школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима

KIA

Два ювілеї Тетяни Ступак

Двері скромного тісненького кабінету кадровиці Ніжинського міжрайонного управління водного господарства Тетяни Ступак майже не зачиняються: окрім колег, постійно заходять відвідувачі - на співбесіду, запитати про вакансії, навіть порадитися... і так уже 35 років! За цей час, зізнається пані Тетяна, зовсім не втомилася від щоденного потоку людей, і це при тому, що цієї весни героїня моєї розповіді святкує ще й власне 60-рїччя.Пані Тетяна сама сільська, родом з Чистого Колодязя, що на Ніжинщині. Ніколи й не думала, що доля занесе в Ніжин і зоставить на одній роботі так надовго.

- Певно, це тому, що я люблю працювати з людьми, - зізнається жінка. - Завжди йшла на роботу як на свято. Для мене вона ніколи не була марудною. Навпаки, відчувала навіть певну відповідальність, адже доводиться вирішувати: чи приймати людину на роботу чи ні. Давати шанс, бо мені його теж колись дали...

Роботу з людьми Тетяна не покидала з юності. Після закінчення Монастирищенської середньої школи намагалася вступити до Київського інституту народного господарства імені Коротича, але не пройшла за конкурсом: не вистачило 0,5 бала. Дівчина вирішила їхати шукати заробіток до райцентру. Треба було допомагати своїй багатодітній родині, де вона друга з п’яти дітей водія та колгоспниці. Та хто візьме вчорашню школярку? 17-річна Таня, довго не думаючи, наважилася піти на прийом у високі кабінети. Тодішня очільниця виконкому райради Галина Калина спочатку здивувалася, побачивши дівча у себе «на килимі». Але, вислухавши історію дівчини, все ж пообіцяла допомогти. Зайнятість для недосвідченої працівниці шукали недовго. Пройшло три дні, і їй зателефонували. Таня тим часом допомагала мамі по господарству й у колгоспі. Хороша новина застала серед купи буряків - поїде працювати у Безуглівську школу піонервожатою.

З дітьми у переповнених класах хоч і важко, та контакт знайшла швидко. Зрозуміла, що це її. За порадою дирекції школи Таня навіть вступила на заочне відділення природничого факультету Ніжинського педінституту. Однак так і не закінчила навчання - завадило безгрошів’я. Малесеньку зарплату віддавала в родину.

А потім життя закрутило - заміжжя, діти. Доля знову привела в Ніжин на нову роботу. Стала медреєстратором, затим була на заміні діловодом у виконкомі. 10 квітня 1984 року пані Тетяна пам'ятає дуже добре, бо саме в цей день вийшла на теперішню свою роботу, яку полюбила одразу.

Знайомі та колеги Тетяни Ступак підтверджують - вона вольова жінка, мудра та цілеспрямована колега з незабутньою посмішкою.

На зустрічі випускників, через 30 років після закінчення школи, класна керівниця сказала про Таню: «їй Бог помагає». Пані Тетяні ці слова запали в душу, бо таки були правдою.

- Малою я захворіла, й дуже погіршився зір, - згадує. - Але Господь допоміг мені побачити білий світ. Я пішла на поправку і стала бачити.

В управлінні водного господарства вона зарекомендувала себе як душа компанії. Організовує заходи для колективу, придумує конкурси. Допомагає досвід шкільного організатора. Сама любить співи і танці з дитинства.

- Іноді пісня була для мене єдиною розрадою, особливо коли розчаровували люди, - ділиться моя співрозмовниця. -Знаю багато українських народних пісень. Та найчастіше наспівую одну з найулюбленіших з творчості Раїси Кириченко:

«На крилах ластівка нам весну принесла, Відтоді доля у нас - два крила,

Хоч осінь золота вже сивину снує Та я щаслива, що ти у мене є!»

Окрім пісні, віддушиною і підтримкою для Тетяни Ступак завжди були її діти - син Андрій та донька інна - два надійних її крила. Хоча вони вже дорослі й давно вилетіли з сімейного гнізда, однак досі брат із сестрою ніжно називають неньку «мамою». На власний ювілей пані Тетяна отримала від дітей подарунок - вечір у кафе, куди зможе запросити рідних та друзів.

Михайло Ломоносов, «Деснянка» №15 (750) від 15 квітня 2019

Теги: Тетяна Ступак, кадровик Ніжинського міжрайонного управління водного господарства, Михайло Ломоносов, «Деснянка»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект