• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Городнянщині сутужно з роботою


реклама

На Городнянщині сутужно з роботою

 

Коронавірусний карантин, локдаун, зменшення доходів населення — все це дуже негативно вплинуло на ринок праці на Городнянщині. Особливо потерпає малий бізнес. Одяг, взуття, побутова техніка, будівельні матеріали - все це тепер купується нечасто. Люди швидше підуть до продуктового магазину, ніж до промислового. Довелося багатьом міцніше затягнути пасок. І якщо на більш потужних підприємствах, де є постійні замовлення на продукцію, якось тримаються, то середній бізнес вимушений скорочувати штати. Тож люди звертаються до центру зайнятості. Окрім цього, на збільшення армії безробітних вплинули реорганізація та ліквідація державних установ. Ми поспілкувалися з Інною Невровою, директоркою Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, яка розповіла, хто може скористатися послугами центру зайнятості і як це правильно зробити.Що пропонують на «біржі»?

— Робота існує для тих, хто її шукає, — з цих слів почала свою розповідь Інна Юріївна. — За 2020 рік до Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості звернулося 2459 громадян, які хотіли працевлаштуватись. Пропонуючи вакансії безробітним, ми враховуємо освіту, професійний досвід, кваліфікацію особи з урахуванням транспортного обслуговування та побажання роботодавця.

Серед таких може бути знання та володіння ПК, або володіння певними навичками та вміннями. Не менш важливим являється те, що заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи нашого клієнта. Якщо запропонована вакансія не відповідає цим критеріям, безробітний має повне право відмовитися від неї. І в такому разі він буде отримувати призначену допомогу. Зазвичай укомплектування вакансій ускладнюється саме через низький (мінімальний) розмір заробітної плати, яку пропонують роботодавці. Якщо ж безробітний вперше відмовляється від запропонованої вакансії без поважної причини, то його виплати скорочуються на 15 календарних днів. Якщо відмова від двох пропозицій підходящої роботи – припиняється реєстрація людини як безробітного.

Окрім цього, якщо безробітний не дотримується рекомендацій— не відвідує без поважної причини центру зайнятості, у якому він зареєстрований, у визначений і погоджений з ним день та час, не відвідує роботодавця упродовж семи календарних днів відповідно до виданого направлення на працевлаштування на підходящу роботу, відмовляється від проходження професійного навчання, не виконує заходи, визначені індивідуальним планом працевлаштування, допомога по безробіттю також скорочується на строк до 90 календарних днів.

Кого найбільше потребувала та потребує “пандемічна” економіка?

Згідно статистики, в 2020 році було зареєстровано більше 600 вакансій, але це майже на 30% менше, ніж за 2019 рік. Кількість роботодавців, які подавали інформацію про вакансії, також зменшилась у порівнянні з 2019 роком на 12%.
Станом на 1 березня у філії налічувалося 24 актуальні вакансії. Переважно, це вакансії у сфері охорони здоров’я (сімейні лікарі), лісового господарства (майстри лісу), сільського господарства (тваринники, дояри).


Минулий рік став викликом для підприємців. Тому турботу проявила держава, яка виділила кошти для підтримки середнього та малого бізнесу. 13 роботодавців отримали допомогу по частковому безробіттю. Це дало змогу забезпечити виплати 38 найманим працівникам, які через оголошення карантину та припинення чи скорочення діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу втратили частину заробітної плати. 122 фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами, та частково втратили свій дохід внаслідок карантину, також була надана допомога по частковому безробіттю.

— Незважаючи на карантинні обмеження, до активних програм сприяння зайнятості в 2020 році залучено 697 безробітних, — розповідає директорка. — Зокрема, 505 осіб працевлаштовано за направленнями філії та самостійно. Крім того, 119 безробітних отримали професійне навчання. 73 людини було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Кожен третій безробітній був працевлаштований на сільськогосподарські підприємства, кожен п’ятий – в сфері торгівлі, 14% - у сфері переробної промисловості та 7% - у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги.
Як призначають допомогу по безробіттю та які суми слід очікувати

— Загальна тривалість допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для незастрахованих осіб — 180 календарних днів. Для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів. Період виплат також залежить від статті, за якою працівника було звільнено, — пояснила Інна Юріївна.

Допомога по безробіттю нараховується кожному індивідуально, адже на це впливає багато чинників. Найменша сума, яка може призначатися по безробіттю — 650 гривень, але від початку карантину ця сума збільшилась до 1000 гривень.

Найбільша виплата, яку можуть призначити безробітному з 1 січня 2021 року, становить 9 тисяч 80 гривень — це чотири прожиткові мінімуми.
Працювати і одночасно перебувати на обліку в службі зайнятості заборонено законодавством. На те він і статус безробітного. Але інколи люди ігнорують цю заборону.

Зловживання статусом безробітного

— П орушенням вважається те, що особа, яка перебуває у нас на обліку, займається чи то підприємницькою діяльністю, чи то надає якісь інші послуги. Виявити це досить легко, — каже Інна Юріївна. — Ми співпрацюємо та дізнаємося інформацією про особу з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиного державного реєстру страхувальників. Як би особа не приховувала нелегальний заробіток, до служби зайнятості надійде ця інформація, і неправомірно отримана допомога по безробіттю та вартість соціальних послуг буде стягнута з порушника і повернута до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

Джерело: газета "Новини Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Неврова, Городня, робота, безробіття

Добавить в:
 
 


Центр Комплект