Кавун вродив більше 7 кілограмів

Цьогорічне літо порадувало своїми щедрими врожаями. Незважаючи на дощову і холодну весну, виросло і вродило. Особливо порадували кавуни. Ті, хто їх посадив, зараз смакують солодкою ягодою. Жителька Загребелля Вікторія Волощук в цьому році кавуни сіяла вдруге. Минулого року купила кавун сорту Огоньок і Продюсер. Огоньок - сорт, який виведений для північного регіону, адже клімат для кавунів у нас не той. Цей сорт зійшов. Виросли. Але смак не потішив. Все рівно не були солодкі, як очікувалося. А ось Продюсер взагалі розчарував, насіння не зійшло. Справа в тому, що сіяла їх у відкритий грунт рано як для теплолюбивих рослин. А вже цієї весни не поспішала і висіяла ті ж сорти в кінці травня. І саме Продюсер порадував. Зійшли всі. Цьогорічне тепле літо дало шанс кавунам і ті щедро наросли на городі.- Навіть не очікувала, що виростуть кавуни таких розмірів. Найбільша ягода сорту Продюсер, була 7100 гр. Солодкі, соковиті і дуже смачні. Вродив і Огоньок, але смаковими якостями не порадував. Як для північного регіону, то він, може, надійний, сходить, росте. Та ось Продюсеру досить поступається, мало солодкий, - каже жінка.

Вікторія любить повозитися в землі, це її тішить. А головне любить експериментувати. Сама вирощує розсаду капусти і помідорів. Томати раніше сіяла різні, а тоді відбирала кращі і ті сорти тепер на городі щороку. Незмінними є Дебарао, Золотінка і гібрид Тарасенка Надійка. Садить з чоловіком і картоплю, сорти постійно купують нові, та площі під нею щораз менші, не вигідна. Розчарування не в урожаї, а в ціні, адже за новий посадковий матеріал, оранку, обробіток і збирання врожаю потрібно заплатити. А коли настає пора продавати, а ціна занадто низька, розчаровуєшся. Цього року були на городі рослини, які посіяла вперше, це рукола і крес салат. З руколою познайомила подруга Марія, яка є любителем різної зелені. «Спершу не сподобалась, а наступного разу смакові якості вже були нічого. Та і крес салат не розчарував», - каже господиня. На думку Вікторії, він нагадує приємний смак гірчиці в поєднанні з редькою.


- Та їла його тільки я, - сміється жінка. - Чоловіка такі смаки не вразили. А ось з крес салатом хитрувала, все ж додавала його трохи до салатів. Чоловік казав, що невеличкими порціями його не помітно з іншими овочами, тому їв. А ось більше покласти, щоб був чітко виражений його смак, не робила, бо боюсь, що буду їсти сама, а чоловік залишиться голодним, - жартує жінка. - Може, з часом і звикне, як я, адже спробувавши вперше, я не стала прихильником. Тому все може бути».А ще Вікторія любить квіти і доглядати за ними - для неї задоволення для душі. Двір великий, живуть у новому просторому будинку, який побудували самі. Поряд стояла стара хата, яку нещодавно розібрали і на тому місці господиня розробила додаткову клумбу. Прибирання від старої будови було та й було. Але робили це з радістю, адже в голові давно виношувалися думки красивої клумби. Тепер тішаться гарними квітами. Вікторія найбільше любить квіти, які довго радують своїм цвітінням. Та серед усіх фаворитом залишаються троянди. Їх багато. Весни завжди чекає з нетерпінням. Це для неї насамперед улюблене заняття - сіяти, садити і ростити. Та вже зараз майбутні плани складені: кавуни будуть, тільки залишиться сорт Продюсер, Огоньок більше не сіятиме, а під картоплею площа поменшає суттєво, даром робити нема сенсу. Тому на городі залишать тільки те, що в задоволення.

Джерело: газета "Вісті Сосниччини" №35 (10112) від 28 серпня 2021, Наталія Матвієнко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Загребелля, Сосниччина, Волощук

Добавить в: