Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Деруть гроші за транспортування газу, навіть мертвим платіжки приходять
Карантин

Деруть гроші за транспортування газу, навіть мертвим платіжки приходять

Жителі області почали отримувати дві платіжки за газ. Одну за його споживання, другу — за доставку— Оце дожилися. Прислали мені ще одну квитанцію за транспортування газу на 202 гривні 20 копійок, і колишній сусідці моїй, якої вже три роки на світі немає, платіжку у паркан засунули, — хапається за серце 77-річний Іван Купісовський з села Вишневе Ріпкинського району. — Добивають.. . Вже так газ економлю. Хата велика, холодна, буває вдень лише 12-14 градусів тепла. Піч топлю двічі на тиждень, бо сил нема. Дружина померла два місяці тому. Дров трохи є, ними і підтоплюю котел. Вдягаюсь тепліше, закутуюсь. Отак і сплю.

А де грошей набратися? Так склалося життя, я живу з онуком-одинадцятикласником і син у мене прописаний. Субсидії не дають. Пенсія чотири тисячі гривень, бо маю нагороди за сумлінну працю. Діти ще малими десь позатягували їх, тільки книжечки зосталися.

Я сердечник і зору лише десять відсотків лишилося. Багато коштів йде на лікування, — журиться Іван Карлович. — А сусідка моя Фрося Лось померла у 96 років. її вже років три немає на цьому світі. У хаті ніхто не живе. Газом не користується. Бабка акуратна була. Все справно платила. Заборгованості не мала. Бувало, покличе мене: «Ану, глянь, чи правильно я показники лічильника зняла».

Це ж питання оплати за доставку газу турбує багатьох жителів Мени і селища Макошине, інших населених пунктів області, які колись пооб’єднувались у кооперативи і своїм коштом купували труби, наймали працівників, робили проект, платили за проведення газових комунікацій. А тепер, виходить, знов плати? Та ще й приходять квитанції з платежем відразу за два місяці. А на словах, буває, радять платити відразу за шість. Мовляв, менше виходить банківська комісія. «Такі добрі. Спасибі їм», — злісно кажуть споживачі.

— Що стосується рахунку за розподіл (доставку) природного газу — за ці послуги люди також сплачували з моменту прийняття газопроводу в експлуатацію, тільки в єдиній ціні за куб газу. Наразі вартість доставки відокремлена.

Доставка

Для кожного жителя області вона розраховується індивідуально. Платити потрібно всім, хто підключений. Навіть якщо газом не користуються, — пояснює Марина Кирієнко, начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «ЧернігівГаз». — Вартість доставки напряму залежить від спожитого блакитного палива у газовому році. Наразі «газовий рік» — це період з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року. Щомісячний платіж розраховується так: сума кубів газу, спожитого за цей період, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на дванадцять рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Наприклад: було спожито 2100 кубометрів. Нині тариф на розподіл гривня сім копійок. 2100 кубів х 1 гривню 7 копійок: 12 місяців = 187,25 гривні на місяць.

Послугу необхідно оплачувати в поточному місяці до 20 числа. За січень-лютий, у кого невелика сума платежу, ми рекомендуємо платити одразу за 3-4 місяці, аби зекономити на комісії банків. Пеня — 0,1 відсотка за кожен день відтермінування. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Січень-лютий перехідний період, то пеня нараховуватися не буде. У разі перерахунку тарифу, зміниться і вартість транспортування газу.

При оплаті необхідно зазначити номер особового рахунку та адресу. Якщо платежі здійснюються без них, компанія не може самостійно ідентифікувати. Якщо споживач використає менше кубів у нинішньому «газовому році» то і за доставку в наступному він плататиме менше.

— Серед тих, кому поприходили платіжки за транспортування газу, ходить «страшилка», що субсидія на цю послугу не поширюється.

— Поки що з Міністерства не надходило роз’яснень, — говорить Валентина Луговська, начальник управління соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1760), 6 лютого 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: транспортування газу, платіжка, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект