Квіти олімпійської Лозанни

2020-й Олімпійський рік лише розпочинає свою ходу, але вже подарував численним вболівальникам масштабне спортивне дійство - III зимові Юнацькі Олімпійські ігри.9 січня в Лозанні спалахнув вогонь наипрос і ижнішог о молодіжного спортивного форуму, який зібрав майже дві іисячі найкращих юних олімпійців планети віком від 15 до 18 років і об’єднав їх до 22 січня. Під час урочистої церемонії відкриття учасників привітав Томас Бах, Президент Міжнародного Олімпійського Комітету, штаб-квартира якого, нагадаємо, розташована саме в Лозанні. Відзначимо, що саме це місто неодноразово ставало центром престижних олімпійських змагань. Зокрема, альпійський курорт Сен-Моріц приймав зимові Олімпійські ігри у 1928 та 1948 роках.Талісманом Ігор став Йодлі - гібридне привітне звірятко, ім'я якого походить від назви традиційного співу, йодлінгу. який можна почути на теренах Швейцарії, в Альпах чи на березі Женевського озера.

«Почни зараз» - це гасло Лозанни-2020, спрямоване на те, щоб надихнути підростаюче покоління втілювати свої мрії, своєрідний стимул для молоді вже сьогодні знайти свій шлях та слідувати йому.

На зимовій Олімпіаді Україну представляє 39 спортсменів, які змагатимуться у 12 з 16 можливих дисциплінах - біатлоні, лижному двоборстві, хокеї 3x3, санному спорті, фігурному катанні, шорт-треці, стрибках на лижах, скелетоні, фристайлі, гірськолижному спорті, лижних гонках та сноубордингу. У національній збірній і п'ять вихованців обласно! СДЮШОР з лижного спорту - Ганна Скрипко, Марк Козак, Олександр Лисогор, Володимир Аксюта і Вікторія Жуковська. В олімпійському складі тренерів - чернігівці Олексій Петренко, Владислав Лисогор та Ігор Якименко.

Біатлонні змагання Олімпіади розпочалися 11 січня. Майже двісті претендентів розіграли комплекти нагород в індивідуальних юнках. На жаль, українці но відзначилися ані швидкістю на дистанції, ні влучністю на стрільбі. Кращою серед наших юніорок виявилася Ганна Скрипко - 27 місце на фініші, а Марк Козак серед юніорів показав 20-й час. Принагідно зазначу, що ці олімпійці - вихованці нашого чернігівського тренерського дуету Миколи та Сергія Зоців.

Наступного дня інтригуючий сюжет подарували учасники одиночної змішаної естафети. Перший етап Ганні Скрипко дався важкувато: у стрільбі лежачи дівчина використала лише один патрон, а ось стоячи - три і передала естафету Степану Кінашу з Харкова лише тринадцятою. В подальшому наша команда уникла штрафних кіл і завдяки прицільній стрільбі (другий показник) зуміла фінішувати шостою і взяти участь у квітковій церемонії. А перемогу відсвяткував дует із Франції. З двома колами штрафу місця на подіумі здобули італійці та шведи.

На цьому тижні біатлоністи розіграють нагороди в спринтерських гонках.

Сергій Гайдук, «Деснянка» №3 (790) від 16 січня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: III зимові Юнацькі Олімпійські ігри, Гайдук, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект