Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Поради вагітним під час спалаху COVID-19
Карантин

Поради вагітним під час спалаху COVID-19

Вагітні жінки зазвичай мають чимало приводів для занепокоєння. А тим більше в період пандемії. Щоб зменшити тривогу тих, хто очікує появи немовляти, ділимось фактами та рекомендаціями від Американського коледжу акушерів та гінекологів, Королівського коледжу акушерів та Королівського коледжу педіатрії та здоров'я дітей.Яка симптоматика COVID-19 у вагітних?

На сьогодні відсутня інформація стосовно того, що вагітна матиме тяжчі симптоми коронавірусу, ніж будь-яка інша доросла людина. Передбачається, що велика частина вагітних, якщо й отримає зараження COVID-19, то відчує лише помірну симптоматику застуди чи грипу.

Що робити вагітним, щоб зменшити ризик зараження коронавірусом?

В якості запобіжних заходів слід дотримуватися загальних порад. А саме:
- регулярне провітрювання приміщення та миття рук;
- табу на громадський транспорт. Щодо таксі - викликайте авто тих компаній, які дбають про дезінфекцію салонів;
- соціальна дистанція - уникайте скупчення людей, не йдіть зайвого разу в лікарню, аптеку, супермаркет. Останнє доручіть рідним, друзям чи кур’єру;
- уникайте контакту з тими, хто має симптоми застуди або симптоми коронавірусу;
- вдома користуйтесь окремим рушником та посудом;
- майте всі необхідні телефони - свого гінеколога, пологового будинку, чоловіка - під рукою, щоб не нервувати в пошуках.

Які рекомендації щодо амбулаторної медичної допомоги вагітним в Україні?

1. При нагляді за вагітною жінкою в амбулаторних умовах лікарю загальної практики – сімейної медицини / лікарю акушеру-гінекологу або фельдшеру/акушерці необхідно дотримуватись плану ведення вагітності.
2. Усі консультації, які не потребують тестувань та УЗД, мають проводитись дистанційно - відео або телефонні консультації.
3. Жінки, які мають пройти обов’язкове обстеження, яке неможливо відтермінувати, мають узгодити години прийому заздалегідь, щоб уникнути скупчення пацієнток у жіночій консультації.
4. Госпіталізація у відділення патології вагітності повинна відбуватись тльки за ургентними показаннями.
5. Якщо необхідна госпіталізація у пологовий будинок чи лікарню, вагітним жінкам пропонується подорожувати приватним транспортом та попередити про свій візит працівників приймального відділення пологового будинку перед тим, як потрапити до лікарні.

❗ Якщо ви відчуваєте симптоми коронавірусу, відмовтесь від планового візиту до гінеколога. Проінформуйте свого сімейного лікаря та гінеколога про можливу інфекцію.

Джерело: Національна служба здоров'я України

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, поради, вагітна

Добавить в:


ЦентрКомплект