Вибухи за вікном

У святкову новорічну ніч чи не в усіх населених пунктах люди використовували піротехнічні засоби. І це попри заборону, яку ввела місцева влада. Бахкало з усіх боків! Цьогоріч, як ніколи, – справжня канонада. Коли під ранок заспокоїлися, взялися за інші розваги.– Ніколи не розуміла сенсу петард (салют, хоч на хвилинку красиво, хоча…). Третій день мій малий крізь сон лякається цих вибухів за вікном, дитина стривожено шукає маму ручкою, – почувалася сердитою чернігівка Наталія Іващенко. – Не уявляю, як діє ця «стрілянина» на військових, які щойно з передової. І це якщо казати про людей…

За феєрверки поліцейські нікого не карали. Пояснюють, що згідно з Адміністративним кодексом, вони лише слідкують за тим, щоб піротехніку продавали із сертифікатами якості. І нагадали українцям:

– У нашій країні йде війна, і смертельні вибухи лунають відразу в двох областях. Давайте будемо утримуватися від запусків феєрверків. Прибережемо всю піротехніку до звільнення Криму та Донбасу від окупації.

Другого дня нового року, 2 січня, на офіційному інтернет-представництві Президента України була оприлюднена петиція про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних засобів. У тексті авторка зокрема зазначає:


– Піротехнічні вироби підривають просто біля жилих помешкань, на дитячих майданчиках, безпосередньо на площах, де святкують люди. Надзвичайно багато фактів наслідків цих розваг. Важкі травми отримують самі «підривники» – вибиті очі, покалічені руки тощо. Наші фронтовики часто отримують стрес під час цих вибухів. Страждають люди похилого віку та маленькі діти. Під час кожного такого свята втікають від хазяїв та наражаються на смертельну небезпеку домашні собаки. Були й випадки загибелі пташок… Невже кількахвилинне задоволення однієї людини має так негативно відбиватись на всіх інших, що на свою біду десь поруч з епіцентром цих розваг?

У петиції пропонується законодавчо заборонити ввіз, продаж та використання будь-яких піротехнічних засобів. І при бажанні можна влаштовувати салют на честь якогось свята, але проведення варто організовувати за межами жилого сектора, приміром, у парках. Станом на 4 січня цю петицію підтримали 207 голосів з 25 тисяч потрібних. Збір підписів триватиме ще майже три місяці.

А тим часом у деяких європейських країнах популярність піротехніки іде на спад. Приміром, у Німеччині відмовляються від новорічних феєрверків та петард заради збереження клімату і птахів. Від продажу в ці новорічні свята відмовилися відразу дві німецькі торгові мережі. Ще два великих гравці роздрібної торгівлі повідомили, що цьогоріч уже запізно скасовувати закупівлі, але з наступного року їх мережі також переглянуть свою політику в цьому питанні.

Популярність петард і феєрверків пішла на спад і серед населення Німеччини, більша половина жителів були б згодні з повною забороною на аматорські феєрверки в новорічну ніч. Адже розуміють, що наслідки для навколишнього середовища через гучні вибухи – жахливі. Насамперед страждають тварини, особливо птахи. Крім того, екологи стверджують, що всього за одну новорічну ніч від запуску феєрверків у повітря потрапляє близько п’яти тисяч тонн дрібних частинок, що можна порівняти з викидами, які виробляє весь автомобільний транспорт за два місяці.

Тож, перед тим, як купувати піротехніку, давайте задумаємося, чи варта вона того?!

Лариса Галета, «Деснянка» №2 (789) від 9 січня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: піротехнічні засоби, петарди, Галета, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект