничного транспорту, потім його обрали керівником Чернігівського обласного комітету профспілок, очолював Чернігівське міське управління культури.

Додамо, шо ветеран усе своє життя тримав пасіку, у 95-річному віці ще трудився біля 20-ти вуликів! Останні майже три десятиліття прожив, як кажуть, душа в душу, з дружиною Валентиною, яка підтримувала його до останніх днів.

Не вистачає пані Валентині чоловіка, а синові В'ячеславу - батька. Сумують рідні, друзі і всі, хто знав бойового ветерана Михайла Єдомаху.

Лариса Галета, «Деснянка» №26 (813) від 2 липня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бойовий_ветеран, Єдомаха, Галета, Деснянка

Добавить в: