школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Микола Рудьковський знову в СІЗО. Цього разу в Москві

KIA

Микола Рудьковський знову в СІЗО. Цього разу в Москві

Прес-секретар Басманного суду Москви Юнона Царьова підтвердила: Миколу Рудьковського, політика, нашого земляка родом зі Старого Бикова Бобровицького району, колишнього мера Чернігова, колишнього нардепа від Прилуцького 210 округу, затримали в центрі Москви. І закрили в СІЗО на два місяці.


Микола Рудьковський

За версією російського слідства, в червні 2014 року він нібито кинув камінь у посольство Росії в Києві, а в травні 2016 року Басманний суд Москви заочно заарештував Рудьковського. Російське посольство 14 червня 2014 року закидали яйцями, зеленкою, перевернули машини. Це був той самий час, коли на територію України заїхали російські танки, а літак ІЛ-76 збили, загинули 49 українських військових.

Чому Рудьковський, знаючи, що оголошений у федеральний розшук, поїхав до Москви? Жив собі у Парижі, чого раптом?

Опальний прокурор Дмитро Сус свого часу розповів «Українській правді» таке:

— ...У вересні я Луценку на стіл поклав фотографії нашого основного фігуранта — знайшов його квартиру в Парижі. Я сам був у Парижі і знайшов ту квартиру.

— Рудьковського? (
Микола Рудьковський, за даними УП, з 2014 року мешкає в Парижі).

— Фігуранта. Його машини на парковці. І сказав, що або ми його кріпимо, або ми далі займаємося незрозуміло чим.

— Що вам сказали?

— Ви бачите, щоб когось затримали по цій справі?

— Ні.

— Ні, ми нікого не кріпили.

— Чому, як ви думаєте?

— Сказали «отбой».

Справа, про яку говорить Сус, — це знаменита справа компанії «Нафтогазвидобування», директора якої Олега Семінського викрали і три роки тримали у підвалі. Це вам не камінь у стіну посольства.

— Як ви на той момент бачили для себе справу «Нафтогазвидобування»?

— Моя особиста думка: зібралися троє підар*сів у цій компанії: Коля, Нестор, Олег (Микола Рудьковський, Нестор Шуфрич і Олег Семінський. — УП). Ця фірма ходила ще з 1997-1998 року. Один одного кидали. Хто там кого обікрав чи не обікрав — кожен цього заслуговував. Сказати, що той не винен, а той винен, — так не можна.

Фірма на той день приносила гроші нереальні, а сьогодні вона взагалі приносить нереальні гроші, — прокоментував Сус.

Це пояснює, звідки гроші на Париж і чому довелося виїздити з України. Справу про викрадення Семінського у прокуратурі закрили (біля керма тоді був Шокін), але чи довго відкрити знову? Було б бажання. Семінський живий і може знову розказати страшні подробиці: «У мене була інструкція, що я весь час лежу. Не міг навіть сидіти, тому що вони це забороняли. Як тільки я намагався сідати, вони заходили й били. Звучала чітка інструкція не піднімати маску, і найжорстокіші півтора року я провів закованим, лежачи, в масці, в абсолютно повній темряві, з волоссям 50 сантиметрів і нігтями десь по десять сантиметрів. Почувався просто якимось фізіологічним матеріалом».

І от як повернутися до Києва — з такими підозрами у минулому? Як повернутися до політики, до парламенту? Тим більше, що частка «нереальних грошей», якщо вірити експертам, з роками ставала меншою і меншою?

«Потрібен образ мученика, якого катують у російських застінках», — припускають чимало політиків і навколополітичних експертів. «Тоді його зустрінуть в Україні як героя, борця з агресором. А взагалі він агент ФСБ», — кажуть злі язики.

Так це чи ні, повернеться до Києва чи поїде до міста Лабитнангі у Ямало-Ненецькому окрузі, де зараз вмирає Олег Сенцов? У квітні Рудьковського затримували в Арабських Еміратах, а до того (давно) у Києві. І нічого, випускали. Чи буде Генпрокуратура цього разу вимагати Рудьковського в Україну і відкривати справу Семінського?

Скоро дізнаємось. Кожен, хто знає Рудьковського особисто, підтвердить: він яскравий, розумний лідер, здатний здійснити неможливі, здавалось би, речі. Вміє сказати і здатний на вчинок. Йому можна дорікати чим завгодно, але він не жаднюга і не жлоб. І жив — у Парижі, столиці моди, любові і романтики.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №40 (1691), 4 жовтня 2018 року

Теги: Микола Рудьковський, Москва, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект