• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Блоги

 • Блог doktor_houseОстанній акорд президента ? ОУН-УПА герої України ! 0'R

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 75/2010 Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX століт Ураховуючи результати проведених наукових досліджень, визнаючи на державному рівні видатну роль учасників боротьби за незалежність України у XX столітті, з метою їх вшанування, відновлення історичної справедливості та правдивої історії українського визвольного руху XX століття постановляю: 1. Визнати учасниками боротьби за незалежність України у XX столітті осіб, які брали участь у політичній, партизанській, підпільній, збройній боротьбі за незалежність України, в тому числі у складі формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західно-Української Народної Республіки, Української Держави (Гетьманату), Української військової організації, Організації народної оборони «Карпатська Січ», Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, Української головної визвольної ради та інших військових формувань, партій, організацій та   ...

  Метки: оун, упа.
 • Олександр ЛомакоСьогодні річниця проголошення Акту відновлення Української держави! 0'R

  OLomako 59 5505

  30 червня 1941 року в окупованому німецькими військами Львові було проголошено Акт відновлення Української держави.
  Здійснений Українськими Національними Зборами, що складалися з представників національного руху, за підтримки членів оунівських похідних груп та вояків батальйону «Нахтігаль».

  Збори створили уряд — Українське Державне Правління — на чолі з Ярославом Стецьком, дещо пізніше було організовано верховний державний орган — Українську Національну Раду, яку очолив колишній голова уряду ЗУНР Калевицький.

  30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.

  На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ   ...