Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Тваринництво на Чернігівщині нині «витягує» всю аграрну галузь

Тваринництво на Чернігівщині нині «витягує» всю аграрну галузь

 

Тваринницька галузь в усі часи була надійним джерелом доходу будь-якого агропідприємства. А тим паче нині, у часи війни, коли експорт зерна майже припинився і аграрії працюють переважно на склад. Чого не скажеш про виробництво, скажі­мо, молока. Корови його дають щодня, збут є, і жива копійка тече у гаманець підприємства. Є на заробітні плати, податки, подекуди навіть на розвиток.

Ми побували у ТОВ «Ічнянське». На фермі ПОСП «Хлі­бороб» востаннє були шість років тому, коли вводили у дію нове приміщення із доїльною залою типу «Ялинка». Тоді тут не було ні скоту, ні доярок. Ще пахло бе­тоном і вапном. Пригадую, як керівник Віктор Кияновський розповідав, де буде лабораторія, де кімнати для тваринни­ків. Що процес виробництва молока буде комп’ютеризованим...Алла Грибанова у доїльній залі

До доїльної зали входимо із дояркою Ал­лою Грибановою. На цьому підприємстві вона працює десять років. Чотири роки була на групі із 50 корів, а уже шість років як доїть стадо із чотирьох сотень. Роблять це позмінно у шістьох. Вона на зміні пра­цює із напарницею Ольгою Сердюк.

Щоденне доїння у ПОСП «Хлібо­роб» триразове. У день зміни Алла встає о третій ночі, щоб на чо­тири ранку бути на роботі. Далі обід­ня «дойка» - о дванадцятій і вечірня - о двадцятій. Після зміни два вихідні.

І так день за днем. У місяць залежно від виходів отримує у межах 14 тисяч гривень зарплати.

- За десять робочих днів - чотир­надцять тисяч - думаю, це непо­ганий заробіток, - говорить Алла Грибанова. - У нас зараз немає плану надоїв на корову, як було на групі. Немає й улюблених чи нелю­бих корів. Є чотири сотні голів, яких треба подоїти за чотири години. А після помити залу і все. До такої ро­боти уже звикла і вона мені подобається.

- Наша компанія, починаючи із 2018 року, інтенсивно займається розвитком тваринництва. Воно у нас сконцентро­ване на базі двох підприємств - ПОСП «Хлібороб» і ПОСП «Ічнянське», - про­довжуємо розмову із заступником ди­ректора ТОВ «Ічнянське» з тварин­ництва Володимиром Овчаренком. - На території ПОСП «Хлібороб» рекон­струювали два приміщення, а також по­будували доїльну залу «Ялинку» - два по десять паралелей. Реконструкція на першій черзі була проведена на триста голів при плановій потужності установки у 350-380 голів.Ферми ПОСП "Хлібороб"

Однак за шість років її експлуатації у господарстві побачили, що є можливість збільшити навантаження до 480-500 голів. Тому власником було прийняте рішення про будівництво третьої черги тваринницького комплексу - ще одно­го сараю на 370 місць утримання. Його запустили минулого року. Нині там зна­ходиться сто голів дійного стада. Тепер «Ялинка» доїть 400 голів.

- Також заплановане подальше наро­щування поголів’я на вісімдесят голів, яке проводимо за рахунок свого стада, - розповів Володимир Овчаренко. - Пра­ктично п’ятнадцять років ми працюємо над покращенням маточного поголів’я за рахунок використання спермодоз від биків-плідників з високим генетичним по­тенціалом. Це доведено результатами: на цей момент на дійному стаді за де­сять місяців ми отримали майже 10 тисяч літрів молока від корови. Також у новому приміщенні, як і планували, запустили у дію пологове відділення. У подальшому при тій ситуації, яка склалася на ринку, ми й далі дуже й дуже інтенсивно будемо розвивати тваринництво.

Наступного року тут заплановане будів­ництво майданчиків для безприв’язного вирощування і утримання молодняку. А також у майбутньому, коли настане потреба буде проводитися або реалізація ремонтного молодняку, або збільшення виробничих потужностей. У залежності від ринку молока. На сьогодні ринок мо­лока - це стабільні доходи підприємства, а відповідно це заробітна плата наших працівників та надходження до бюджету держави.

- Колись я мріяв, щоб наше молоко за­бирав великий молоковоз. Нині мрію уже про два молоковози, - окреслює плани Володимир Овчаренко.

Проблем із збутом молока підприєм­ства не мають. По-перше, є власне пе­реробне підприємство. Однак близько 70% сировини закуповується Згурівським молочним комбінатом з виготов­лення дитячого харчування. Це свідчить про те, що ічнянське молоко практично все є екстра-гатунку і відповідно високої якості.

Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тваринництво, ферма

Добавить в: