• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Із Блистови – до Бірківки. Як новий староста планує розв’язувати проблеми бірківчан


реклама

Із Блистови – до Бірківки. Як новий староста планує розв’язувати проблеми бірківчан

 

Від старости у громаді, як і від хазяйновитого господаря, багато що залежить. Та якщо усі її мешканці не дотримуватимуться порядку, не допомагатимуть і не підтримуватимуть один одного у досягненні спільної мети, сам він з усім не впорається. Новий староста Бірківки – це попередній староста Блистови Роман Боюн, який має досвід і успішно виконував свої обов’язки. Тож він уже має певні плани, як покращити життя людей, і сподівається на співпрацю.– Робота для мене знайома. Староста насамперед відслідковує проблеми громади та пропонує варіанти їх розв’язання. Тому що люди не завжди орієнтуються, куди і як варто звернутися зі своїми питаннями, – зазначає Роман Боюн. – У Бірківці я наразі вивчаю ситуацію, об’єкти інфраструктури старостинського округу. Знайомлюся з учителями, медиками, соціальними працівниками та працівниками культури, пожежної охорони. Знайомлюся з людьми, дізнаюся, що їх турбує, що хотілося б покращити у селі. Уже з того, що побачив, звернувся з клопотаннями і пропозиціями до Менської міської ради.

Є проблеми з вуличним освітленням, яке в Бірківці з’явилося одним із перших у Менському районі. Тому треба налагодити ті лінії, де вуличного освітлення немає


Насамперед староста Бірківки хоче покращити благоустрій села та підтримувати його у належному стані. Наприклад, необхідно видалити сухі та аварійні дерева, провести санітарну обрізку дерев, омолодження зелених насаджень, розчистити кладовище, яке знаходиться на території Свято-Троїцької церкви, влітку – викошувати бур’яни тощо.А ще постійно моніторити стан довкілля, об’єктів інфраструктури, громадського правопорядку, дотримання прав і законних інтересів жителів села у сфері соціального захисту, культури, освіти, спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю, медичну допомогу. Загалом потреби Бірківської громади ще за поданням попереднього виконувача обов’язків старости були внесені до програми соціально-економічного і культурного розвитку, затвердженої рішенням сесії міської ради.

Також заплановано створення комфортного соціального простору в адміністративному приміщенні старостинського округу для жителів громади


– У планах – відкрити робоче місце адміністратора відділу центру надання адміністративних послуг. І щоб адміністратор обслуговував і сусідні населені пункти. Розміщуватиметься бібліотека та пошта. Оскільки у громаді запрацював проєкт «Поліцейський офіцер громади», то є можливість розмістити робоче місце поліцейського офіцера. Для втілення всіх цих планів необхідно також зробити у приміщенні опалення до наступного опалювального сезону, – розповідає Роман Боюн. – Щоб люди в комфортних умовах могли вибрати чи почитати книгу, взяти довідку чи оформити передплату. Тобто вирішити будь-яке питання, з яким вони до нас звернулися.

А звертаються і стосовно благоустрою, і щодо земельних питань, зокрема розорювання лугів.Потрібен певний час, аби розібратися з конкретною ситуацією, вивчити розміщення ділянок на кадастровій мапі та перевірити їх використання за цільовим призначенням, переглянути договори з орендарями тощо.

Звертаються і по роз’яснення, як змінити постачальника газу. Людина похилого віку не впорається самостійно з цим, тож необхідно допомагати. Хоч і не входить це до обов’язків старости, та й відмовити у допомозі жителю громади він не може.

Спілкувався Роман Боюн і з головою фермерського господарства Олексієм Бутенком, з керівництвом ТОВ «Агроресурс-2006» Русланом Тинеником.

Ці підприємства завжди допомагають у вирішенні проблем громади. З керівництвом інших організацій староста ще планує обговорити співпрацю


– Для досягнення поставлених цілей має бути ефективна співпраця громадськості, бізнесу і влади. Тому потрібно проводити робочі зустрічі з керівниками підприємств, установ, організацій щодо пріоритетів розвитку Бірківського старостинського округу, – зауважує староста. – Наразі міська рада бере участь у програмі розвитку місцевого самоврядування DOBRE, тож обов’язково долучатимемось і до цього проєкту. Вирішуватимемо, які подавати заявки, та ефективно працюватимемо на покращення життя у громаді. Але, повторюся, покращити його можна тільки спільними зусиллями.

Поліна Назаренко, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: староста громади, Блистов, Бірківка, Роман Боюн

Добавить в: