Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зуби: для бідних і багатих. Полікувати і вставитиЗуби: для бідних і багатих. Полікувати і вставити

Чи можна безплатно полікувати та вставити зуби? Можна, запевняють лікарі Чернігівської обласної стоматологічної поліклініки. Але з дешевих матеріалів.

Безплатне пломбування...

— Безплатно для пломб використовуємо цементи, деякі композитні матеріали (види пломбувальних матеріалів), — говорить заступниця головного лікаря з медичної частини комунального закладу «Чернігівська обласна стоматологічна поліклініка» Тетяна Солошенко. — Соціально виділені і фотополімерні матеріали. З «Лателюкса» (матеріал пломбу-вальний світлостверджувальний вітчизняний) теж ставимо безкоштовно для пацієнта....і протезування

— Інваліди війни (червоне посвідчення), у тому числі учасники АТО, які отримали таке посвідчення, — перераховує пільговиків завідувач ортопедичного відділення Сергій Богдан, — учасники бойових дій (синє посвідчення), учасники АТО, які отримали таке посвідчення, пенсіонери за віком*, чорнобильці першої та другої категорії та їх вдови, інваліди першої та другої групи, ветерани військової служби, почесні донори України мають право на зубощелепні та лицьові протези безкоштовно.

Протезування із дорогоцінних металів, кераміки, металокераміки, металопластмаси, металокераміки з титановим покриттям, цільнолиті протези (на відміну від штампованих дорожча технологія), бюгельне протезування (те, що називають вставними щелепами. — Авт.), імпланти — повністю за рахунок замовника.

Для безкоштовного протезування у пільговиків своя черга.

— Зараз беремо 2015 рік, — говорить Тетяна Солошенко.

Є і безплатне позачергове протезування. Потрібен висновок МСЕК. На позачергове мають право, за висновком комісії, пацієнти по стану здоров’я. Коли людині життєво необхідно отримувати ретельно пережовану їжу (шлунково-кишкові, онкологічні захворювання).

*Пенсіонерам пропонують заплатити 50 відсотків — це дає право стати на пільгову чергу, пояснюють у реєстратурі. На суто безплатній черзі для пенсіонерів треба стояти 6- 7 років.

тільки цифри

На 1 вересня безкоштовним протезуванням скористалися 496 чорнобильців, 6436 інвалідів, пенсіонерів, учасників бойових дій, військових пенсіонерів.

За гроші: реставрація фотопопімерами, металокераміка, вініри, імпланти

Якщо є гроші, спектр послуг обласної стоматполіклініки в рази розширюється.

— У поліклініці є відділення мікропротезування, — розповідає Тетяна Солошенко. — Здійснюється художня реставрація фотополімерними матеріалами. Якщо нема частини зуба, вона відновлюється. Якщо зуб змінений у кольорі, можна виводити його у кольорову гаму.

Можна зробити вініри. Накладки (їх ще називають дуже тонкими протезами) на передні частини зубів. Вініри маскують незначні дефекти.

Імплантація — дуже затребувана послуга. Вживлення у щелепну кістку матеріалу, на який можна закріпити штучну коронку. Не треба обробляти сусідні зуби для мостовидного протеза.

цікаво, що

Імпланти роблять у Чернігові років 20. Першу операцію з імплантації виконав у Чернігівській міській стоматполіклініці хірург Валерій Чмель. У подальшому він був головним лікарем обласної стоматполіклініки. Нині покійний.

Металокераміка — 700-800 гривень. Імплант — 3200 і вище

— Коли у людини порушений зубний ряд, постає питання відновити його або зйомними протезами, або імплантами, — пояснює показання до імплантації Сергій Богдан.

— 32 зуби можна відновити?

— Можна. Якщо пацієнт не хоче зйомні протези, треба вживити на верхню і нижню щелепи не менше 6-7 імплантів.

— Вартість імпланта?

— Від 3200 і вище за один.

— Гарантія?

— Не дається.

— З пацієнтом підписується договір, зазначаються умови, яких має дотримуватися пацієнт. Якщо виникають претензії, з кожним вирішується індивідуально, — додає Тетяна Солошенко.

— Найбільш поширена металокераміка. Чи це вчорашній день?

— Не вчорашній, — говорить Сергій Богдан. — Одиниця металокераміки — 700-800 гривень. Але є більш досконалії! технології і матеріали. Кераміка без металевого каркасу. Вона дає повну глибину переломлення світла, прозорість натуральнішу.

Вартість — десь 100 доларів за одиницю. Не виготовляємо, фінансово не можемо потягти, щоб апаратуру закупити.

— Працюєте з золотом?

— Зараз ні. Нема такого попиту, як раніше. Витіснили сучасні технології. Люди хочуть, щоб у роті були білі натуральні зуби.

Тамара Кравченко, «ВісникЧ» №48 (1647) від 30 листопада 2017

Теги: зуби, Чернігівська обласна стоматологічна поліклініка, Тамара Кравченко, «ВісникЧ»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект