• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Відійшли на кілометр: на ділянці Богданівка - Петрівське відбулось розведення сил


Відійшли на кілометр: на ділянці Богданівка - Петрівське відбулось розведення сил

Східний фронт, розведення військ.

Сьогодні о півдні від села Богданівка – з українського боку, від Петрівського – з боку бойовиків, зараз в сторону на кілометр розвели свої сили. На цій ділянці передової за даними штабу тиждень не було обстрілів. На інших ділянках війна триває. За добу маємо одного пораненого бійця і факти, коли ворог стріляв забороненим калібром. Під час сьогоднішнього розведення на передовій сталося непорозуміння, бо через туман білої і зеленої ракет, які мали запустити бойовики, видно не було. Що правда представники ОБСЕ, які були присутні з обох боків, заявили, що все пройшло за планом. Тож розведення вони зафіксували. Як все було, дивіться у сюжеті.Сила силенна білих броневиків ОБСЕ, дуже багато преси та безпілотники, що спокійно нарізають кола просто над головою.

На землі і з неба всі шукають поглядом умовний сигнал. Він з’являється о 12:01, коли комбат власноруч запускає першу білу ракету. Вона сповіщає про готовність українських підрозділів. Синхронної відповіді від окупантів у небі жоден з журналістів на власні очі не побачив.

Богдан Бондар, заступник командувача штабу ООС: «В мене розвідка доповіла, звідти, з передової позиції, що противник запустив білу ракету і зелену. Враховуючи те, що погодні умови у нас зараз не дозволяють бачити. Тому ми віримо своїй розвідці, це по-перше. І друге, отримали підтвердження від патрулів СММ ОБСЕ».

Командир бригади каже, особисто виходив на самий нуль. Запевняє, білий сигнал з окупованої частини був.

Євген Коростелевський, командир підрозділу ЗСУ: «Спостерігачі бригади доповідають про те, що була біла ракета. Я білу ракету також бачив, коли командир батальйону пересувався для запуску з нашої сторони. Вони запустили трохи раніше».

О 12:15 у затягнуте хмарами небо стартує друга – зелена ракета, сповіщаючи про початок руху од передової у тил.

Богдан Бондар, заступник командувача штабу ООС: «Реальне дзеркальне відведення сил і засобів для нас від 600 до 800, 1 кілометра».

За лічені хвилини на обрії здіймається кіптява.

Ділянка розведення №3 – це фактично ось оце чисте поле. Один з зонів між вільною від загарбників Богданівкою і окупованим селищем Петрівське. Хоча насправді треба говорити про хутір Вікторівка, він значно ближче з окупованої сторони до лінії фронту, і саме там знаходяться передові позиції окупантів. Але, на відміну від Луганщини, де після розведення фактично у сіру зону потрапив цілий населений пункт, селище Катеринівка і понад 120 тамтешніх жителів, тут на Півдні Донеччини навіть після завершення розведення найближчий український населений пункт Богданівка залишиться на доволі значній відстані від лінії фронту. А близько десятка тамтешніх жителів і надалі залишатимуться за спинами і під захистом військовослужбовців Збройних сил України.


Насправді українських бойових машин піхоти відійшло 3. Їх кожну ретельно оглядає та особливі прикмети кожної записують у свої блокноти міжнародні контролери за процесом.

Чи триває те саме дзеркальне по інший бік від лінії фронту комбриг зізнається, має надію.

Євген Коростелевський, командир підрозділу ЗСУ: «Ймовірно так. Зараз немає зв’язку. Дійду до командира, який відповідає за це, він дасть інформацію».

Жодних переконливих доказів того, що окупанти дзеркально відходять тої миті не мав ніхто. Натомість заступник командувача ООС твердить, втім упевнений.

Богдан Бондар, заступник командувача штабу ООС: «Я вірю».

Військовослужбовці, що нині відійшли, виїхали не в чисте поле, запевняють генерали. Мовляв, саме так вже відводили підрозділи в 2016 під час першої спроби розведення, а тепер якісно підготувати для оборони колишні шансі дозволила ще й незвично тепла і суха, як для листопада, погода.

Богдан Бондар, заступник командувача штабу ООС: «Все підготовлено було завчасно – окопи, бліндажі, місця для відпочинку».

Журналістам довелось втішитись самими словами офіцера. Побачити на власні очі, як облаштовані нові позиції, сьогодні не вийшло. Нібито через велику кількість прес. Та за будь-яких обставин, каже генерал Бондар, розведення то геть не панацея.

Богдан Бондар, заступник командувача штабу ООС: «Розведення – це тільки невеличка частина, яка повинна бути виконана. А саме головне – це припинення обстрілів».

Коли вдень біля Богданівки інспектори ОБСЕ прискіпливо переписували відведене українське озброєння, штаб ООС сповістив, від ранку суботи на фронті не було жодного ворожого обстрілу. Та до вечора чужинці здійснили вже понад десяток прицільних атак.

Водночас про нові потенційні ділянки відходу наразі, запевняють у штабі, не йдеться.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: розведення сил, Донеччина, війська, окупанти, бойовики, Богданівка, Петрівське, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект