Home net

Як у Чернігові щедрували

Напередодні Нового Року, за старим стилем, українці відзначають Щедрий Вечір. За християнським календарем – це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об’єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки.
За доброю традицією, бібліотекарі міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського запросили до себе в гості всіх охочих та організували театралізоване дійство «Щедрий вечір, добрий вечір».
Особливістю дійства булу те, що воно проходило в автентичних декораціях, в українській хаті, стилізованій під інтер’єр старовинної давнини. Тут і вишиті сорочки, рушники, тканини, різні техніки вишивки, старовинний одяг, ужиткові та побутові речі – глечики, тарілки, ложки тощо. Все, що передає нашу культурну особливість.– Сьогодні у нас тут відбувається театралізоване дійство «Щедрий вечір добрий вечір» за традиційним українським обрядом водіння Кози. Як бачите, він проходить на фоні нашої автентичної виставки старожитностей чернігівського краю. На виставці експонати, які нам подарували і читачі, і наші працівники. Ми вважаємо перш за все, що українці повинні знати свої обряди, свої традиції. І неважливо де ти народився, якщо ти знаєш традиції та історію свого краю – тоді ти справжній українець, – каже Людмила Харитончик, заступник директора Чернігівської міської ЦБС.

А щедрувати до бібліотеки завітав фольклорний гурт «Краяни». Відвідувачі бібліотеки не тільки почули щедрівки та побачили обряд водіння Кози, а ще й почули народні пісні у виконанні фольк-гурту. А відома українська пісня «Розпрягайте хлопці коней» у їх виконанні, нікого не залишила байдужим. Глядачі підспівували і танцювали!– Це звичайні щедрівки, ми приходимо в гості, щедруємо, Козу водимо, продаємо Козу, і так воно все в такому народному дійстві – це все українське. Любиш свій народ, любиш його традиції, і любиш щедрівку, – розповідає Олександра Баран, учасниця фольк-гурту «Краяни».
Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: традиція, щерівка, Меланка, свято, Краяни, бібліотека, Харитончик

Добавить в:


ЦентрКомплект