школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівський драмтеатр та театр ляльок здобули премію І Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА»Чернігівський драмтеатр та театр ляльок здобули премію І Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА»

Нещодавно два чернігівські театри вперше серед усіх українських театрів, що приймали участь у театральному фестивалі-премії «ГРА» здобули національні премії: обласний академічний музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка за найкращу драматичну виставу «Вій. Докудрама» та обласний театр ляльок ім. О. Довженка за виставу для дітей «Ангелик, що загубив зірку».

В зв’язку з цією радісною подією сьогодні о 14 годині відбулася прес-конференція за участю директора Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Сергія Мойсієнко, головного режисера театру та постановника вистави «Вій. Докудрама» Андрія Бакірова та головного режисера обласного театру ляльок ім. О. Довженка Віталія Гольцова.


Багато городян вже побачили «Вій» Бакірова та були в захваті. Бо це дійсно креативне та неповторне втілення режисером п’єси сучасного українського драматурга Наталі Ворожбит. Усі непередбачувані авторські ходи, несподівані режисерські рішення, цікаві акторські знахідки спрямовані на створення вражаючого, спонукаючого до роздумів, складного сценічного дійства. Тому, цілком заслужено, що завдяки неперевершеній постановці Бакіровим цього спектаклю і, звичайно, талановитій грі акторів, наш театр став переможцем.

Директор театру Сергій Мойсієнко зокрема розповів:
- У березні 2018 року було оголошено про проведення Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА». У назву Фестивалю заклали слово, що є основою мистецтва театру — «ГРА», та водночас GRA є вигаданою абревіатурою — Great Real Art (велике справжнє мистецтво).

Засновником і організатором Фестивалю стала Національна спілка театральних діячів України (голова – народний артист України Богдан Струтинський) за підтримки Міністерства культури України, Міністерства фінансів України, Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, Департаменту культури КМДА.

Лауреати фестивалю визначалися у шести номінаціях, а відбір учасників здійснювався у три етапи. Експертною радою було переглянуто на відео 74 подані заявки театрів по прем’єрних спектаклях 2017 року.

Останній фінальний етап Фестивалю-Премії – показ вистав-номінантів на театральних майданчиках Києва та їх перегляд членами міжнародного журі фестивалю проходив з 24 по 30 листопада. Майстерність учасників фестивалю оцінювало міжнародне журі фестивалю:
Лаура Акерлунд (Фінляндія),
Йонас Вайткус (Литва), Іраклі Гогія (Грузія),
Моніка Кваснєвська (Польща),
Ніколас Пейн (Великобританія).

Незважаючи на те, що члени журі дивилися спектакль з синхронним перекладом, та ще й з «неперекладним» українським сленгом, постановка Бакірова і гра наших акторів їх просто підкорила. Тобто їх відношення та оцінка були абсолютно неупередженими та незаангажованими.

«Винуватець» цієї події головний режисер Андрій Бакіров додав:
- Я відчуваю радість та гордість за те, що наше місто на устах у театральної спільноти. Це дуже приємно і почесно, а також зобов’язує нам далі рухатись вперед, вигадувати щось нове. Сподіваюсь, що наші прем’єри та прем’єри нашого колеги – театру ляльок так само будуть привертати увагу глядачів та здобувати нові перемоги в фестивалях і конкурсах. Хай живе Гра!

30 листопада в приміщенні Київського національного академічного театру оперети відбулася урочиста церемонія закриття Фестивалю та вручення Національних театральних Премій за кожною номінацією. І згідно з рішенням Міжнародного журі Фестивалю Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка став переможцем у номінації «Найкраща драматична вистава».Національну театральну Премію Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» та диплом Андрію Бакірову вручив Народний артист Укріїни, голова НСТДУ та головний ініціатор першого Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА» Богдан Струтинський.


Головний режисер обласного театру ляльок  Віталій Гольцов теж поділився враженнями про фестиваль:
- На фестивалі в номінації «Найкраща вистава для дітей» ми попали в фінал. Крім нашого театру ляльок приймали участь ще чотири:
- Дніпровський міський театр ляльок «Театр актора і ляльки» з виставою «Коза-Дереза»;
- Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського (м. Біла Церква) з виставою «Король Лев»;
- Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра, вистава «Алі-Баба»;
- Театр маріонеток (м. Київ), вистава «Про Коника-Стрибунця та Великий стрибок».

Діти, які дивилася в залі нашого «Ангелика» дуже активно брали участь в виставі. Цією виставою ми хотіли показати їм що таке добро і зло, що означає відповідати за свої слова, що таке чесність і честь. Судячи по реакції маленьких глядачів, ми досягли своєї мети. І я дуже радий, що саме наш Чернігівський театр ляльок ім. О. Довженка здобув перемогу завдяки виставі «Ангелик, що загубив зірку». Дуже хотілося б, щоб в подальшому, Чернігів взагалі став театральною столицею України.

Додамо, що театр, який нагороджений премією «ГРА», в наступному році отримає матеріальну нагороду в розмірі 50 000 гривень на наступний творчий проект.

І наостанок, кілька фотографій з вистави-переможця «Вій. Докудрама».Редакція Gorod.cn.ua вітає директора музично-драматичного театру ім. Шевченка, головних режисерів та трупи обох театрів із цією перемогою
.

Gorod.cn.ua

Теги: Мойсієнко, Бакіров, Гольцов, фестивалю-премії «ГРА»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект