Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Маршрут №25, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Маршрут №25, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Вже традиційно влада і перевізники за допомогою різних маніпуляцій обдурюють чернігівців. І якщо при минулій владі дурили нас безбожно, то зараз це роблять більш красиво і витончено. Це стосується й сфери громадського транспорту, зокрема, 25-го маршруту, - вважає виконавчий директор ГО «Агенції міських ініціатив» Тетяна Романова.В січні 2017 року відбувся конкурс на всі маршрути міста Чернігова. На новий 25-й маршрут претендували 2 перевізники: ПрАТ «Таксосервіс» та ДП «Пассервіс». Останній перевізник виграв конкурс і запевнив, що у нього є необхідна кількість автобусів для обслуговування нового маршруту. Тобто, ДП «Пассервіс» зобов’язалось забезпечити роботу 25-го маршруту 20-ма автобусами середньої місткості.

Були складені нові договори. І разом з цим вирішено провести оптимізацію маршрутів — об’єднати 31-й та 25-й маршрути. Якщо раніше по цим двом маршрутам працювали автобуси «Рута», то з оптимізацією на маршруті мали б працювати виключно автобуси середньої і великої місткості (понад 35 місць). Це було умовою конкурсу та головною ідеєю об’єднання двох маршрутів.

Пройшло 2 роки. Що ми маємо на сьогодні? Вщент переповнені маршрутки, нечіткий графік роботи та відсутність автобусів середньої місткості на маршруті.

8 листопада 2018 року група представників Агенції міських ініціатив провела невеликий моніторинг роботи маршруту №25. Моніторинг почали зранку з 7.00 до 9.00 (зупинка «Дніпровська»), а ввечері — з 18.00 до 21.00 (зупинка «Мегацентр»).

Час прибуття     Транспорт
7.05                  Автобус
7.07                  Рута
7.11                  Рута
7.23                  Рута 1267
7.29                  Автобус 9023
7.34                  Рута 5512
7.39                  Рута 1603
7.46                  Автобус 6435
7.53                  Рута 2500
7.58                  Рута 2910
8.07                  Автобус 3504
8.22                  Рута 1448
8.26                  Рута 3195
8.33                  Автобус 3291
8.38                  Рута 3308

8.45                  Автобус 6184Моніторинг показав, що протягом двох годин на маршруті працювало всього 13 транспортних засобів, переважно марки «Рута», із 20 необхідних автобусів середньої місткості згідно договору. За цей час було помічено 16 Рут і тільки 6 автобусів (понад 35 місць). До речі один з автобусів був знятий з 12-го маршруту .

Згідно договору від 10 січня 2017 року та додаткової угоди №1
на маршруті має працювати 20 автобусів середньої місткості і 2 автобуси в резерві (понад 35 місць).

Виконавчий директор Агенції міських ініціатив Тетяна Романова так коментує ситуацію, що склалася:
- Зрозуміло, що та кількість транспорту, яку ми нарахували за 2 години моніторингу явно не справляється зі своєю задачею. До речі, я навіть пам’ятаю, як в 2017 році перед конкурсом перевізник даного маршруту старанно демонстрував новенькі автобуси, які дивним чином почали зникати вже на першому півріччі їх роботи. Містика, правда? Окрім цього, на маршруті часто автобуси не відображаються в gps-системі. Це, власне, зрозуміло. Адже вони працюють на 2-х або 3-х маршрутах одночасно.
- І ще. Не люблю рахувати чужі кошти. Але мені просто набридло роками слухати постійну брехню. Повертаючись до вартості тарифу, хочу продемонструвати просту арифметику по 25-му маршруті. Нещодавно я стала свідком, як водій 25-го маршруту жалівся товаришу, як йому важко працювати тут. Так от, з його слів:
• Так звана щоденна «оренда автобусу» складає 1650 грн.
• Витрати на паливо — 600 грн з водія.
• Решта - заробіток водія.
Тобто 2250 грн грн в день треба заробити водію і віддати.

Припустимо, що на маршруті працює переважно 13 транспортних засобів. То щодня даний маршрут приносить майже 30 тис. грн., а це - майже мільйон за місяць. Це те, що обов’язково має заробити водій, без його власного заробітку.

Питання: чи за 2 роки не можна було хоча б частково оновити транспорт? Звісно, можна. Але навіщо? Якщо при мінімум витрат можна заробити максимум прибутку.  Хоча я не вважаю, що це провина саме перевізника. Ні. Перевізник займається бізнесом, як вміє. І він працює в тих межах, в яких йому дозволяють працювати. І навіщо йому заморочуватись, купувати великі автобуси, якщо і так піде. Якщо цього ніхто не вимагає.

В зв'язку з цим, Тетяна Романова склала петицію до місцевої влади з двома вимогами:
- провести новий конкурс на маршрут №25 з чіткими вимогами щодо автобусів середньої або великої місткості. Адже чинний перевізник за 2 роки не зміг продемонструвати якісну роботу громадського транспорту.
- продовжити маршрут №39 до вул. Дніпровська. А перед цим скликати Транспорту раду та узгодити це питання на публічному обговоренні.
Окрім цього, було запропоновано скористатись послугами маршруту №25 очільникам міста та профільним керівникам. Бажано в часи-пік.

В результаті, вистачило всього 5 днів, замість передбачених 30-ти, щоб петиція про проведення нового конкурсу на 25-му маршруті набрала необхідні 250 голосів.

Взяти коментарі у директора ДП «Пассервіс» Леоненка Сергія  чи у власника Вакуленка Сергія журналістам Gorod.cn.ua не вдалося: запит по двом електронним адресам залишився без відповіді, слухавку робочого телефону Вакуленко С.В. не підіймав, хоча диспетчер відповів, що він на роботі.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Агенція міських ініціатив», Романова, петиція, маршрут 25

Добавить в:


ЦентрКомплект