Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сію, вію, посіваю - на здоров’я дітей не зважаюСію, вію, посіваю - на здоров’я дітей не зважаю

На подвір’ї дитячого садочка «Ромашка», який функціонує вже понад вісімдесят років у місті Носівка, замість трави та снігу - зерновий пил (!), що осідає під час сушки зерна з двох розташованих поблизу сушарок. Завідувачка ДНЗ Валентина Жук разом з колективом та батьками дітей вже неодноразово били на сполох. Та здоров’я вихованців, на жаль, для декого не в пріоритеті. Як кажуть, проблеми індіанців шерифа не хвилюють. Через дорогу від зерносушарок інший, не менш важливий соціальний об’єкт - школа. Там проблему вирішили досить традиційним в наш час шляхом: власник сушарок поставив у приміщенні навчального закладу пластикові вікна, щоб зерновий пил не залітав у щілини старих, дерев’яних, а гул не заважав працювати під час уроків...«Ця проблема виникла зо три роки тому. Як не прийдемо на роботу у період, коли ТОВ «Носівський цукровий завод» сушить зернові культури, так подвір’я і вкрите пилом. Інколи з лушпинням. От як виводити дітей на прогулянку? Особливо коли вітер дме у наш бік. - обурюється завідувачка дитячим садочком Валентина Жук. - Керівництво товариства запевняє, що всі екологічні та санітарно-гігієнічні норми при експлуатації виробництва у них враховані. Але ми ж розуміємо. що фактично відсутня організація санітарно-захисної зони. Ось за парканом починається їхня територія, а за декілька метрів - сушарки. Ці всі викиди шкодять здоров'ю наших дітей, і нашому теж. А постійний гул так набиває голову, що від прогулянки зовсім не отримуєш насолоди».

«Як тільки зберуть зерно і починають його сушити, ми всі хворіємо. У горлі дере, сухий кашель не дає спокою, - навперебій розповідають працівники дошкільного навчального закладу. - Промисловий пил шкідливо впливає на верхні дихальні шляхи - це вам скаже будь-який лікар... Чому ми. а тим більше діти, які й без того хворіють завдяки нашій екології. мають страждати від того, що хтось заробляє гроші і, як нам криком доводить, платить податки у бюджет? А яким боком до нашого здоров’я їхні податки?».

Зібравши не один десяток підписів батьків. працівників ДНЗ. жителів мікрорайону, завідувачка наважилася написати звернення до Носівської районної державної адміністрації, міської ради, у Головне управління держпрод-споживслужби в Чернігівській області та в Державну екологічну інспекцію.

«В ході проведення перевірки спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекціі не вдалося здійснити контроль за дотриманням гранично допустимих викидів на підконтрольних джерелах у зв'язку з тим. що на момент перевірки ТОВ «Носівський цукровий завод» роботи з приймання. сушіння та перевалки зерна не здійснювало». - такою була письмова відповідь начальника ДЕІ у Чернігівській області Леоніда Бурковського.

«Ми звернулися у вищі інстанції і висунули своє заперечення на продовження будівництва майданчика прийому, очистки та зберігання зерна.

І просили допомоги у вирішенні проблеми, яка давно існує у нашому житловому масиві, адже поруч розташовані заклади, в яких виховуються і навчаються діти, - продовжує Валентина Борисівна. - Перевірка з області приїхала, але в той час, коли сушарки простоювали. Звичайно, вони нічого протизаконного не могли побачити. Пил же летить, коли механізм працює».

У Носівській ЗОШ №2, розташованій через дорогу від зернових сушарок, хоч і канікули, та виконуючу обов'язки директора вдалося застати на місці. Тетяна Шепета повідомила, що претензій у них до власників товариства немає.

«Вони нам поміняли вікна. Раніше, коли тут стояли старі дерев'яні, - пил летів у щілини. Нині проблему вирішено. У садочка і людей, які живуть по той бік, більше претензій. Ми не скаржитимемось», - відрізала Тетяна Володимирівна.

На територію ТОВ «Носівський цукровий завод» нас не пропустили. Натомість назустріч вийшов Андрій Володимирович Журба, який представився заступником з «самих цікавих питань».

«Я вам одразу скажу: тут все дотримано. Ті люди, хто на нас скаржиться, - це заздрісники, які навіть не хочуть, щоб наповнювався бюджет міста. Садочок цей раніше був на балансі заводу. Ми його передали на баланс громади. Якби я був на місці влади, то закрив би цей заклад і переніс у те місце, де немає проблем. Хоч у центр... Не подобається - закривайте! У нас є всі дозволи - київські, чернігівські, місцеві. І взагалі, чому я маю якийсь «брєд» коментувати, - нервує заступник з «самих цікавих питань». - У вас слух є, очі є, то що, сушарка зараз працює?! У нас заплановано будівництво елеватора для зберігання зерна. Ми як працювали, так і працюватимемо. Я вам дав відповідь на питання? Сушарки працюватимуть, які працювали!».«Міській раді добре відома ця проблема. Ми неодноразово зверталися до відповідних служб для здійснення екологічного контролю, - розповідає перший заступник міського голови Олександр Яловський. - Екоінспекція приїхала на перевірку, коли не здійснювалася діяльність, тобто сушарки не працювали. Після цього ми написали ще одного листа до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області з проханням провести перевірку в той час, коли ТОВ «Носівський цукровий завод» буде проводити роботи з приймання, сушіння та перевалки зерна. На зазначений лист було отримано відповідь про те, що повторне проведення позапланових заходів державного нагляду за тим самим фактом, що був підставою для проведення позапланового заходу державного нагляду, забороняється законодавством. Така перевірка можлива лише раз на рік. На сьогодні ми підготували звернення у Державну екоінспекцію України з проханням вжити заходів щодо цього проблемного питання».

... Після різдвяних вихідних до садочка збіглися дітки. Гарна сонячна погода припрошувала подихати свіжим морозяним повітрям. Та чи варто? Адже навкруги та ж сама картина - підвіконня, майданчик, ганок припорошило зерновим пилом. Кому воно потрібно, щоб отой пил так само осів у маленьких дитячих легенях...

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №2 (663) від 11 січня 2018

Теги: Носівка, дитячий садочок «Ромашка», ТОВ «Носівський цукровий завод», Сніжана Божок, "Чернігівщина"

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект