• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Що робити, якщо у спеку набрякають ноги?


Талион

Що робити, якщо у спеку набрякають ноги?

 

П’ять порад сімейної лікарки Віри СемерякоНарешті справжнє літо. Скаржилися на холод, а тепер нам жарко. Що робити, якщо у спеку набрякають ноги? Радить Віра Семеряко, завідувачка Галицької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, що на Ніжинщині:

1. Менше пити. Набрякають ноги, бо у спеку люди більше п’ють рідини, щоб утамувати спрагу. Серце, судини, нирки не справляються з навантаженням.

2. Обмежити сіль. Найперше правило у кардіології для гіпертоніків, людей із серцевою недостатністю обмеження солі, обмеження рідини. Не потрібно пити взагалі газовані солодкі напої. Вони викликають подальшу спрагу, незважаючи на те чи цукор у напої, чи замінник-підсолоджувач.

Раджу пити просту воду, чай несолодкий, компот із сухофруктів, фруктові морси.

3. Зменшити перебування на сонці. Працювати чи гуляти вранішніми або вечірніми годинами. Корисні прогулянки пішки, на велосипеді. Рух покращить кровообіг і не дозволить застоюватися рідині в організмі.

4. Митися нехолодною і негарячою водою — літньою. Холодна вода через контраст температур викличе спазм судин, тоді не така тепловіддача організму буде. Гаряча ж тільки посилить відчуття спеки. Чим частіше людина миється, тим краще. У кінці процедури можна, для покращення кровообігу, облити ноги водою трошки холоднішою, ніж просто літня.

5. Корисно лежати з піднятими вгору ногами. Цю приємну вправу слід виконувати три-чотири рази протягом доби по півгодини. Коли ж лягаєте спати, під ноги можна покласти валик чи подушку, це теж допоможе сходити набрякам.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №25 (1832), 24 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поради, Віра Семеряко, набряки ніг, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект