• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » UA: Чернігів презентує прем’єру документального фільму «Ковбасна революція – хто з’їв моє м’ясо?»


UA: Чернігів презентує прем’єру документального фільму «Ковбасна революція – хто з’їв моє м’ясо?»

Прем’єрний показ стрічки «Ковбасна революція – хто з’їв моє м’ясо?» відбудеться сьогодні на UA: Чернігів. Це четвертий документальний фільм виробництва каналу, його вирішили зняти до 30-річчя акцій протесту, що розпочалися 6 січня 1990 року. Зі слів історика Сергія Бутка, ті події стали одними з ключових у становленні незалежної України.Кадри фільму, відзняті в ніч на 11-е лютого на перехресті вулиць Рокоссовського та Доценка, відтворюють події 30-річної давнини. 6-го січня 1990-го у Чернігові зіткнулись обкомівська «Волга» та «Жигулі» прапорщика льотного училища.

«Паралізувався рух, люди почали виходити. Якимось чином відкрився багажник, і у багажнику виявились м’ясні делікатеси», - пояснює ситуацію, що склалася режисер фільму Іван Матвєєв.

Сьогодні режисер фільму презентував готову стрічку. Зустріч відбулася онлайн без глядачів, через карантин. Іван Матвєєв розповів, чому взявся за цю історію.

«Вже молодь, яким 20-30 років, не знає, що це таке. Навіть мої колеги десь жартували: «О, ковбасна революція, що це таке? Що це за прикол?»

«Це був кінець Радянського Союзу, кінець перебудови. По всій країні, маю на увазі тодішній СРСР, була дуже складна ситуація з продуктовим постачанням. Був страшенний дефіцит товарів. Я пам’ятаю, що в якийсь день єдиний мій обід – це був хліб, такий зелений перець з городу і сіллю посипано. Нічого іншого в той момент не було.»

Над документальним фільмом «Ковбасна революція – хто з’їв моє м’ясо?» майже 5 місяців працювала команда Суспільного Чернігівщини. У зйомках брали участь містяни та професійні актори театру.

Акторка облмуздрамтеатру Наталія Максименко розповідає: «Я це дуже добре пам’ятаю – і з баночками стояли, і в чергах за цією ковбаскою по 2.20, а про таку ковбаску, як була в багажнику, ніхто і не мріяв. Це була подія, всі про це говорили, але ж ні мобільних, нічого – сарафанне радіо. Але дуже добре пам’ятаю, що це було – о, як, у нас, в Чернігові?»

Історик Сергій Бутко каже, те, що сталося в Чернігові 6 січня 1990-го, відіграло ключову роль у становленні незалежності України.

«Чому ту Волгу перекинули, чому її потім потягли через п’ять кутів на Красну площу і потім до обкому партії? Соціально-політична ситуація, перебудова, розуміння того, що це не та влада, нам брешуть – все це призвело до вибуху. Оцей натовп поступово – це один з багатьох кроків перетворення найманих працівників, обурених своїм життям, на громадян, які хочуть дійсно покращення, щоб вони стали господарями своєї долі.»

Прем’єра фільму відбудеться сьогодні, о 20:50 на телеканалі «UA: Чернігів». Подивитися трансляцію можна буде на сторінках у Фейсбук, Ютуб та на сайті філії.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ковбасна революція, документальний фільм, Іван Матвєєв, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект