Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Доки будують притулок, собаки нападають на дітей

Доки будують притулок, собаки нападають на дітей

Минулого тижня неподалік Чернігівського ліцею №32 безпритульна собака напала на дев’ятирічну дівчинку. Дитина, на щастя, не постраждала, відбувшись сильним переляком. А от сумку для змінного одягу, яку дівчинка несла в руці, тварина розірвала.Мабуть, всі ми любимо тварин. Багато хто має домашніх котів та собак, досить милосердно ставиться і до безпритульних – адже нам жаль тварин, які шукають собі їжу на смітниках, біля людських осель… Та вигнані з дому жорстокими господарями собаки збираються в зграї, розмножуються, стають справжньою загрозою для людей. Тварини не тільки нападають і кусають перехожих, а й переносять та розповсюджують різні хвороби, зокрема сказ.

Кілька років тому Верховна Рада ухвалила Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження». Депутати ратифікували і Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. Згідно з цими документами, відстріл бездомних тварин в Україні заборонений, тому бродячих собак і котів необхідно відловлювати, стерилізувати, поселяти в спеціальні притулки. Створення такого в Чернігові ініціювали давно, виділили і кошти, провели тендери. Будівництво розпочате, нібито вже скоро заклад має запрацювати, але коли конкретно – у міській раді не знають. Тому безпритульні собаки й надалі продовжують бігати по вулицях міста, лякаючи дорослих і дітей. У Чернігові ще кілька років тому діяла спеціальна служба відлову бродячих собак, але у зв’язку з прийняттям Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» і численними протестами зоозахисників її ліквідували. Вийшло замкнене коло: нібито з тваринами і гуманно поводимося, та законних методів протидії їхнім агресивним нападам, виходить, не залишилось.

До редакції «Чернігівщини» звернулася мешканка обласного центру і повідомила, що на її дитину напала собака. 31 січня о 7.45 ранку учениця другого класу Валерія Чигир ішла до школи. Дівчинка навчається в ліцеї №32, а її дім – майже біля самісінького навчального закладу. Та того ранку звична дорога до школи перетворилася на фільм жахів як для дівчинки, так і для її мами.

«Я не завжди маю змогу провести Леру до школи, бо працюю позмінно і ходжу на роботу на 7.30 ранку, – розповідає мама дівчинки Людмила Чигир. – Але ми з нею завжди на зв’язку. Коли виходить з квартири, дочка набирає мій номер телефону і ми всю дорогу до школи розмовляємо. Того ж дня донька вийшла з під’їзду, пройшла повз зграю собак. Та одна з тварин почала її чомусь переслідувати. Спочатку просто йшла за нею. Я сказала донечці, щоб не робила різких рухів і не зупинялася, але раптом вона закричала у трубку, що її схопив собака. Людей поблизу не було, я дуже перелякалася, та, на щастя, все обійшлося. Пес тільки роздер сумку для змінного одягу і відстав від дитини».

За словами жінки, зграя безпритульних собак вже давно живе в їхньому районі. Собаки старі, ніколи не гавкали, не кажучи вже про напади. Та нещодавно в зграї з’явився новий пес. Саме він дуже агресивно настроєний проти людей: завжди гарчить, гавкає на перехожих. Жінка тепер боїться відправляти дитину саму до школи, але що робити з такими «сусідами», не знає. І це не тільки проблема їхньої сім’ї, адже безпритульні собаки бігають поблизу ліцею, куди щодня ходять сотні дітей. І хтозна, на кого агресивна тварина вирішить напасти знову.

«Наступного дня я пішла в поліцію, там склали протокол за фактом нападу собаки на дитину на підставі мого пояснювального листа, – розповідає Людмила. – Обіцяли передати його нашому дільничному, а вже він - спрямувати до служб, які займаються проблемами безпритульних собак».

Але, як відомо, таких служб у нас досі немає. Що ж робити? Чекаємо реагування з міської ради.

Марія Пучинець, "Чернігівщина" №6 (667) від 8 лютого 2018

Теги: безпритульна собака, Марія Пучинець, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект