Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Микола Муравейник гне цвяхи та арматуру, як лозове пруття


Микола Муравейник гне цвяхи та арматуру, як лозове пруття

Але робить це не задля того, аби просто похвалитися силою молодечою. Микола Сергійович каже, що недаремно у народі про сильного, дужого чоловіка мовлять – жилавий. Тобто ця людина не накачує м’язів для краси, користуючись при цьому різними спеціальними препаратами та домішками, а тренує насамперед сухожилля.

Для того, щоби ті тренування були грамотними й давали максимальну користь, Микола Муравейник створив спеціальний тренажер і назвав його «Сухожил», а також розробив спеціальні комплекси вправ.

І тепер на цьому тренажері оздоровлюються і воїни АТО після поранень, і спортсмени після травм, і звичайні люди, котрі хочуть бути здоровими та міцними.
А сам винахідник говорить, що його тренажер і вправи на ньому «стоять на трьох китах» – це оздоровлення; сила, помножена на міцну й разом із тим струнку статуру; а ще відновлення організму після травм та хвороб.

Усе це підтверджує відому істину про безмежжя людських можливостей. Треба лише сила духу, терпіння і бажання.

На моїх очах Микола Сергійович бере два товсті цвяхи і, не занадто напружуючись, згинає їх, потім з’єднує між собою. Виходить справжнісіньке металеве серце. Чим тобі не «валентинка»? А поряд – рукотворне грошове дерево, «яйце Фаберже» з металевих ложок, 65 цвяхів, «зв’язаних» між собою...

– Це вже постфактум, як то кажуть, – розповідає Микола Сергійович. – А посприяли цьому мій тренажер і моя методика. У поєднанні вони творять чудеса.Тренажер виглядає, на перший погляд, просто. Це два великі дерев’яні бруси, з’єднані між собою та прикріплені до стіни. У брусах просвердлено паралельні круглі отвори, у них вставлено палиці. Стискаєш їх на різному рівні обома руками – і розумієш, що напружуються м’язи й сухожилля – на руках, на спині, на попереку і навіть на ногах. Дивовижне відчуття... Здається, працює все – з голови до п’ят.

– За освітою я – історик, – продовжує розповідь Микола Муравейник. – Але довгий час керував проектною фірмою, а «залізо» існувало як хобі. Сьогодні ж це робота, котру я люблю. Як я все покинув і почав нове життя? Коли мені «стукнуло» 50, я вирішив довести, що цей вік нічого особливого не значить… Мені нині ще 54. Зважаючи на те, чого я досяг, дозволю собі прислівник «ще». Коли я розробив тренажер, то найперше випробував його на собі. І, знаєте, кардинально змінився. Загалом, людина має змінюватися, шукати щось нове у житті, вчитися, розвиватися і рухатися вперед. Я першим почав зав’язувати цвяхи за цією методикою. Маю сказати, що у 20 чи 30 років таку розробку не створиш. Для цього треба прожити принаймні піввіку. Я зробив висновки, що людина може допомогти сама собі в багатьох випадках.

До речі, гімнастику на тренажері «Сухожил» називають «гімнастикою для лінивих». Микола Муравейник, винайшовши тренажер, отримав на нього патент в Україні 2012 року. А через рік – у Євросоюзі. У залі 2 тренажери. Займатися на них треба тричі на тиждень по 15 хвилин на день. Такі ж тренажери – і в реабілітаційному центрі для воїнів АТО «Ресурс». Там є спеціалісти, котрі пройшли навчання у Миколи Сергійовича.

Розробник подав свою роботу до Державного науково-випробувального центру Збройних сил України. Фахівці-випробувачі центру дійшли висновку: тренажер «Сухожил» доцільно залучити до системи фізичної підготовки військовослужбовців усіх родів військ Збройних сил України. Особливо в підрозділах спеціального призначення. Всю необхідну документацію подали до управління фізичної підготовки Збройних сил України.


Я теж вирішила спробувати, що ж то за «Сухожил» такий. Микола Сергійович почав із простого:
– Стискуйте ці палиці руками. Відчуваєте, що працює? Плече, лікоть, грудні м’язи, спина, чи не так? Тобто – вся система. До суглобів – ощадливе ставлення. І це – коли стискаєте палиці на рівні рук. А вище піднятися – то ще серйозніше.

Робите різні вправи – і ми запускаємо всю систему сухожиль. Ось, наприклад, талановитому футболістові була потрібна операція на коліні, там виявилася проблема у меніску. Хлопець займався кілька місяців. Операція тепер не потрібна. Футболіст нині вже грає в команді.
Моя методика дозволяє запустити всю систему сухожиль, яка є у кожного. Вся сила тут. І система зміцнює тіло й суглоби. І це не накачані м’язи. Це сухожильна сила. Я не ходжу до спортивної зали. І не завжди міг ось так зав’язувати цвяхи. Це можна робити, до речі, через 2 місяці тренувань.– І скільки цвяхів ви за весь час зав’язали?

– Понад 100 кілограмів. І арматуру, і сковорідки. Ось робот із арматури. Гарна скульптурка? І коли зав’язуєш такий метал, усе тіло працює. Отож це не просто сила в руках. Коли у молодого хлопця-спортсмена «випадає коліно» – на це тяжко дивитися. І два з половиною місяці тренувань на тренажері не минули марно. Уже 3 роки все гаразд. За рахунок тренувань сухожиль. Вони стають міцними й добре помітними. Коли ти вже натренований, можна робити перерву.
Варто сказати, що Микола Муравейник як постфактум свого винаходу має три наукові дослідження, наукову роботу, вони надруковані у виданнях Національного педуніверситету імені Драгоманова у Києві та нашого педуніверситету.

– Миколо Сергійовичу, а як ваш тренажер «вийшов у люди»?
– Я справді спочатку все для себе зробив. Тренувався, гнув залізо, навіть ось свердла. Потім мої друзі, знайомі це побачили. Зацікавилися. Почали тренуватися. І отримали такий самий результат. Мій дорослий син Андрій гне цвяхи теж. Тепер це і моя робота, і заробіток, і допомога людям.

– А як про нього дізналися атовці?
– Знайомі, котрі прийшли з ротації зі своїми проблемами, почали тренуватися. І відчули не тільки силу в руках і тілі, а й підвищення рівня психофізики, свого психологічного статусу. Волонтери та поранені атошники, яким треба було пройти реабілітацію після лікування, тепер довіряють себе «Сухожилу». Для прикладу, учасник АТО Костянтин Давиденко отримав поранення в Луганській області, куля влучила в шию. Були проблеми з диском, та ще хребтова грижа. Костянтин почав займатися на тренажері, і результат не забарився.Люди до мене приходять із різними проблемами. Їх, наприклад, мучать хребтові грижі. Тренування багато в чому допомагають. А люди отримують упевненість у собі. Самооцінка, коли зав’язуєш цвяха, зростає. Ми не лікуємо, ми зміцнюємо здоров’я від гомілковостопного су­глоба до голови. І допомагаємо позбавитися від задавнених проблем. У мене є сторінка на Ютубі. Ось бачите відео? У цього хлопця були дві спинні грижі. Він не міг піднімати більше 8 кілограмів. А ось тут – близько 80 кілограмів у його руках. І він із цим упорується. І гне метал. Що й без грижі не кожен зробить. Гнеш – і працює вся система: кулак, передпліччя, біцепс, плечовий, грудний відділи, спина, боковий, живіт, поперек, нога – я навчаю зібрати все докупи й отримати таку силу.

Ось хлопець вагою 64 кілограми. Прут більший за нього. А він його спокійно згинає. І це тоді, як у нього була розірваною зв’язка ключиці. Юнака клали на операцію, аби поставити пластину. Та все вийшло й без того. І вкотре повторюся: справа не у м’язах. А в системі сухожиль. Тому тренажер «Сухожил» ставить на ноги атошників. Але ця справа добровільна, коли людина сама хоче щось змінити. Бо потрібні силові вправи, оздоровчі й реабілітація. Аби зігнути цвях – треба докласти силу у 50 кілограмів.

А ось цей чоловік у 60 років уперше побачив, що у нього є біцепс, трицепс…

Це, що ми робимо, закладене у нас від природи. У спортсменів результати зростають майже на 100 відсотків. Для профілактики тренування теж корисне. Багатьох проблем відтак просто не виникне.
У мене, наголошу, немає поняття – лікувати. Хоча на першому місці у людини мусить бути – здоров’я. Треба не лінуватися, а намагатися протистояти і рухатися вперед. А 15 хвилин занять – це нормально для нашого стрімкого часу. Тим більше – все ми робимо для себе, аби змінитися, почуватися краще й позбутися багатьох проблем. Це вражає, бо коли у мене запитують, де ваші лещата, пасатижі, я показую свої руки.

Людмила Пархоменко, гатета «Деснянська Правда». Фото Віктора Кошмала

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Муравейник, тренажер, «Деснянська Правда», Людмила Пархоменко

Добавить в:


ЦентрКомплект