Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За земельний пай одержала майже дві річні пенсії

За земельний пай одержала майже дві річні пенсії

Новина про те, що в ТОВ «Земля і воля» за пай платитимуть 18 відсотків від нормативної вартості земельної ділянки, сколихнула минулої осені не лише пайовиків, а й громадськість та журналістів зокрема. Хтось стверджував, що це неможливо... Були й такі, хто запевняв, мовляв, то лишень на рівні розмов, аби таким чином переманити до себе власників земельних паїв, які уклали договори з іншими агрофірмами. Звідусіль лунало: хіба це рентабельно для підприємства?

Дискусії про рентабельність залишимо для економістів, хоча одне очевидне й не для фахівців зазначу: у цьому господарстві чи не найнижча в Україні собівартість виробництва основної продукції (зерна), від чого відповідно й чи не найвища рентабельність господарювання. Тобто, оту високу оплату за паї забезпечує високоефективна економіка. Та й генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід Яковишин слів на вітер не кидає: вже завершується виплата подвійної суми за пай. Люди щодня телефонують і дякують, що так неочікувано отримали великі суми.«Мій пай спочатку був у СТОВ «Світанок», а у 2016 році я переуклала договір з ТОВ «Земля і воля», - розповіла Галина Белан. - Була пропозиція й від ТОВ «Наташа-Агро», дехто з наших пайовиків «клюнув» на гарні обіцянки. Я ж тоді навіть не здогадувалася, що Леонід Григорович підніме відсоток виплат у два рази, однак саме на цього вмілого, роками перевіреного господарника, покладала більшу надію, ніж на будь-кого. І не помилилася: нещодавно отримала на руки 28 324 гривні! Перед цим нам видали натуральну оплату: по тонні кукурудзи й 200 кілограмів зерна пшениці. Ми люди родом з периферії, у кожного вдома і птиця, й свині. Із базару їх не прогодуєш. До того ж, зерно обраховували не за ринковими цінами, а згідно із собівартістю – дешевше більш як на дві тисячі гривень. Відповідно й сума грошової оплати в нас більша на оті дві тисячі. У мене є знайомі в селах, де орендарі платять за земельні паї 5-7 відсотків, ще й зерно цінять до 4500 гривень за тонну, зменшуючи цим суму грошової оплати. Шкода людей...».

Галина Белан має сільськогосподарський фах, обізнана з бухгалтерським обліком, тож відразу порахувала, що коли до готівкової оплати додати вартість одержаного зерна, то сума за пай вийде майже в дві її річні пенсії. Рада й від того, що старша дочка з чоловіком віддали свій земельний пай в оренду теж ТОВ «Земля і воля», й відповідну оплату одержали.У родині Березан з Бобровиці пай не один, а кілька. Любов Андріївна, яка все своє трудове життя присвятила колгоспу «40-річчя Жовтня», а потім його правонаступнику СТОВ «Світанок», вийшовши на заслужений відпочинок, уклала договір оренди з ТОВ «Земля і воля». І не пошкодувала, а навпаки. Земельний пай доньки Світлани, який дістався у спадок, лишився у «Світанку». Отож, хоч паї й однакові – по сім з половиною гектарів - та орендна плата відчутно відрізняється.

« Різниця майже в три рази за ті ж самі гектари. Звичайно, забрала й зерно, бо маємо й порося, й курей та качок. Годувати треба, щоб потім вони нас годували», - усміхається Любов Андріївна.
Працьовита й завжди віддана своїй справі, вона впродовж 37 років була на різних посадах: й секретарем, й комірником... За щоденну працю заробила 1 452 гривні місячної пенсії. Арифметика проста - за земельний пай ( із зерном) одержала майже двадцять три пенсії.
У Тамари Степанівни Наумець, яка перед виходом на пенсію працювала в управлінні економіки Бобровицької райдержадміністрації, пенсія дещо більша. Але без грошей, які отримала пенсіонерка від ТОВ «Земля і воля» за земельний пай, який має її родина, прожити на одну, навіть більшу мінімальної, пенсію, неможливо – категорично заявила ветеран праці. Мовляв, копійку до копійки доводиться складати, щоб заплатити за комунальні послуги, купити ліки й продукти в наших «європейських» аптеках та магазинах.

«ТОВ «Земля і воля» - господарство, якому я можу довіряти на всі сто відсотків, - говорить Тамара Степанівна. - По-перше, це свої люди, перевірені роками ефективністю господарювання й відповідальністю перед працівниками,
пайовиками і громадами, де орендують землю. А на заїжджих обіцяльників уже надивилися. Добре видно й по різницях оплати за паї в межах нашого «Світанку». По-друге, ми бачимо, що земля в ТОВ «Земля і воля» обробляється згідно з передовими технологіями, а не заростає чагарником чи стоїть взимку з незібраним урожаєм. І по-третє, команда Леоніда Яковишина не економить на людях: пайовиків не обманює, працівникам заробітну плату достойну платить, про район найкраще дбає», - наголосила Тамара Степанівна.

Такі ж вдячні відгуки надходять й від пайовиків інших населених пунктів, де господарює успішне товариство «Земля і воля».

Газета Чернігівщина №5 (666), від 01.02.2018, Сніжана Божок

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівщина, Божок, Яковишин

Добавить в: