• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівцю не виплачують допомогу по безробіттю більше місяця


реклама

Чернігівцю не виплачують допомогу по безробіттю більше місяця

 

До редакції Gorod.cn.ua звернувся місцевий житель, який з настанням карантину поповнив ряди безробітних. 42-річний Віктор Д. каже, що на роботі в кінці березня його відправили за свій рахунок на 2 тижні, а потім попросили звільнитися, оскільки підприємство не може тепер вчасно віднаходити кошти на сплату зарплатні. На початку квітня він почав процес реєстрації в міському центрі зайнятості. Заповнив дві електронні форми (бланк заяви про надання/поновлення статусу безробітного та бланк заяви про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю), які знайшов на сайті установи та відіслав їх з пакетом документів (копія трудової книжки, копія сторінок паспорту, диплому та ІПН-коду). Після цього йому передзвонили, та сказали, що ці 2 заповнені документи треба роздрукувати, поставити на них свій підпис та відправити, а також завести рахунок в банку, куди буде нараховуватися допомога. Чоловік так і зробив і пішов до Полікомбанку, де й завів рахунок. Відправив дані рахунку передзвонили і сказали, що помилилися і Полікомбанку, на жаль, немає в списку тих банків з якими уклав угоду МЦЗ Чернігова. Він завітав до Ощадбанку, завів рахунок там і знову відправив його по електронній пошті post@mcn.oczcn.gov.ua. Приблизно через тиждень-два йому передзвонила кар’єрний радник і повідомила, що його закріплено за участком №8. І щоб він обов’язково брав трубку, коли вона наступного разу йому подзвонить. З тих пір пройшло майже 1.5 місяці і ні дзвінків від радника ні коштів не надходило.Наприкінці квітня Віктор Д. сам намагався зв’язатися зі своєю кар’єрною радницею. Та повідомила, що кошти мають надійти до 30-го квітня. Після травневих свят Віктор знову почав їй дзвонити. Спершу на мобільний, з якого телефонувала жінка, та вона відповіла, що це її особистий номер і хай дзвонить саме не робочий після обіду, хоча сама цей номер використовувала коли дзвонила Віктору саме в робочий час. Наступні декілька днів стаціонарний номер телефону 67-88-28 не відповідав. Тоді Віктор зателефонував Сидоренко Людмилі Михайлівні начальниці відділу активної підтримки безробітних за номером 67-88-25, та в свою чергу повідомила, що його кар’єрний радник на лікарняному, хоча радниця, коли їй дзвонили на мобільний казала що вона на роботі і щоб дзвонили їй саме на стаціонарний телефон. Сидоренко Людмила попросила тоді подзвонити кар’єрному раднику з участка №9 за номером 67-88-38 і вже цей радник повідомив, що перша допомога Віктору Д. буде здійснена за період з 7 по 21 квітня у сумі 1806 грн. 11 травня. Але, як вже мабуть здогадався читач – ні 11-го, ні 12, ні 13 ці кошти не надійшли.

Як весь період купувати продукти, оплачувати квартиру та мати кошти, аби безкінчено дзвонити з мобільного номеру на стаціонарні номери карєрних радників – законодавство не роз’яснює, як і те, куди можна скаржитися, якщо допомога не приходить. Адже коли Віктор працював затримок по зарплаті ніколи не було, в тому числі й через те, що за затримки підприємство має сплатити чималий штраф. Так, згідно зі статтею 265 КЗпП юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю несуть фінансову відповідальність: 3 мінімальні зарплати (на сьогодні – 11 169 грн.) - за порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплату не в повному обсязі. Статтею 175 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату зарплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500 – 17 000 грн).

Але як бачимо, що по виплатам по безробіттю - ці правила не працюють і навіть, якщо кошти затримуються місяцями відповідальності ніхто за це не несе.
13-го травня Віктор Д. вирішив звернутися за допомогою до журналістів. А 14-го знов дзвонив до радника 9-го участку, тому що номер телефону його радниці продовжував вперто мовчати. На тому кінці дроту чоловік повідомив йому, що сьогодні, 14-го травня кошти надійшли, але аби провести операцію через Казначейство це займе ще декілька днів. Наступне нарахування коштів йому буде здійснено після 18-го травня – тому що саме на цю дату призначене телефонне відвідування кар’єрного радника Віктора.
Таким чином, виходить, що свої 1806 грн. допомоги Віктор отримає не раніше ніж 20-го травня, тобто майже через 2 (!) місяці, як він звернувся до Міського центру зайнятості Чернігова. До речі багаторазові звернення Віктор на гарячу лінію Служби зайнятості за номером 0800 50 99 66 – не дали результатів за цим номером ніколи ніхто не відповідав. Пізніше в Центрі зайнятості надали мобільний номер, на який можна дзвонити, якщо нема коштів для дзвінків на стаціонарні номер ЦЗ: 093-00-90-467

Ми в свою чергу звернулися з запитаннями до Центру зайнятості , відповіді нам надали в  Обласному центрі зайнятості.

- Скільки людей стало на облік в місті Чернігові за даними на сьогодні?
- За період карантину, станом на 13 травня поточного року, в області зареєстровано 7 333 безробітних, що в 2,4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у м.Чернігові реєстрація безробітних збільшилась у 3,5 рази та склала 2020 осіб. Станом на 13.05.2020 р. на обліку у Чернігівському міському центрі зайнятості перебувало 4328 безробітних громадян (включаючи тих громадян, які стали на облік до початку карантину – прим.авт.)

- По яких числах проводяться виплати, чи є затримки і з чим вони пов'язані?
- Нарахування допомоги по безробіттю проводиться подекадно: з 1 по 10, з 11 по 20, з 21 по 30-31 число включно. Виплата здійснюється по мірі надходження фінансування.


- Якій кількості безробітних вже були проведені виплати? Яка середня сума і за якою схемою вони нараховуються?

- За період карантину по Чернігівському міському центру зайнятості проведено нарахування та виплату допомоги по безробіттю на суму 15,8 млн.грн., допомогу отримали 7489 осіб, середня виплата становить 2110 грн.

Розмір допомоги по безробіттю розраховується відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 року №613, та залежить від страхового стажу та заробітної плати. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує останньому відвідуванню безробітним центру зайнятості, а на період карантину - підтвердження безробітним за допомогою телефонного зв’язку наміру шукати роботу та перебувати на обліку у службі зайнятості.


Для наших читачів додатково пояснюємо, що нарахування – не означає те, що кошти були переведені на рахунки безробітним. Це умовно кажучи, та кількість грошей, яку б мали за період карантину згідно бухгалтерських відомостей отримати безробітні. А вже інформацію про фактичні виплати Gorod.cn.ua зможе отримати лише після їх здійснення. З часу початку карантину це перший транш коштів від держави до МЦЗ Чернігова. І, так він проведений за затримкою через те, що кількість безробітних збільшилася в декілька разів, а значну їх частку було звільнено з підприємств де вони отримували досить високу зарплату, через що й сума допомоги по безробіттю таким особам – також значна. Тож звичайно ця сума за місяць становить близько 5 млн. гривень, а не 15, як нині. Також нам повідомили, що під цифрою 7 489 осіб мається на увазі не кількість фактичних безробітних а кількість перерахувань, які за ними закріплено. Так, наприклад, по особі, що стала на облік в кінці березня може бути нараховано коштів за 2 і навіть три декади, але фактично вона на руки їх ще не отримувала.

- Людина, яка звернулась до нашої редакції стала на облік 7 квітня, інспектор повідомляла, що виплати повинні бути 21-го квітня, потім 3-го травня, потім 7 травня, потім сказали, що чекайте 11-го і нічого йому не прийшло до сих пір, як ви це поясните? Також інспектор сказала, що, якщо він став на облік 7-го квітня, то перша виплата буде за період з 7 по 21 квітня, як обліковуються ці періоди, від чого залежать? По яким дням тижня вони приходять, це залежить від дня коли людина стала на облік чи є якісь загальні дати для всіх?

Віктор Д. звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості 07.04.2020 року з метою пошуку роботи.
Відповідно п.1, 2 до розділу 2 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 року № 613, йому з 07.04.2020 року призначена допомога по безробіттю на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу та заробітної плати.

В телефонній розмові з кар’єрним радником 23.04.2020 року Віктор  підтвердив свій намір шукати роботу та перебувати на обліку у службі та згідно з п.3 розділу 6 Порядку № 613 за період перебування на обліку з 07.04.2020 по 22.04.2020 року йому нарахована допомога по безробіттю. Перерахування коштів на особовий рахунок проведено після надходження фінансування (14.05.2020 року).На фото скріншот з особистого кабінету Віктора Д. Ощадбанк, на якому видно, що станом на 14.05.2020 – на його рахунку кошти відсутні.

- Як регламентовані дзвінки кар’єрного радника? Радник сказав, що дзвінок від нього - це так зване "телефонне відвідування". Що буде в разі, якщо людина не взяла слухавку, або взяла пізніше, її тоді знімають з обліку?

- У період карантину служба зайнятості працює у дистанційному режимі. Комунікація з клієнтами здійснюється в телефонному режимі або електронними засобами. У разі відсутності зв’язку з безробітним у визначений час, спеціалістом буде зафіксовано інформацію про відсутній зв’язок з особою без вчинення дій щодо зняття її з обліку. Надалі фахівець буде повторювати спробу зв’язку з безробітним кожні 5 календарних днів протягом 30-ти. Якщо ці спроби виявляться марними, то лише тоді спеціаліст здійснить дії щодо припинення реєстрації безробітного відповідно до діючого законодавства.

До кого звертатися зі скаргою, з приводу того, що виплат немає вже більше місяця?
- Перш за все, не потрібно панікувати. Варто звернутися до свого кар’єрного радника та вияснити всі питання у конкретному випадку.

Довідково:

24 квітня на позачерговому засіданні уряд ухвалив виділення 6 мільярдів гривень Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. З них на допомогу по безробіттю - 1,277 млрд грн. 

Gorod.cn.ua 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: безробіття

Добавить в: