Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Від полички - до крамнички, або Просто дякую!Від полички - до крамнички, або Просто дякую!

Навколо нас дуже багато добрих і щиросердних людей! У цьому щодня переконується чернігівка Юлія Гребнева - ініціаторка соціального проекту ДякуЮ - першого безкоштовного магазину в Чернігові, де покупці «розраховуватимуться» за товар не грошима, а щирим словом «Дякую!». Крамниця розрахована для нужденних, малозабезпечених та багатодітних родин, пенсіонерів, інвалідів, матерів-одиначок, переселенців та інших категорій людей, які опинилися у важких життєвих обставинах. Прогнозували, що відкриття відбудеться у кінці грудня, та, скоріше за все, це станеться раніше: небайдужі люди досить активно наповнюють полиці речами, якими не користуються і які скоро комусь дуже згодяться. Наразі тривають останні приготування: доставка одягу та інших речей і облаштування приміщення.- Гасло проекту: «Потребуєш - візьми, маєш змогу - принеси!», - розповідає Юлія. - З кінця листопада небайдужі чернігівці віддають речі, це - одяг, взуття, іграшки, книги, побутову техніку, якими вже не користуються, тільки задля однієї мети: допомогти ближньому! Віддають для тих людей, яким все це дуже потрібно. Нужденні зможуть взяти речі зовсім безкоштовно у магазині ДякуЮ! за адресою: Чернігів, вулиця Красносільського, 59, мікрорайон Масани. Приміщення, в якому буде діяти майбутня крамниця, надав у користування на безоплатній основі директор ринку Масани Олег Бондаренко. Велике йому за це спасибі!

Ідея соціального проекту у Юлії Гребнєвої виникла після того, як вона встановила у своєму продуктовому магазинчику на ринку поличку допомоги:

- Люди приходять і лишають на поличці яблука, груші, хліб, картоплю, олію, крупи, солодощі... Дуже приємно, що разом ми можемо допомагати тим, хто цього потребує. Та найголовніше - це коли ти чуєш слова подяки, бачиш сльози на очах у людей, котрі беруть продукти і запитують: «Справді безкоштовно?».

Згодом добрі покупці стали запитувати, чи не можна принести одяг, взуття? Це й стало приводом для заснування такого потрібного соціального проекту безкоштовного магазину ДякуЮ.

- Я навіть не сподівалася, що відгукнеться стільки добрих людей! - дивується. - Насправді вони - всюди!

Її мобільний телефон не замовкає. Хтось несе дитячий одяг, взуття, хтось - книги, є й такі, хто подарував телевізор! Уся підлога в приміщенні майбутнього магазину у пакунках, пакетах, мішках та коробках! Така підтримка дуже важлива і неабияк окрилює.

Соціальний проект забирає у Юлі чимало енергії й часу, але рідні її розуміють. До слова, у 33-річної мами та її чоловіка троє діток. Усі хлопці! Найстаршому сину - чотирнадцять, середньому - вісім, наймолодшому - три.

Нині Юлія через Фейсбук просить відгукнутися волонтерів. Потрібні додаткові руки для сортування речей, а також допомагати доставляти пакунки від небайдужих до майбутнього магазину. Ініціативна група просто фізично не справляється з такими обсягами роботи.

- Хочу поділитися першим поповненням, - повідомляє 1 грудня Юлія Гребнева у соціальній мережі і демонструє фотографії людей, які відг укнулися допомогти. - Дякую Олені, Наталії, Катерині, Яні та сім'ї Юлії і Сергію, які поділилися своїми речами. До речі, подружжя Юлії і Сергія дало нам стійки для одягу! Всім вам ще раз ДякуЮ! Загалом привезли сьогодні до 700 кг речей (цифра приблизна).

У суботу, 8 грудня, у майбутній безкоштовній крамниці відбудеться генеральне прибирання і облаштування стійок, поличок для речей. Юлія запрошує всіх, хто бажає допомогти. Обіцяє пригостити чаєм і печивом.

-Днями мені зателефонували з екологічної інспекції й подякували за те, що роблю таку важливу справу, - каже чернігівка. - Адже тепер люди менше викидатимуть речей на смітники, і від цього виграють не лише наша екологія, а й ті, хто справді потребує допомоги.Приносити ж одяг та інші речі можна в будь-який зручний для вас час. Якщо хочете поділитися добротою - телефонуйте ЮліїТребнєвій за тел.: (063) 150-88-80.

Лариса Галета, «Деснянка» №47 (732) від 6 грудня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юлія Гребнева, соціальний проект ДякуЮ, безкоштовний магазин, Лариса Галета, «Деснянка»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект