• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як на Новгород-Сіверщині вчилися Україну захищати


Як на Новгород-Сіверщині вчилися Україну захищати

8 грудня 2018 року вже з 7 години ранку біля приміщення Новгород-Сіверського військового комісаріату було людно. Стояло кільканадцять автівок та «шкільних» автобусів. Для участі у одноденних зборах прибуло 422 військовозобов’язаних чоловіків - місцевих, з Коропського та Семенівського районів. Серед присутніх на навчаннях - 39 офіцерів запасу. А у селах Горбівського старостинського округу, що на відстані з півдесятка кілометрів від райцентру, публіка уважно прислуховувалась до автоматних черг з північного-заходу. Ще б пак, на стрільбищі під козацьким містом Новгородом-Сіверським відбувався вишкіл резервістів, приписаних до військовоїчастини територіальної оборони на півночі Чернігівщини. Тому - куди ж без стрільби!- Запрошення до участі у зборах з відпрацювання своїх практичних навичок отримали 504 людини. Всі вони приписані до визначеного військового формування, повноцінна діяльність якого передбачається за умов бойових дій з ворогом на території районів, - повідомив начальник штабу -1-й заступник командира задіяної у навчаннях військової частини капітан Микола Щепочкін.

Варто зазначити, що подібного змісту захід, у якому брали участь півтисячі осіб, на Новгород-Сіверщині проводили вперше і має перспективу стати знаковим! Тобто отримати постійну прописку. А ще, навчання дають привід сподіватися, що військовий комісаріат разом з владою міста та району й надалі зможе повноцінно виконувати Закон України «Про введення воєнного стану в Україні».

Навчатись завжди важко

Організовано та швидко учасники навчань прибули з Новгород-Сіверського військкомату на тактичне поле за містом. Армійський намет для обігріву, за словами військового комісара, допомогли встановити новгород-сіверські «емчеесники», бо надворі мороз та вітерець! На полі, вкритому снігом, ближче до лісосмуги, відповідними знаками було визначено ділянки для відпрацювання теоретичних та практичних навичок особового складу підрозділу територіальної оборони. Так, на навчальній ділянці «Тактична медицина» чоловіки знайомилися з видами кровотеч у поранених та як послідовно зупинити кров. Училися надавати допомогу і собі у критичній ситуації. Медичні знання та вміння особовому складу передавали учасник АТО - хірург Новгород-Сіверської ЦРБ ім. Бу-яльського Віктор Бондаренко та його колега - досвідчений фахівець екстремальної медицини Віктор Гульчук.

Капітан Степан Сугоняко - досвідом війни разом зі старшим сержантом Олександром Поповим поінформували військовозобов’язаних про технічну характеристику, загальну будову та призначення основних мін та гранат, які нахабно використовує ворог. Мужні чоловіки поділилися знаннями і про сучасні тенденції у мінно-вибухових загородженнях. А старший лейтенант Олексій Ковальов допомагав осилити науку вибору та обладнання вогневої позиції.

Змінювали одна одну групи учасників зборів і на ділянці «Тактична підготовка». Майори Віктор Даниленко, Роман Богдан та капітан Микола Щепочкін до подробиць розповіли про дії солдата в бою, у складі патруля та на блокпосту. Прибуле товариство помітно зацікавив досвід військового комісара Романа Богдана. Офіцер має достатньо прикладів критичних ситуацій, щоб довести навіть скептично налаштованим чоловікам важливість знань з тактичної підготовки.

Та чи не «найповажнішою» ділянкою під час зборів кожен із запрошених визначив «Вогневу підготовку». Адже тут «наживо» стріляли з автомата! Дехто повторював набуте під час строкової служби у війську (навіть ще за радянських часів), а для когось усе було вперше. Спочатку повчились чи то відновили знання про навички та способи ведення вогню зі стрілецької зброї; потім розбирали-збирали автомат та простудіювали вправи і заходи безпеки на вогневому рубежі. Ну, а в підсумку, вдягнувши «бронік» та шолом, виконали нормативи з вогневої підготовки. За що варто подякувати як очільникам навчальної ділянки - майору Руслану Мазепі, старшому сержантові Вячеславу Гуку та солдату Сергію Чирві, так і багатьом людям у погонах, серед яких і прикордонники, які вдало посприяли проведенню стрільб.

Перше здолання

Новгород-Сіверський військкомат 40-річний офіцер ЗС України Роман Богдан очолив нещодавно. Попереду у військового велика та відповідальна робота. Отож, перші випробування на новій керівній посаді - справа серйозна. Не випадково й думка існує, що подальші успіхи завжди прив’язують до «першого старту» керівника. І у пана Романа, на думку багатьох учасників зборів, з цим вийшло!

- Це був позаплановий захід у контексті виконання вимог Закону України «Про введення воєнного стану в Україні» на території Чернігівської області для перевірки спроможності батальйону виконувати завдання за призначенням, - констатує майор Роман Богдан, аналізуючи головні «плюси» та «мінуси» навчань. - оскільки вимоги сьогодення потребують перманентно тримати відповідний рівень готовності територіальних формувань до спротжу під час широкомасштабних військових дій ворога, ми не збавлятимемо обертів у цій справі. Ми продовжуватимемо відпрацьовувати всі позитивні моменти навчань, «відшліфовуючи» найкраще з того, що набули сьогодні. В той же час, не можемо себе перехвалювати, оскільки добре знаємо, де ховаються слабкі вузли чи так звані «проколи». Але над усім нашим здобутком і недоречностями будемо вперто працювати, щоб формування територіальної оборони на Новгород-Сіверщині були серед перших у Чернігівській області», - впевнено та обнадійливо завершив розмову з нагоди проведення одноденного військового вишколу територіальних оборонців військовий комісар - бойовий офіцер Збройних сил України Роман Богдан.

Що ж, висловлюючи теплі слова подяки Новгород-Сіверському військовому комісаріату, який вдало впорався з важливим завданням у той непростий час, який переживає Україна у протистоянні з російським ворогом, сподіваймося і на подальші успіхи.

Щасти вам, оборонці! Слава вам і слава Україні!

Борис Домоцький, «Деснянка» №48 (733) від 13 грудня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський військовий комісаріат, Борис Домоцький, «Деснянка»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект