Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Ганна Тимошик: «Роботу я сприймаю не як обов’язок, а як улюблену справу»

Ганна Тимошик: «Роботу я сприймаю не як обов’язок, а як улюблену справу»

 

З директоркою освітнього центру «Ідея» Ганною Тимошик, як це зазвичай буває в журналістській роботі, мене звів чудовий випадок. Утім, вперше зустрівшись із нею, навіть подумати не міг собі, скільки в цій тендітній жінці приховано невгамовної невичерпної енергії. Такий собі природний акумуля­тор, що живить і себе, і всіх, хто поруч з нею.А ще вона - людина слова і справи. Бо виношуючи що­разу нові цікаві ідеї, жінка ніколи не зупиняється на півдорозі, скільки б часу та яких затрат це їй не вар­тувало. Ось і шлях до нинішньої - створення свого крайнього «дітища» «Освітнього центру «Ідея» , Ган­на йшла довго й досить виважено. Спочатку здобут­тя педагогічної освіти в Ніжинському університеті. Набуті там теоретичні знання згодом підкріплювала у школі, працювала викладачем у Київському професійному ліцеї транспорту. Навіть має досвід педагогічної діяльності в дошкільному закладі. Й начебто все було добре, але дуже вже її непокоїла заскорузлість та стандартність вітчизняної освіти. На той час у родині вже підростала друга дитина й саме для неї та для таких, як вона, жінці хотілося дати якихось нових, творчих, креативних та не­стандартних знань, створити якийсь новий освітній проєкт, який би давав можливість повністю розкри­ти весь дитячий потенціал.

На той час у Міністерстві освіти вже було затверджено альтернативну прог­раму «Стежинки у Всесвіт», і її власні діти дуже лю­били гратися з цеглинками LEGO, то вирішила, що зробити це можна через STEM-освіту, в якій наука, технологія, інженерія й математика, як відомо, дуже тісно поєднується саме з творчістю й креативністю...

Зрозуміло, що започаткування власної справи, як і по­дальший розвиток підприємницької діяльності, вимагає насамперед стартового капіталу. Це вже аксіома. Вирішити це питання можна було лише одним шляхом - використати власні заощадження, на які родина збирала­ся придбати власне житло. Вибір стояв непростий - нова квартира чи «Ідея». На сімейній раді спільно з чоловіком Ганна вирішила, що з квартирою вони можуть зачекати...

Чи ризикувала тоді Ганна, обираючи на той час до­сить туманний шлях у нестабільній круговерті сьогоден­ня, не будучи достатньо обізнаною з усіма підводними течіями цієї досить непростої справи? Безперечно. Це вже потім, з досвідом прийшло розуміння всіх нюансів ведення бізнесу. А тоді до поставленої мети її вела цілеспрямованість та впевненість - я це зможу! Заощад­жених особистих коштів вистачило на ремонт двох класів та придбання наборів від LEGO Education для дошкільнят. Утім, недарма кажуть, що допомагати хочеться тим, хто не сидить склавши рук, хто не здається, не зупиняється на півдорозі. І це ще одна життєва аксіома. За п'ять років функціонування «Ідеї» її ідейній (вибачте за тавтологію) натхненниці вдалося залучити кілька додаткових грантових коштів на розвиток закладу та створення нових освітніх проєктів - від держави на розвиток власної справи та створення нових робочих місць, від Британської Ради в Україні, від Міжнародної організації Global Communities (Глобал Ком'юнітіз) в Україні.

Тож чим же є цей освітній заклад сьогодні? «Освітній центр «Ідея» надає послуги по денному догляду дітей дошкільного віку. Крім того, тут є додаткові освітні по­слуги для дошкільнят, дітей початкових класів та учнів середньої школи

Із двох років діти тут знайомляться із конструюванням. Цеглинки LEGO DUPLO є ергономічними та зручними для маленьких ручок. Плани занять складають педагоги за оновленою парціальною програмою «Творці майбут­нього» - коли діти знайомляться зі світом природи, науки та техніки. Також є окремий курс на розвиток емоційного інтелекту «Цеглинки емоцій». На заняттях діти вивчають робототехніку та англійську мову. Навчаючи дітвору, пе­дагоги акцентують: «Не бійтесь помилок. Це не страшно. Невдача - точка відліку до перемоги». Тим самим ство­рюють у групах комфортність, й невимушеність. І готу­ють їх до професій ще не придуманих людиною.

Збільшилася і кількість педагогів та педагогинь. Якщо на початку роботи центру тут працювало три особи, то наразі їх вже шість. Всі офіційно працевлаштовані, ма­ють повний соціальний пакет. Беручи на роботу нову лю­дину, директорка центру керується такими критеріями, як порядність та щире бажання працювати з дітьми. Неа­бияка увага приділяється і професійності. Хочеш креати- вити, розвиватися? Тоді тобі - до нас! Педагоги постійно проходять підвищення кваліфікації. Або самостійно про­водять тренінги, або ж шукають досвідчених тренерів.

Звісно, відвідування в цьому освітньому центрі не безкоштовні. Однак від самого відкриття тут працює си­стема суттєвих та гнучких знижок для дітей з багатодітних та кризових сімей, дітей військовослужбовців та виму­шених переселенців, започатковано низку грантів від меценатів та спонсорів.

- У ковідний час, коли діти були обмежені соціальними зв'язками, освітній центр вів безкоштовні онлайн заняття у ZOOM. Для малечі - це важливо. Вони бачили друзів, педагогів, яких шанували, і тим самим у дітей знімалася тривожність, - розповідає пані Ганна. - Після вигнан­ня рашистів з території Чернігівщини, коли з'явився стабільний зв'язок, наші педагоги спочатку повернулися до праці в онлайн форматі, а з травня «Ідея» остаточ­но поновила роботу. Перед цим для дітей облаштували укриття. Протягом двох місяців до нашого центру повернулися практично всі вихованці, а у їхніх батьків з'явилася нагода повернутися до своєї повноцінної ро­боти. Я роблю те, що мені дуже подобається. А тому свою працю сприймаю не як обов'язок, а улюблену спра­ву. І ніколи не зупинятися на досягнутому.

Ось і весь секрет її професійного успіху та популярності створеного нею закладу. До речі, зараз пані Ганна роздумує над тим, щоб укласти з Ніжинським університетом угоду про проходження студентами цього вишу педагогічної практики на базі її освітнього просто­ру - сучасна матеріально-технічна база «Ідеї» дозволяє це робити. А там, каже, може, спробують відкрити пер­ший у місті ліцензований дошкільний заклад. Чи навіть школу. А чому б і ні? Розумні, ділові ідеї обов'язково мають втілюватися в життя. Надто, якщо вони ламають
старі стереотипи...

Джерело: “Ніжинський вісник”, Олександр Василенко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, діти, Тимошик

Добавить в: