Блоги

 • Чиста політикаМісце жінки у вітчизняній політиці -5'R

   У Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ відбулася презентація соціологічного дослідження на тему "Місце жінки у вітчизняній політиці. Актуальність жіночих політичних рухів в Україні", організована Центром перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАН України. 

  З журналістами спілкувалися директор Центру перспективних соціальних досліджень Леонід Ільчук, завідувач відділу проблем соціальної безпеки Центру Олена Давидюк, голова ради Київської міської громадської організації Всеукраїнського жіночого об'єднання "Солідарність" Галина Наелапеа, політолог, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України Оксана Рублюк.

  Дослідження проводилося у серпні-жовтні цього року (в 13 областях України, АР Крим, м.Київ та м.С  ...

 • читанкацікава арифметика + 1'R

  kirya 3 8026

  соціологі розродилися черговою маячнею щодо рейтингів політиків на тему "якби вибори президента були сьогодні".
  абсолютні цифри мене не зацікавили, оскільки всі й так розуміють, як зробити потрібні результати.
  а от "між рядків" знайшлося дещо цікаве.
  отже.
  за діючого президента віддали бо голоси 17,3% опитаних. за тимошенко проголосовало би 14,4%. а тепер - найцікавіше. підтримують нинішню діяльність януковича 9,7%, а тимошенко підтримку заслужила у 14,1% людей.
  я от думаю, з електоратом тимошенко - все зрозуміло: скільки підтримують, стільки й проголосують (майже). а от звідки у цього самого взялося додаткових 7,6%? тобто велика частина виборців не підтримує діяльність президента, але готова за нього голосувати знову. з яких міркувань? "тільки би не бандерівці"?
  інші пояснення цього вітаються в коментарях.  ...

 • Олександр ЛомакоЦінності українців та рейтинги 0'R

  OLomako 63 4534

  Вивичаю результати дослідження, результати якого презентувала сьогодні поважаєма мною Ірина Бекешкіна (фонд "Демократичні ініціативи). Власне кажучи, структура, яку вона очолює являється однією з 2-3 соціологічних служб, які проводять опитування на загальнонаціональному рівні і користуються повагою експертів. Власне, від себе скажу, що завжди або в переважній більшості вірю їх результатам.

  Пригадую, як в Вашингтоні під час конференції "Український шлях" вона заткнула в одне місце заступника міністра закордонних справ України, який поважним гостям розповідав про те, як 55-60% українців хочуть в НАТО. Коли вона представила свої цифри я невитримав і запитав - яка користь євроатлантичному прагненню України, якщо наших громадян за вступ до НАТО агітують політики, рейтинг яких знаходиться на межі статистичної похибки? Більшість присутніх довго сміялися, а згаданий зам міністра намагався розказати щось про рейтинг Ющенка, але це вже виглядало смішно.

    ...