Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Ветеринар Віталій Шевченко мріяв навчитися рятувати тварин, через те що захворів його собака

Ветеринар Віталій Шевченко мріяв навчитися рятувати тварин, через те що захворів його собака

 

Позбавляти тварину від страждань, до­помагати їй інколи буває складніше, ніж людині. Тварина не може нічого розповісти про свій біль, до того ж, у кожної свої особливості у діагностиці та лікуванні хво­роби. Добре, коли є можливість довірити здоров'я тварини справжньому професіо­налу, талановитому лікарю, який не тільки має професійні знання, а ще й відчуває свого пацієнта.Саме таким чуйним, добрим ветлікарем є Віталій Вікторович Шевченко із Срібно­го. Народився він у сім'ї трударів, які свій добробут здобува­ли важкою працею, сподівались лише на власні сили. Віталій, як і всі діти, ріс допитливим, до­помагав батькам в усьому. Навчався в Срібнянській школі, а професію лікаря ветеринарної меди­цини вирішив обра­ти ще з дитинства.

- Ще маленьким хлопчиком, я дуже полюбляв гратися з домашніми улю­бленцями. В мене був собака Дружок, якось він захворів. Перестав їсти на­віть те, що йому найбільше смаку­вало, не грався зі мною, навіть не ганяв котів, які ча­стенько крали їжу з його мисочки. Та найгірше те, що йому ніхто нічим не міг допомогти.

І тоді я сказав, що коли виросту, то буду ветеринаром, як мій прадід Ан­дрій. Зі слів мого тата, він був досвідче­ним лікарем тварин. Це зараз медицина не стоїть на місці, а в ті часи лікуватися було складно не тільки тваринам, а й людям.

Сьогодні можна не тільки побачи­ти, а й почути, як у полі гудуть комбайни, збираючи зерно з полів, тоді ж все роби­ли коні, і коли вони хворіли, особливо в літню пору року, коли було багато робо­ти, ветеринарів могли навіть посадити до в'язниці, - говорить, - от якось з того часу і потихеньку крокував до своєї мрії.

Після закінчення школи вступив до Сумського національного аграрного університету на факультет ветеринар­ної медицини. Через шість наполегливих років навчання здобув омріяну професію - лікар ветеринарної медицини. Потім пі­шов працювати до Срібнянської районної державної лікарні ветмедицини, де лікує тварин вже тринадцятий рік поспіль.

- Мені більше до вподоби працювати з великими тваринами - свиньми, коро­вами, кіньми. Звичайно, ветеринар має вміти вилікувати будь-яку тварину, але я більше спеціалізуюсь на великій рогатій худобі. Мені цікаві усі особливості харчування, лікування та догляду, - розповідає Віталій Шевченко. - У кожного виду тва­рин своя будова тіла, свої особливості лікування. Наприклад, у коня немає жовч­ного міхура, а в корови, кози й верблюда - аж чотири відділення шлунку, тому вони називаються «жуйні тварини». Та й тем­пературний режим, пульс, дихання теж у кожного різний.

Переконався Віталій і в тому, що кож­на тварина має свій характер, до кожної треба знайти свій підхід. Ветеринар каже, Що поведінка деяких тварин непередбачувана: свиня, наприклад, може вкусити, коні ніколи не забувають біль, який ти їм спричинив, і завжди намагатимуться помститися. Та лікар розвіює і деякі стере­отипи. Так, люди марно вважають свиню брудною твариною. Насправді валяння у багнюці для неї є не що інше, як гігієнічні процедури: таким чином свині позбуваються численних паразитів (комарів, мух, кліщів).

Ветлікар спеціалізується на гінекології тварин, тому в подробицях знає всі реф­лекси й поведінку корів, коли вони народжують на світ своїх малят. Приміром, од­разу після отелення корова вилизує теля, причому, спочатку від середини тулуба до голови, а потім - від середини тулуба до хвоста. Таким чином вона робить масаж і очищає новонародженого від слизу. Цей рефлекс закладений у генетичну пам'ять кожної корівки, але з кожним отеленням вона ще й «розумнішає», набуває більшо­го досвіду.

На запитання, чи важко йому працюва­ти, зізнається, що буває по-різному, але головне - любити свою роботу. Ще важливо, щоб дружина розуміла специфіку роботи ветеринара. Працювати доводить­ся з четвертої ранку до пізнього вечора, викликати лікаря можуть і вночі.

Невідкладні ситуації бувають кілька разів на місяць, в основному, це складні отелення, патології. Близько десяти випадків буває за день, коли Віталію дово­диться їхати на виклик.

- Розумію, наскільки складна робота в мого чоловіка. Але мені здається, що це його покликання - рятувати тварин, допомагати їм. Інколи важко буває, коли Віталія немає вдома цілий день, але до­водиться миритися з цим. Не має він ні святкових, ні вихідних днів, нерідко їде на виклик навіть вночі. Та я вже звикла. Ставлюся до цього з розумінням. Для мене головне, що йому подобається його робота, і все в нього виходить, - зізнаєть­ся дружина Наташа.

Бувають у роботі ветеринара і приємні моменти. В цей період проходять багато розтелів.

- Найбільше задоволення від роботи отримуєш, - говорить Віталій Вікторович, - коли пологи проходять нормально, без ускладнень, корова встає і облизує маля, яке теж намагається звестися на ноги.

Покликання ветеринара вимагає від нього багато професійних і особистих якостей: бути уважним, терплячим, з до­брою пам'яттю і сильними руками, аби втримати тварину і вдало провести опе­рацію. Потрібно постійно практикувати і водночас спілкуватися з колегами, весь час поповнюючи свої знання. Проте один лікарський засіб має залишитися на віки - це любов до тварин.

Джерело: газета “Срібнянщина” від 02.02.2023, Е. КУДЕЛЯ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ветеринар, Срібне

Добавить в: