Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Перевірка чуток, або Паспорти-книжечки будуть діяти і після 2019 року

Перевірка чуток, або Паспорти-книжечки будуть діяти і після 2019 року

— Чи правда, що до 2019 року всі громадяни України повинні будуть замінити паспорти-книжечки на пластикові ID-картки? Чи правда, що є такий план у держави? Чи правда, що після 2019 року паспорти-книжечки, які залишаться на руках, будуть недійсні і люди не зможуть прийти з ними в жодну установу?

— На даний час немає таких законодавчих норм, взагалі обов’язку заміняти пеперові паспорти на ID-картки в обов’язковому порядку у громадян немає, — розповідає завідуюча сектором по роботі з Єдиним державним демографічним реєстром Управління Державної міграційної служби області Вікторія Сенюк. — Якщо є зміна інформації, внесеної до паспорту, наприклад, шлюб або зміна імені, якщо паспорт, пошкоджено, втрачено або викрадено, паперова книжечка може бути замінена на ID-картку. Також за досягненням 25-річного чи 45-річного віку. За бажанням людини може бути або вклеєна фотокартка у старий паспорт, або зроблено ID-картку.— Чому стільки розмов про 2019 рік?

— Можливо тому, що є громадяни, які дуже зацікавлені в дестабілізації в цілому обстановки в Україні. Спрямовано на те, щоб люди почали ображатися діями своєї країни. Законодавчих приводів на даний момент не існує. Всі книжечки, які в людей на руках, дійсні, не мають певного терміну, коли припиняють функціонувати.

— Чи можна зараз ще отримати паспорт-книжечку, якщо людина цього дуже хоче і не бажає отримувати ID-карточку? Чи паспортів-книжечок взагалі більше не видають? Якщо не видають, то з якого часу? Згідно з яким законом/розпорядженням/рішенням?

— Паспортів-книжечок не видають, немає у наявності. Постановою 302 Кабінету Міністрів України передбачено, що паспорти-книжечки не видаються з 1 вересня 2016 року. Постановою 199 КМУ від 21 березня 2018 року було підтверджено, що всі підрозділи міграційної служби оформлюють паспорти лише у вигляді ID-картки. І також було розглянуто Верховним судом України показову справу, щодо бажання людини оформити замість ID-картки книжечку. Було винесено рішення, що це неможливо. Відмовлено людині. Таке рішення, на мою думку, буде прийматися і у всіх інших подібних випадках.

— Коли тільки почали видавати ID-карточки, яким категоріям людей/у яких випадках їх видавали (саме їх, а не паспорти-книжечки)?

— ID-карточки почали видавати громадянам, які досягли 14-річного віку. Так само, майже одночасно, у випадках втрати паспорта, зміни інформації або пошкоджен-ня/непридатності до користування.

— Чи було таке колись, що людина могла обирати, що їй отримувати: звичайний паспорт чи ID-картку? Коли і які категорії людей могли обирати?

— Вирішувати могли люди у випадках, що перелічені вище, і це був короткочасний період. У тих випадках, коли технічне обладнання вже починало працювати, але бланки-книжечки ще були наявні у підрозділах.

ID-картки взагалі видають з 26.10.2016 року.

— Коли була можливість обирати між паперовим паспортом та ID-карткою, чи багато людей хотіли саме паперовий, відмовлялося від ID-карточок, і чим вони мотивували своє рішення?

— Це зазвичай були люди зрілого або похилого віку, які просто не розуміли, що це і для чого. Не знали, чи буде зручно користуватися такою формою паспорта. Друге — люди, які не хотіли ці картки з власних або релігійних міркувань. Через відбитки пальців, наявність унікального номера запису в реєстрі, через наявність у паспорті чипу. Третє — переселенці з Донецької, Луганської областей, які мають роботу, родичів у Росії, Білорусі, оскільки у нас ще зараз Держприкордонслужба за ID-карткою не пропускає.

— Скільки зараз коштує ID-карточка? Термінова і нетермінова. Скільки вона робиться?

— Нетермінова 279 гривень — 20 робочих днів, 366 — це 10 робочих днів. Перша ID-картка, яка видається з 14 років,, або людині відтермінували видачу картки — безкоштовна, а термін її виготовлення — 20 робочих днів.

— Які дані туди заносяться?

— Законом про Єдиний державний демографічний реєстр, так само, як і постановою 302, передбачено і залишається 15 пунктів, які є обов’язковими для внесення на чип: назва держави, документа, ім’я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення строку дії документа, дата видачі, об’єкт, що видав документ (код), місце народження, відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис особи, податковий номер. Ці дані, які вносилися від початку і вносяться зараз на чип.

Є так звана змінна інформація, яка може вноситися в ID-картку за бажанням особи. Наприклад, відомості про дітей. На чип вноситься зараз та інформація, яку ми бачимо в ID-картці в надрукованому вигляді, крім місця реєстрації. Місце реєстрації друкованим текстом на саму картку не вноситься. Ця інформація є лише в чипі. Враховуючи, що не всі організації можуть зчитати чип, до ID-картки видається той витяг, про який люди говорять — не зручно з собою носити.

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №15 (1666), 12 квітня 2018 року

Теги: паспорт, Вікторія Сенюк, ID-картка, «Вісник Ч», Аліна Сіренко

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект