«Моліться!», - написав перед смертю матері ічнянець Олександр Загорулько
Навічно залишився вірним присязі та бойовому побратимству. 24 лютого минулого року війна із клаптика Донбасу масштабувалася на всю велику Україну. На Чернігівщину ворог зайшов уже першого дня повномасштабного наступу, їхав упевнений, що його тут чекають і не чинитимуть опору.
А й справді - чекали. Але зовсім не з хлібосольними вітаннями, а прихованими сюрпризами у вигляді протитанкових та протипіхотних мін, щоб якомога довше затримати просування орків до нашої столиці. Мирні люди голіруч блокували рух танковим колонам. Ці народні подвиги ввійдуть в історію Ічнянщини, Корюківщини, Городнянщини... Пильні очі народних месників стежили за ворогом із кожного куточка нашої землі.
Чоловіки, які пройшли армію, мали мисливську зброю чи лише палке серце, записувалися у загони територіальної оборони. Олександр Загорулько у свої 42 роки не служив в армії, не був мисливцем, зате совість і честь покликали його у перші ряди оборонців. «Хлопці записуються і я запишуся», - залізний аргумент чоловічого вчинку. І далі по службі він таким і залишався: прямим, безкомпромісним, відповідальним. Отримали наказ наступати - значить треба йти, хоч перед тобою рівне поле й ворог, який все бачить і лупить смертоносною зброєю щоразу, як наші піднімають голови з окопів.
- Мам, тут тисячі наших лежать. Земля тхне трупами, бо їх не можна забрати. Не можна ні їсти, ні дихати, - уперше за всі сімнадцять місяців війни «розкрився» її син. До цього писав: «Все ОК», тобто добре. Було це незадовго до загибелі.
Ще 24 серпня він писав як хоче додому. Була надія, що зможе вирватися у відпустку і проведе сина у школу на перше вересня. Він цього дуже хотів.
Майстер - золоті руки
Олександр Загорулько народився 21 лютого 1980 року в Ічні. Закінчив дев’ять класів Ічнянської школи №3 і пішов працювати до батька на лісопилку. Десять років там пролетіли, як один день. Запах деревини у хлопця пробудив прихований потяг до майстрування по дереву та із дерева. Міг сплести корзину, а міг і гарно зробити меблі. Усе умів: від найпростішої полички, до шафки, журнального столика на коліщатах, дверей із витіюватими узорами.
Як одружився зайнявся власним бізнесом, покинувши лісопилку. Накупили різних верстаків, інструментів - і чоловік виготовляв із дерева на замовлення різні речі.
Майстер був - золоті руки, усе умів і причому робив дуже якісно.
Та згодом сім’я розпалася і мати наполягла, щоб син влаштувався на офіційну роботу: «Пенсію треба заробляти». Тож до великої війни працював різальником на «Голдпаці».
- Я не хвалю свою дитину, бо кожній матері своя дитина найдорожча. Але Сашко був таким... Не курив, у горілку не вкидався. Як приїхав додому, замість того, щоб відпочивати, дивлюсь - уже з вікон штори познімав, усе перестірує, із серванту посуд перемив, хоч він був чистим. Я йому ще й кажу, та не вимітай ти себе із хати... Він окремо жив від нас. Усе перепитував, чи я квіти поливаю у нього. А тепер ми із чоловіком залишилися самі. Сашко був нашою єдиною дитиною.
Перемога дається дуже важко
З початку мобілізації чоловік служив у військовій частині А 4712 стрільцем-санітаром механізованого відділення. Останнім часом воював на Запорізькому напрямку. В одному із боїв був убитий орками. Усі, хто з ним пішов у наступ, тих контузило, розповіли матері його побратими, а йому прилетіло прямо у голову, розшматувавши на кусочки відважного героя. Через прозорий пакет матері вдалося розгледіти частини тіла дитини.
- Хоч не порожній... Як перекладали із машини у лікарні, то видно було, що важкий, що там щось є. У машині, що привезла Сашка, ще було багато мішків, - важко згадує Надія Миколаївна.
В Олександра Загорулька був веселий характер. Завжди посміхався, завжди був на позитиві і міг підбадьорити інших навіть у важку хвилину. Не раз матері казав, що обов’язково буде наша перемога. Свято у це вірив. Та, бої на Запоріжжі, мабуть, і його віру похитнули. Чи не у найважчу годину він написав матері коротке повідомлення: «Моліться!».
Та хіба тільки цього разу мати молилася, просила Бога повернути її дорогу дитину додому живою і здоровою? З молитвою лягала, з молитвою вставала. Та Бог забрав сина до себе, позбавивши земних мук і тягот. 31 серпня був останній бій воїна. 7 вересня його з військовими почестями поховали в Ічні.
Тепер пані Надія молиться за усіх інших дітей. Щоб усі наші захисники повернулися додому живими і здоровими, і щоб не довелося їхнім мамам одягати чорні хустки як їй.
Джерело: “Трудова слава”, Ніна Наливайко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Загорулько, військовий, загинув, Ічня