Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Раніше гектарами картоплю ростили. Тепер кілька соток для себе. Донбас відпав. З'явились фермери»
УБП


Home net

«Раніше гектарами картоплю ростили. Тепер кілька соток для себе. Донбас відпав. З'явились фермери»

— Оце така у нас воляча робота, — Олександр Безлюдний разом з дружиною Любов’ю Андріївною та сином Миколою у селі Подище Прилуцького району тягнуть дисковий підгортач по картоплі. Це пристрій з двома довгими ручками позаду і ще однією спереду. Внизу — два диски. Чоловік штовхає ззаду, дружина з сином тягнуть спереду. Диски навертають землю на картоплю. Хвилина-дві — і рядок обгорнули.Олександр Миколайович працює охоронником на Гнідинцівському газопереробному заводі. Любов Андріївна трудилась на заводі «Пожмашина» у Ладані, зараз на біржі.

У фермерів таке — показує на обгортач Олександр Миколайович, — трактори тягають, тільки дисків більше. А у нас два. Ця машина проводить тільки таку операцію. Є й інші, наприклад, для сапування.

— Де легше стояти: спереду чи ззаду? — цікавлюсь.

— Немає різниці, аби земля м’яка була. Ми ж перед тим розпушили.

— Треба тільки утрьох тягати? Один не справиться?

— Один точно ні. Ми раніше з сином удвох тягали. А потім він в АТО поранення в руку отримав. Він контрактник. Від початку на Схід ротаціями їздив. Воював у 25-ій парашутно-десантній бригаді, та 72-ій бригаді. Як травмувався, групу дали. То ж тепер утрьох справляємось.

— Саморобне?

— Ні. Куплене. Спочатку люди самі робили. А потім на заводі побачили, стали й собі випускати.

Баби раніше сапами орудували. Такого і не бачили. Ми з сином тягнемо цього агрегата, а сусідка стоїть і дивується: «От сукіни сини, з людей волів поробили».

— Аби трактором чи мотоблоком, то легше було б.


— Обсяги уже не ті. Картопля тільки для себе. Лишили соток шість. Це раніше ми гектарами обробляли. Тяжкі часи були, зарплату по кілька місяців затримували, то тоннами продавали. І всі по селу займалися картоплею.

Картопля на Донбас йшла. По селу чоловік п’ять було, які скуповували і возили продавати.

Уже й розмову завели, щоб купити мотоблок. А тоді картопля відпадати стала. Люди, що скуповували, перепрофілювались. А ще з’явились фермери. Зараз один фермер стільки напахує, скільки ми раніше усім селом вирощували.

Тож ми і цим апаратом за годину, гуляючи, справимось.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №21 (1775), 21 травня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуцький район, город, картопля, Олександр Безлюдний, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:


ЦентрКомплект