Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Молоді українці зі статусом безробітні отримають безкоштовне навчання за оновленими програмами перекваліфікації

Молоді українці зі статусом безробітні отримають безкоштовне навчання за оновленими програмами перекваліфікації

 

4 жовтня стало відомо про закінчення роботи Державної служби зайнятості та експертів HR над програмами перекваліфікації для безробітних молодих людей. Загалом було оновлено чотири програми, які допоможуть українцям здобути нову спеціальність безкоштовно. При цьому, основний наголос був зроблений на професії, пов'язані з будівництвом та енергетикою.Інформація була розкрита експертами Career Hub. При цьому, вони заявили, що попит на фахівців зазначених областей стрімко зростатиме найближчими роками. Тому, якщо є бажання реалізуватися та побудувати кар'єру у цих сферах, можна взяти участь в одній із цих програм, звернувшись до районного центру зайнятості. А додаткові кошти допоможе заробити офіційний сайт ВІП Казино, що пропонує цілодобовий доступ до платних та безкоштовних ігрових консолей.

Які варіанти навчання було запропоновано

Після проведеного дослідження, фахівці дійшли висновку, що потреба в людях, які знаються на питанні відновлюваної енергетики, зросте на 61%. Щобільше, після завершення конфлікту, багато українських девелоперів потребуватимуть кваліфікованих кадрів. Тому до списку оновлених програм здобуття професії були включені:

  • Нюанси встановлення та використання сонячних панелей;
  • Монтаж, техобслуговування та ремонт проводки, освітлювальних установок та мереж;
  • Комплектація простої опалубки, виробництво армованої сітки та каркасу, а також підготовка суміші з бетону;
  • Розбирання опалубок, демонтаж бетонних та залізобетонних споруд.

Запис на проходження цих курсів стартував ще 1 жовтня. При цьому тривалість кожного з них буде приблизно півтора місяця. Також Держзайнятістю було опубліковано алгоритм дій для реєстрації на одну із програм.

Так, щоби записатися на навчання, треба мати статус безробітного. Далі потрібно буде звернутися за консультацією до кар'єрного експерта. Радники закріплюються за громадянином автоматично після звернення. А останнім кроком є ​​отримання сертифіката на перекваліфікацію.

Що таке сертифікат на перекваліфікаціюЗ недавніх пір в Україні з'явилася можливість швидко поміняти профіль діяльності або здобути нову спеціальність. Так, з початку серпня 2023 року запрацювала програма так званих ваучерів на навчання. При цьому кваліфікаційні курси доступні представникам 70 професій. А почати шлях до нової кар'єри можна в будь-якому центрі зайнятості після надання потрібних паперів, включаючи паспорт, код і диплом.

Отримати цей сертифікат можуть не лише молоді люди. Також, сюди відносяться особи віком від 45 років, які мають від 15 років страхового стажу, колишні військові, тимчасово переміщені особи тощо. А, маючи подібний документ, люди зможуть здобути нову спеціальність чи оновити існуючу, коштом держави та у будь-якому професійно-технічному ВНЗ країни.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: перекваліфікація, безробіття, безробітня молодь, професії, навчання

Добавить в: