Куліч пішов. Мисник прийде?

«Його «знімали» стільки разів, що як знімуть по-справжньому, я вже не повірю», — жартували на Чернігівщині. Та повірити довелося.

Ранком у вівторок, 31 липня, на офіційному сайті Президента з’явився указ про звільнення 44-річного Валерія Куліча, голови обласної державної адміністрації. Підписано документ 30 липня. Причина — згідно з поданою заявою.

Про звільнення Куліча з посади губернатора уперше заговорили у березні цього року. Тоді стверджували, що Президент Петро Порошенко незадоволений роботою щодо процесу утворення об’єднаних територіальних громад. До того ж свої інтереси в області має нардеп, близький до Президента у партійних справах. І той теж хотів контролювати ремонт доріг, на який цього року виділили рекордні кошти — 426,2 мільйона гривень (на ремонт і утримання доріг місцевого значення). Та ще й попереду президентські вибори. А у руках губернатора хоч який, а все ж адмінресурс. Кажуть, захистити Куліча намагався Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр, та не вийшло.

Потім розмови трохи ущухли. А два місяці тому поновилися. Нібито саме тоді Куліч їздив у Київ. Писав заяву. Тепер, схоже, так воно і було.


Валерій Куліч

«Звільняли» Валерія Петровича і у 2017 році. Тоді розповідали, що він змінить губернаторське крісло на міністерське. Та сам Куліч цього не підтверджував.

Нагадаємо, що на посаді голови ОДА Валерій Куліч з 31 березня 2015 року. У 2010 — став народним депутатом по 205 виборчому округу (Чернігів), за який зараз відповідає Сергій Березенко. Протягом 12 років був генеральним директором сільгосптовариства ТОВ «Форсаж».

«Щоб говорити, чи добре, що звільнили Валерія Куліча з посади, треба знати, на кого його замінять», — написали в одному з повідомлень у «Фейсбуку».

Тривалий час ходили розмови, що на зміну Кулічу прийде народний депутат Валерій Давиденко (це той, що з лопатою). Нині серед імовірних кандидатів — двоє.

Володимир Ткач, колишній голова правління Чернігівобленерго, та 46-річний Олександр Мисник, голова Менської районної ради. «Наш край» підтримував його як кандидата на посаду голови Менської громади. Він, нібито, навіть уже був на співбесіді у Києві.

До речі, з 1 серпня Олександр Петрович у відпустці. Можливо, це пов’язано з новою посадою?

У відпустці до 3 серпня й Ігор Вдовенко, голова обласної ради. Чи піде він за Кулічем?


2017 рік. Мена. Народний депутат Валерій Давиденко (зліва) та Олександр Мисник під час виборчої кампанії на посаду голови Менської громади

«Політика – це сезонна робота. Мій сезон закінчився»

Того ж дня, 31 липня, Валерій Куліч зібрав підсумкову прес-конференцію. На зустріч прийшов вчасно. Був одягнений більш офіційно, ніж останнім часом. Не в джинсах і кросівках, а в темно-синіх брюках та чорних туфлях.

Подякував громаді області, журналістам, Президенту, Прем’єру.

— Ще у травні у мене відбулася зустріч з Президентом, — розповів. — На цій зустрічі мною було прийнято рішення про написання заяви. Майже три з половиною роки відпрацював. Виникли розбіжності у кадрових питаннях, формуванні кадрових позицій. У мене в цьому плані є своя думка, яку я звик відстоювати. І якщо немає можливості сформувати команду, за яку їй маєш нести відповідальність і рухатись з нею, то для чого морочити голову одне одному.

— Вам когось нав’язували?

— Це було весь час протягом 3,5 років, і це нормальна практика. За цей час були різні ситуації, суперечки. Ми живемо в різноманітному політичному середовищі. І кожна політична сила хоче тобі щось відтоптати. Сьогодні багато дзвінків зі словами підтримки. Мені сказали, що робота політика — це сезонна робота. Мій сезон закінчився.

— Чи був у вас конфлікт з народним депутатом Сергієм Березенком?

— Не дрались ми точно. Я ніколи не приховував, що розбіжності у політичних питаннях у нас справді є.

— А з Валерієм Давиденком?

— Він — політичний конкурент, очільник «Нашого краю» в області. Відстоює свої інтереси. В тому числі. Кожен мажоритарний народний депутат хотів би, щоб певну позицію в тому чи іншому районі займала його людина.

— Лише в районі? Чи і в ОДА також? Наприклад, ваш перший заступник Юлія Свириденко?

— І по цій посаді теж були питання. Її кандидатуру я відстоював протягом півроку.

— Вона зараз виконує ваші обв’язки?

— Поки що ні. Протягом трьох днів з моменту публікації указу маю передати справи. І якщо за цей час не буде призначений інший голова, то обов’язки виконуватиме перший заступник.

— Тобто до п’ятниці на Чернігівщині може з’явитися новий губернатор?

— Усе залежить від уряду і Президента. Я так розумію, йдуть консультації.

— Що далі будете робити?

— Спочатку — відпочинок. А далі... Я виріс, живу, працював і буду працювати у Чернігівській області. Продовжу працювати у реальному секторі економіки, займатись громадською діяльністю.

— Ви залишаєтесь депутатом обласної ради. Чи не пропонували вам перехід на вищі щаблі?

— Були пропозиції перейти на посаду голови обласної ради. Але такого варіанту я точно не розглядаю. Буду і далі виконувати свої обов’язки депутата.

— Чи не напише слідом за вами заяву про звільнення і голова обласної ради Ігор Вдовенко?

— У зв’язку з чим? На посаду його обрали депутати обласної ради. Тож все буде залежати від думки депутатських фракцій. Якщо депутати приймуть рішення, що політичний формат облради зберігається, то, відповідно, залишиться без змін. Якщо буде переформатування, то можливі інші варіанти. Починаються передвиборчі півроку. І в політиці ситуація дуже швидко змінюється.

— Чи надходили пропозиції від політичних сил щодо парламентських виборів?

— Зараз усі сили зосереджені на президентських виборах. Тому такі пропозиції не надходили. Для мене взагалі крок у політику був дуже неочікуваним. Я потрапив у структуру, в якій ніколи не працював.

— Однією з причин вашого звільнення називають майбутні президентські вибори.

— На цю посаду мені запропонував піти Президент України. І він має право формувати ту команду, з якою хоче йти на вибори. Можливо, йому некомфортно зі мною з точки зору Чернігівського регіону. Це рішення, яке поважаю. І нормально до цього ставлюсь.

— Які ваші перемоги на цій посаді?

— Процес децентралізації у нас в області іде. Створено 37 громад. І добре, аби цей процес якомога швидше було закінчено, і відбулась ліквідація райдержадміністрацій, районних рад. І ми вийшли на чотири заплановані повіти. Адже на сьогодні розвиток гальмує паралельне існування нової і старої систем.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №31 (1682), 2 серпня 2018 року

Теги: Валерій Куліч, голова ОДА, Олександр Мисник, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект