школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чому там показує, а там не показує? Коли чекати нового кінця аналогового телебачення?Чому там показує, а там не показує? Коли чекати нового кінця аналогового телебачення?

Досі не маю ні тюнера, ні супутникової тарілки, не підключилась до кабельного телебачення. Так я існую. Як і багато з телеглядачів на Чернігівщині, чекала відключення аналогового телебачення з 1 вересня. За звичкою сподіваючись: а може, пронесе? Аж і справді: і 1 вересня все йде, і 31, і в жовтні не вимкнули.Забули? Передумали?

Але ж так не всюди. Є райони, де навіть «Першого UА» (колишній «УТ1») не залишили.

Виявляється, 29 вересня, коли люди поспіхом докуповували тюнери та довстановлювали тарілки, Кабінет Міністрів подовжив строк існування аналогового телебачення в деяких регіонах до 1 травня 2019 року.

— Чернігівська область попала під цю постанову як прикордонна, — пояснює представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко. — Як, наприклад, і Сумська, Харківська області, які також межують з Росією. Аналогове залишається в Луганській, Донецькій областях (на окупованих територіях), на територіях особливого мовлення, наприклад, у Херсонській області.

У Чернігівській області залишили включеними передавачі аналогового мовлення в Чернігові, Корюківці, Холмах та Новгороді-Сіверському.

Найбільше каналів, 14, транслює Чернігівська станція. Корюківка транслює 4 канали: «Інтер», «НТН», «UА:Чернігів» з «Новим Черніговом» на одному каналі та «ТРК Україна». Холми — також чотири: «1+1», «Інтер», «UА:Чернігів» і «Новий Чернігів» та «UА:Перший». Новгород-Сіверський — три: «1+1», «UА:Чернігів» і «Новий Чернігів». Раніше був ще «М1». Зараз частота звільнилась, буде проведений конкурс, і скоро на частоті 41ТВК йтиме інший канал в аналоговому форматі. До 1 травня наступного року.

На сьогодні в області транслюється 15 телеканалів в аналоговому форматі. 14 — такі, як в Чернігові, плюс Ніжинське ТБ. Адже, за тією ж постановою Кабміну, всі місцеві канали, які не мають ліцензії на цифру, можуть вести мовлення в аналоговому форматі до травня 2019.

Передавачі аналогового телебачення відключили в Прилуках, Бахмачі, Сосниці та Ніжині.

Але так само, до 1 травня, мали продовжувати віщання каналу «ІІА:Перший». Однак концерн РРТ заявив, що відключає «UА:Перший» по всій Україні за борги. У нас було вимкнено канал у Прилуках та Бахмачі. В Сосниці та Ніжині його й не було. Зараз Сосниця, Бахмач та Прилуки в аналоговому форматі транслюють тільки «ІІА:Чернігів». А Ніжин — тільки Ніжинське ТБ. На Прилуччині теж є місцеве телебачення, але вони мають ліцензію на цифру.


Ті самі кнопки

Хто вимикає канали і де ті кнопки?

— Тут, піді мною, — тикає пальцем у підлогу свого кабінету тимчасово виконуючий обов'язки директора Чернігівської філії концерну РРТ Сергій Ковальов (директор Валерій Телятников на минулому тижні пішов на пенсію). Говоримо на третьому поверсі в будівлі біля телевежі, а кнопки — поверхом нижче. — Якщо не буде інших розпоряджень і документів, то з 1 травня 2019 року аналогове мовлення в Чернігівській області повністю припинить своє існування.

— Хто і як відключатиме?

— У нас всі ці 14 шкафчиків з «червоними» кнопками на другому поверсі.

1 травня буде наказ концерну РРТ з переліком передавачів, які потрібно вимкнути. На підставі цього ми видамо свій наказ. І черговий персонал вимкне вказані передавачі.


Сергій Ковальов

Скорочують не тільки аналогові канали

— Багато персоналу працює в Чернігівській філії концерну РРТ?

— На сьогодні — 110 працівників по всій області. В 2014 році було більше 150. В зв’язку з вимкненням аналогового йде масове скорочення. У вересні-жовтні — ще на 25 чоловік. Буде подальше вимкнення — буде і скорочення. Якщо 50 чоловік залишиться, і то добре.

Цифрова ліцензія в ТОВ «Зеонбуд». У концерну РРТ ліцензії на цифрове мовлення нема. Є договір на обслуговування «Зеонбуду».

— Що краще: тюнер, супутникова антена, кабельне телебачення?

— По-перше, треба перевірити, чи є в тому районі, де живе споживач, сигнал цифрового телебачення. Бо його може там взагалі не бути. Можливо, сусіди вже перевіряли чи хтось поряд вже користується тюнером.

Якщо є цифровий сигнал, має бути, залежно від місцевості, від 28 до 32 каналів. Купляєте телевізійну приставку (тюнер). Встановлюєте між антеною і телевізором, підключаєте і дивитесь.

— У чому різниця між тюнером за 600 і за 1600?

— Шукайте розумне співвідношення ціни та якості. Або беріть, який на вас дивиться. Асортимент дуже великий. Усі вони виходять з ладу. Всі ламаються.

Якщо цифрового покриття нема, тоді — «тарілка». Супутникова антена. Для великих міст, де є можливість підключитися до кабельного телебачення, цей варіант теж непоганий.

У супутникової антени більше можливостей, ніж у тюнера. Кабельний оператор також може надавати більше каналів. Місцевих каналів на супутнику не буде. А загальнонаціональні будуть всі. Плюс додаткові.

У просторому приміщенні на другому поверсі шумнувато і душнувато через роботу автоматів-передавачів. Стоять тут не тільки аналогові, а й передавачі цифрового телебачення. Всі 32 (Чернігівська філія РРТ встановила у себе і уклала договір на їх обслуговування). Ті передавачі, що вищі, схожі на автомати газованої води. Ліворуч стоять у ряд менші. Ці схожі на пральні машинки. Різні виробники, різні конструкції. Є з підсилювачем, є без. На кожному автоматі — кнопки. Не тільки червоні, є зелені.

Аварійна червона кнопка (яку на-тис — і зразу вирубило) стоїть тільки на «1+1». Усі інші потребують додаткових маніпуляцій: там підкрутив, там перекрив (як у бойлері).

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №40 (1691), 4 жовтня 2018 року

Теги: аналогове телебачення, цифра, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект