Home net

Хата є, а грошей не вистачає

27-річка Вікторія Зима з села Пальчики Бахмацького району з дітьми, 11-річною Віталіною та 9-річною Даринкою, скоро переберуться в новий будинок. Про родину, чия хата згоріла дотла, «Вісник Ч» писав у номері від 31 жовтня в матеріалі «Без дітей я б нікуди не пішла». Через стару проводку вночі загорівся дерев’яний будинок, де жили Вікторія з дочками і її мати Олена Володимирівна з вітчимом Миколою Володимировичем.


Вікторія Зима з дітьми Даринкою та Віталіною на згарищі своєї хати

Вікторія з дівчатами спали, коли хата зайнялася. Мати встигла повикидати у вікно сонних дітей і вискочила слідом сама.

Віка Зима мати-одиначка. Всі речі, гроші родини, одяг, меблі згоріли повністю разом з будинком. Родина тулиться в старій хаті, яку до цього придбала Олена Володимирівна, щоб ставити там мотоблок.

І от радісна звістка: погорільці роблять ремонт, щоб заселитися в новий будинок у Пальчиках.

— Будинок, звісно, не новий, але непоганий, — каже виконуюча обов’язки голови села Марина Циганок. — Не занедбаний, на три кімнати. Жінка, яка там жила, недавно померла, а її дочка продає за 60 тисяч гривень. Вони його ще не викупили, грошей не вистачило. Якось домовилися. Але молодці, вже воду зі свердловини провели, ремонт роблять. З будинком допоміг наш депутат і «Агродім». Районні депутати, люди збирали. Сестра Вікторії з Київської області меблі передала. Районний депутат Анатолій Супрун сіна їм завтра обіцяв привезти. Худобу ж врятували.

— Ще не перейшли, — каже мати Вікторії, Олена Зима. — Але готуємось. За будинок віддали 20 тисяч, залишилось 40. Але вже невдобно людей просити. Кажу хазяйці, що будемо потроху віддавати. Якось збиратимем. Свиней поріжемо, корова є.

Бо нам треба, щоб у дітей швидше свій дах був над головою. Вони ж зараз на згарищі прописані. Дуже боїмося, щоб не приїхали служби і не відібрали дівчат. Віка живе дітьми. Разом подолаємо біду.

Провели воду, дякуючи людям. Шкільний профсоюз грошей виділив (Вікторія працює техпрацівником у школі. — Авт.) — бойлер зразу купили, встановили. Дітям треба митися. Телевізор подарували, вже «Т-2» дід пристроїв, щоб дивилися. Взимку переходити страшнувато, хто знає, яка там груба. Проводка стара. Хтось щось дасть — ми зразу що треба купили, і нема.

— Батько дівчат не об’являвся?

— Ні. Якби що й приніс, ми б не взяли. Так вона бідна змолоду обпеклася, що й на чоловіків вже не дивиться. 15 було, коли першу дитину від нього народила, а через два роки другу. Хату треба оформити, щоб скоріше дівчат там прописати, — турбується бабуся.

* * *

40 тисяч, що треба віддати за хату, для цієї родини величезні гроші.

Якщо хто може і хоче допомогти молодій мамі з дітками, телефон бабусі: 096-085-85-27, Олена Володимирівна. Додзвонитися важко, але можна.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №48 (1750), 28 листопада 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вікторія Зима, пожежа, Бахмацький район, допомога, будинок, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект