Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Самі на лід не виходимо і відчайдушним рибалкам не радимо»
УБП


Home net

«Самі на лід не виходимо і відчайдушним рибалкам не радимо»

— Цього року з льодовим покровом ситуація аномальна. Як тільки крига починала наростати, її придавило снігом. Повного льодоставу по області ніде й не було. А той лід, що є, — пористий, крихкий, нещільний, — говорить гідролог обласного центру з гідрометеорології Ольга Голубева. — Зараз на Десні в районі Новгорода-Сіверського товщина льодового покрову біля берега 20 см. А на ньому ще шар снігу 11-15 см. Ближче досередини річки він тонший, але під снігом цього не видно.У Макошиному Менського району товщина льоду зараз 25 см, у Розльотах Коропського району — 9, в Чернігові — 6.

На Снові в районі Сновська товщина льоду — 13 см. Плюс 5 см снігу. Теж неповний льодостав (річка замерзла не повністю). На Білоусі в районі Кошівки — всього 3 см. Річка Убідь в Сосницькому районі чиста від льоду.


Людину витримує шар товщиною 10 і більше сантиметрів. Але під час відлиги виходити на лід вкрай небезпечно. Особливо на річках, де є течія. Ситуація може змінитися щогодини. Течією лід вимивається ще й знизу.

У Чернігові наш співробітник намагався зайти далі і кілька разів провалювався. Наші досвідчені спостерігачі зараз не виходять на середину річки. Товщину льодового покрову вимірюють тільки близько берега. Тобто 25 см біля берега не означає, що така ж товщина і на середині. Нікому не радимо виходити на лід, людей застерігаємо, але відчайдушні рибалки цього наче не розуміють. Як можна виходити на кригу в таку зиму?

Яка буде цього року повінь, буде зрозуміло у березні. Але великої води поки що не очікуємо. По-перше, сніг випав на талий грунт (не промерзлий). До того ж сухий з осені, і вся волога пішла в землю. По-друге, водність річок зараз на метр нижча, ніж минулого року. Ще побачимо, чи дружна буде весна, і як багато повесні випаде опадів.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №6 (1708), 7 лютого 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: льодовий покрив, Ольга Голубева, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект