Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Максима Пишняка » Наша чернігівська громада, яка вона є АБО які ж ми файні!

Радио
Радио

Наша чернігівська громада, яка вона є АБО які ж ми файні!

5 Января 2015 14:39   Просмотров: 3947
Метки: громада, громадянське суспільство
Нравится Рейтинг поста: + 1
 
Що ви маєте сказати про громаду свого міста, шановні українці?

Наше місто (Чернігів), як й інші в Україні, має свою специфіку та індивідуальність. Тут живуть суворі неемоційні люди. Шеф-редактор ЗМІ, який очолює чернігівську Самооборону Майдану, називає нас буддистами. Настільки ми терплячі. Тому часто далі слів протести не йдуть.

Погано це чи добре? Добре тому, що містяні - практичні, ліберальні та реалістичні люди. Вони не будуть витрачати час на щось цікаве, якщо є інші, більш приземлені життєві справи у місті.

Щодо "жителі регіону, який межує з країною-ворогом". Чернігівщина не межує із РФією у глибинному розумінні даного вислову. Нам байдуже, як йдуть справи у сусіда-злочинця. Ми місто реалістів. Геополітика звичайно має якийсь відбиток на повсякденному житті, що ми ведемо, але не можна перебільшувати значимість цього ефекту для рішень, що ми приймаємо кожен день.

Чернігівці дуже зважено ставляться до політичних, громадських діячів та до громадських об'єднань і громадських організацій, підозрюючи заполітизованість цих представників громади, що є активними. Як наслідок місто не має більш-менш сталої сукупності людей, яких можна більш-менш впевнено назвати представниками місцевої громади. Депутати міськради теж не великі помічники, на жаль. Мабуть громадянське суспільство у Чернігові є потужним завдяки якимось іншим своїм рисам.

Чи є в м. Чернігів Рада громади? Певний статус має громадська рада області, інші осередки громадських активістів більшою мірою зосередились на волонтерстві. Громрада області має і буде мати окреслені мною вищі проблеми. Добре це видно у цьому двохвилинному відео
на якому місцевий політолог підвів підсумок останньої каденції цієї структури.

Цей мій погляд місцевого новачка у місцевому ж громадському секторі. Охоче вислухаю ваші, навіть необгрунтовані думки щодо нас самих, панове.

P.S. Довелося розказати про нашу чернігівську громаду людині із активною життєвою позицією з Києва - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=732844380140688&set=a.674356965989430.1073741827.100002453970674&type=1&comment_id=734584909966635&offset=0
Добавить в: