Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Свій гетьманський ювілей Батурин відзначив квестомСвій гетьманський ювілей Батурин відзначив квестом

Цьогоріч виповнюється 350 років, як Батурин став гетьманською столицею. До знаменної дати у місті, де жила та правила ціла і плеяда українських гетьманів, провели масштабний історичний квест «Батурин - серце Гетьманщини».В історичних змаганнях взяли участь одразу п’ять команд з козацьких міст - «Бахмацькі ентузіасти» з Бахмача, «Уненіж» з Ніжина, «Батуринські гетьманші» з Батурина, «Капітошка» з Сосниці та «Конотопська сотня» з Конотопа.


Завдання квесту були сховані по всьому Батурину, тому від учасників чекали не лише ґрунтовних історичних знань, а й непоганої фізичної підготовки. Серед багатьох захоплюючих локацій гри - цитадель Батуринської фортеці, будинок генерального судді Василя Кочубея, палац Кирила Розумовсько-го та навіть звичайнісінький магазин. Там на учасників чекали суворі охоронці та пильні господарі, а ще видатні та вправні у танцях козак з козачкою. Одне із завдань змушувало учасників повторювати за ними рухи народного танцю.

Збивали з пантелику каверзні запитання про улюблені гетьманові пісні, підакцизні товари та зашифровані у важливих історичних датах вказівки.

Проте всі п’ять напрочуд згуртованих команд швидко дісталися фінішу, де на них чекав чарівний птах Фенікс, який уособлював Батурин, що постав із попелу. Кожна команда, за задумом організаторів, віддавала символічному птахові зароблені протягом усього квесту пір’їни.

Найкмітливішою виявилася команда із Сосниці «Капітошка», яка й здобула перемогу. Нагородили сосничан справжньою козацькою гарматою, щоправда, дещо меншого, ніж оригінал, розміру.Михайло Ломоносов, «Деснянка» №15 (750) від 15 квітня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ювілей, Батурин, Михайло Ломоносов, «Деснянка»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект