Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Об`єднувати зусилля заради спільного результату – таким правилом керується староста Тихоновицького округу Анатолій Бондаренко
Рекламодателям

Радио
Радио

Об`єднувати зусилля заради спільного результату – таким правилом керується староста Тихоновицького округу Анатолій Бондаренко

 

До Тихоновицького старостинського округу входять Гута-Студенецька, Іванівка, Софіївка, Глибокий ріг та, власне, Тихоновичі. Минув рік відтоді, коли ці невеличкі села об’єднали в один округ, старостою якого став Анатолій Бондаренко. Саме він розповів читачам «Променя» про зміни, які відбулися в цих населених пунктах за цей період.Гута-Студенецька

Це невеличке село, розташоване найвіддаленіше від Сновська. Наразі тут функціонує адміністративне приміщення міської ради, клуб, прикордонна застава, ТОВ «Кодалес», магазин. Один раз на місяць відкриваються двері книгозбірні, в яку приїздить бібліотекар із сусідніх Тихонович Світлана Чечко. Працює соціальний працівник, який обслуговує одинадцять літніх людей. Благоустроєм у селі займається Олександр Мелащенко.

По вівторках у Гуту приїздить пересувне поштове відділення. І якщо люди, що проживають у центрі села, на його роботу не нарікають, то для жителів Сального забрати свою кореспонденцію, рахунки за комунальні послуги чи посилки стає справжньою проблемою. Справа у тім, що поштова машина приїздить туди лише тоді, коли треба доставити пенсію. У решті випадків людям треба тупцювати до приміщення сільської ради. Це викликає неабияке незадоволення, адже за тією ж газетою, яку людина виписала, заплативши немаленькі кошти, їй треба пройти понад два кілометри, бо доставляти її додому ніхто не хоче. Якщо для молоді цей шлях подолати легко, то для людини похилого віку така дорога стає справжнім випробуванням. Через це більшість людей поступово відмовляються передплачувати періодику не через власне бажання, а через незручності та затримку у доставці.

Хоч людей у Гуті проживає і не дуже багато, але всі вони дружні, працьовиті, згуртовані та творчі. Яскравим прикладом цього стали численні культурні заходи, які люди організовують самотужки. Активно долучаються до цього і дітки, яких у селі 36 (з них 9 дошкільнят). Більшість святкувань та заходів вони проводять у старенькому приміщенні сільського клубу, який став своєрідним серцем села. Тому саме з його оновлення і розпочав свою роботу Анатолій Бондаренко. За сприяння відділу культури і туризму міської ради та Сергія Дюжикова тут розпочався ремонт: оновили покрівлю, встановили новий булер’ян, а також оббили приміщення ззовні шалівкою.

Також за рік вдалося встановити п’ять додаткових ліхтарів вуличного освітлення, зробити огорожу біля кладовища, а також пофарбувати адміністративну будівлю.

Іванівка

У цьому маленькому селі функціонує лише магазин та бібліотека, яка розташована у одній із кімнат у приміщенні адмінбудівлі. Є фельдшерський пункт, щоправда, поки що він закритий через декретну відпустку його завідуючої. Раз на тиждень приїздить поштове пересувне відділення.

Наводити чистоту та займатися благоустроєм у селі почав Микола Мураха. Люди його роботою більш ніж задоволені. Охайнішим став не лише центр села, а й його виїзд. Там чоловік повипилював чагарники, повирізав кущі, які ускладнювали видимість дороги для водіїв. Біля магазину він збудував лавку для відпочинку, аби люди, чекаючи своєї черги, поспілкувалися і відпочили на свіжому повітрі.

Мабуть, найприємнішою подією за рік для іванівців стало освітлення вулиць, якого всі так довго чекали. Щоправда, встановили поки що лише десять ліхтарів на сонячних батареях. Окрім цього, у приміщенні адмінбудівлі було замінено та встановлено два новенькі вікна. Тут же власними силами відремонтували ганок. Також було встановлено шість нових надгробків героям Другої світової війни.

За словами Анатолія Миколайовича, приміщення сільської ради давно потребує ремонту. Тому у найближчих планах - поточний ремонт коридору приміщення. Також планується видалити кілька аварійних дерев, які загрожують оселям селян.

Софіївка та Глибокий Ріг

Для жителів Софіївки єдиною розвагою та можливістю поспілкуватися із односельцями став похід за хлібом. Його та інші товари першої необхідності один раз на тиждень доставляє приватний підприємець Леонід Тебенко.

Взимку та пізньої осені, аби не мерзнути надворі, чекаючи на довгоочікувану машину, людям дозволили використовувати приміщення колишнього фельдшерського пункту.

Тут приймає людей і староста округу.

Через те, що приміщення довгий час не використовувалося за призначенням, його почали розкрадати. Позривали листи шиферу, трубу для опалення. Саме тому власними силами їх було знову поновлено. Сумно, що люди не бережуть навіть ту єдину будівлю, яка стала для них і місцем зустрічей, і вирішення мпро-блем.

Окрім цього, у Софіївці розчистили кладовище, у центрі повипилювали кущі та чагарники. У планах Анатолія Бондаренка встановити хоча б кілька ліхтарів вуличного освітлення, а також зайнятися підсипкою та грейдеруванням дороги у сторону Наумівки. Він вже подав відповідне звернення до Корюківської райради та відповіді поки що не отримав.

Колись процвітаючий та перспективний Глибокий Ріг перетворився майже на безлюдний хутір, у якому зараз проживає лише одна людина. За словами старости округу, тут потрібно зайнятися облагородженням кладовища, яке наразі у жахливому стані через повалені дерева та чагарники.

Тихоновичі

Тихоновичі стали центром приєднання сусідніх, маленьких сіл до єдиного округу. Загальна кількість населення по округу становить близько тисячі людей. Тут функціонує адміністративна будівля міської ради, лісництво, СВК «Райдуга», бібліотека, клуб, школа, чотири магазини. Двічі на тиждень (у суботу та вівторок) приїздить пересувне поштове відділення. Більшість людей його роботою дуже не задоволені. Тихоновичани дуже боляче сприйняли скорочення місцевої листоноші Наталії Коноваленко, яка пропрацювала там більше 25 років. Окрім того, що жінка якісно, швидко, а головне вчасно виконувала свою роботу, вона уміла знаходити підхід до кожного відвідувача, знала всі смаки людей, радила ту чи іншу періодику, допомагала стареньким розбиратися і з платіжками, і з поповненням рахунку на телефоні.Працює у селі фельдшерський пункт. Його завідуючий Юрій Будлянський розповідає, що нарешті цього року за сприяння Сергія Дюжикова та Олександра Якубіна сюди провели воду. Наразі, за словами фельдшера, у селі немає спалахів ані ковіду, ані грипу та ГРВі. Люди охоче вакцинуються та турбуються про власне здоров’я. Тим паче, що щеплення можна зробити на місці, попередньо записавшись.

За словами Анатолія Миколайовича, цього року у селі відбулася підсипка і грейдерування більшості грунтових доріг, проводилося прибирання кладовищ. У планах старости - продовження вуличного освітлення, ремонт доріг та обгородження кладовищ. їх у селі п’ять.

Великою проблемою для жителів усього округу стала відсутність транспортного сполучення зі Сновськом. Якщо ще місяць тому маршрутка від приватного підприємця ходила тричі на тиждень (до Гути-Студенецької раз на місяць, до Софіївки жодного), то зараз через карантинні обмеження та невелику кількість пасажирів перевізник до Нового року їздити відмовився. До слова, таксі до Тихонович зараз коштує більше 300 гривень.

Хвилює старосту села і безробіття людей, і низькі ціни на молоко (закупівельний приймають його по 6,50 грн), і величезна кількість аварійних дерев по всьому округу.

Свою підтримку жителям округу постійно надають Вадим Сорокін (кожної зими він займається розчисткою доріг від снігу по Іванівці, Софіївці та Глибокому Розі, а також дарує дітям цих сіл подарунки до Новорічних свят). У Тихоновичах та Гуті і розчисткою доріг, і святковими новорічними подарунками для дітей займаються Сергій Дюжиков та Віталій Довгаль. Вони активно підтримують і місцевих спортсменів, фінансуючи їх поїздки на змагання.

Планів та задумів щодо розвитку Тихоновицького округу у Анатолія Бондаренка дуже багато. Він сподівається, що завдяки підтримці, небайдужості та допомозі жителів округу їм вдасться втілити у майбутнє все задумане.

Сновська газета «Промінь» №48 (10378) від 26 листопада 2021, Тетяна Литвин

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Тихоновичі, Бондаренко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект