• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Сільський художник Роман Огієнко розписує квітами Райгородок


Сільський художник Роман Огієнко розписує квітами Райгородок

 

У 22-річного Романа Огієнка є мрія: хлопець хоче зробити своє рідне село красивішим. Кілька років тому сільський художник сипонув візерунків на автобусну зупинку. А цього літа взявся розмальовувати стовпи.Не було б щастя, то нещастя помогло - говорить народна мудрість. Можливо, це прислів'я і не зовсім влучне у цій ситуації, та все ж. Якщо б не велися ремонтні роботи на шляху з Лукнова до Вільного, і не довелося їхати в об'їзд через Райгородок, то не побачили б і краси, яка дорогою зустрічає проїжджих. Звичайнісінькі опори електропередач стали надзвичайними: на жовтому полотні виросли червонощокі маки, синьоокі волошки та зеленава травичка. Краса, що й говорити. Пощастило райгородцям, що мають не просто талановитого земляка, а хлопця, котрий обожнює своє село і хоче зробити його ще більш привабливим.

Про ідею та робочі моменти говорили з мамою райгородського художника Марією.

- Ось так гарно розмалювати стовп - це ідея самого Роми. Спочатку він оздобив електроопору біля нашого будинку. А коли й інші побачили, яка краса вийшла, попросили і біля їхніх дворів розмалювати стовпи, - розповідає мама.

- А фарби для малювання де берете? За свій кошт купуєте? Але ж це дорого..., - питаю.

- Те, що робить Рома, це не робота, а задоволення. Це все для того, аби село було гарним. Він говорив: «Мам, це для села, це все безкоштовно». Але люди розуміють, що на фарби треба гроші, і самі йому дають кошти на все необхідне, - пояснює Марія.

До речі, Роман і до думки своїх односельців прислухається. Комусь мальви не до душі, їм краще, аби калина на їхньому стовпі «виросла» - будь ласка. Але все ж таки на більшості електроопор - однакові малюнки.

- А як місцеві відреагували на таку ініціативу вашого сина? Задоволені?

- Звичайно задоволені. Односельцям подобається. І не лише їм. Бо ж їдуть зовсім чужі люди, зупиняються, фотографують стовпи і себе біля них. Роблять знімки разом із Ромою. Це у сина викликає море позитивних емоцій, він надзвичайно задоволений, що його робота подобається іншим. Бувало, приходив із малювання із захватом розказував, що проїжджі з ним фотографувалися, зупинявся і велотурист і теж світлини робив.

Аж вісімнадцять ось таких яскравих і незвичних стовпів прикрашають Райгородок. Та це ще не кінець. У планах у молодого сільського художника збільшити їхню кількість до двадцяти семи. Проте це вже наступного року буде. Адже зараз хлопець на навчанні: він студент столичного будівельного навчального закладу.

Але не лише стовпи привернули мою увагу. Адже зупинка, котра була розмальована кілька років тому, у 2018, стоїть-милується, неначе лише з місяць тому була розфарбована. Та з'ясувалося, Роман періодично оновлює її, якщо, наприклад, десь фарба відлущилася.

- Він за цю зупинку горою стоїть, - із гордістю розповідає жінка. - Ось були насмітили, Рома взяв віник і совок і пішов прибирати. А тоді звернувся до діловода, аби вона йому на принтері вивела оголошення-прохання, щоб не палили і не смітили. Розвісив прохання. І знаєте, подіяло. Місяць уже чисто там.

Ось так вмить звичайні сірі стовпи почали перевтілюватися. А все ж почалося з мрії сільського хлопця Романа Огієнка, таланту хлопця і його надзвичайної ідеї. Але ж тепер це не лише гордість самих жителів Райгородка й окраса села, а ще й приклад та мотивація для інших.

Джерело: Коропська районна газета "Нові горизонти" №40 (9310) від 8 жовтня 2021, Ірина Боровська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Огієнко, художник, Райгородок

Добавить в:
 
 


Центр Комплект