Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У справі Івана Породька, якого звинувачують у подвійному вбивстві, почали допит свідків

У справі Івана Породька, якого звинувачують у подвійному вбивстві, почали допит свідків

Після майже двомісячної перерви Чернігівський районний суд повернувся до розгляду справи засудженого до довічного ув'язнення за подвійне вбивство Івана Породько. Про цю справу наш сайт Gorod.cn.ua вже писав. 
 
21 жовтня 2014 року в селі Вертіївка сталося подвійне вбивство - загинули двоє чоловіків, Сергій Раздобрєєв та Микола Крутько. Вже наступного дня було затримано підозрюваного, місцевого жителя Івана Породька, який вже був судимий за вбивство. В березні 2015 року ніжинським судом він був засуджений до довічного ув'язнення. Апеляцій, подана в квітні того ж року, задоволена не була. Касаційна скарга до Вищого спеціалізовнаного суду виявилася результативною - вирок було скасовано а справа направлена на повторний розгляд. Іван Породько стверджує, що він не вбивав чоловіків, коли він залишав будинок вони були ще живі. Убивцею він називає свого брата Олексія.

Півтора десятки судових засідань, які пройшли за три роки — це занадто навіть для рідних убитих, не говорячи вже про свідків. Ніна Раздобрєєва, матір одного з вбитих в жовтні чоловіків, Сергія Раздобрєєва, в очікуванні перераховує всі суди на які вона приїжджала за цей час — Ніжинський, Чернігівський апеляційний, Київський спеціалізований, знову Чернігівський, але тепер районний. “Що вони хочуть цим домогтися? Вбив двох людей, отримав вирок, пожиттєве, чого ти ще хочеш?” - звертаючись до всіх і водночас ніби ні до кого, говорить у коридорі суду жінка. - “Досить, на наступне засідання вже не приїду”
 
Крім неї на суд приїхала лише дружина засудженого за подвійне вбивство Івана Породька, Людмила Породько. Вона є одним із свідків і, водночас, приїхала підтримати чоловіка. Крім цих двох жінок, більше нікого зі свідків немає. Син Миколи Крутьька, вбитого разом з Сергієм Раздобрєєвим, ще на минулому засіданні, в травні, написав заяву, що підтримує обвинувачення і цивільний позов повністю, але приїжджати на суд більше не буде, не має такої можливості.
 
Суд почався з перевірки свідків — хто приїхав, а хто ні і чому. Адже з 7-8 заявлених в суді приїхали лише двоє — вже згадані Людмила Породько і Ніна Раздобрєєва. Що ж решта? Виявляється, у Олени Породько, дружини брата Івана мала дитина, так само і у Ольги Минько, Анатолій Легейда — у в'язниці, Володимир Прищепа — вже втомився їздити до суду і відмовляється це робити, Олексій Породько — невідомо де знаходиться. І так далі... З усього переліку виключили лише одного свідка, Володимира Фурсу, який першим знайшов убитих. Всі інші чи то за наполяганням прокурора, чи то за наполяганням захисту, мають бути викликані на наступні засідання. Особливо важливо для Івана Породька викликати до суду брата Олексія, якого він звинувачує у вбивстві. На попередніх судових засіданнях його не було.


 
Першою давала свідчення Людмила Породько, дружина обвинуваченого в подвійному вбивстві Івана Породька. В основному її свідчення не змінилися: безпосереднім свідком вбивства вона не була; чоловік прийшов додому після роботи в 21.15 і сказав, що побився з чоловіками, які приходили до них додому раніше і били вікна; чоловіків, які приходили вона не знає; вона попросила подзвоннити брату Олексію бо боялась, що вони знову прийдуть бити вікна; Іван подзвонив брату і ліг спати; після дзвінка брата Іван спалив у грубі одяг — чорні штани, коричневий світер і валенці з чунями; крові на одязі Людмила не бачила, бачила її лише на обличчі; брат Олексій приїхав вночі; вранці Іван взяв паспорт і документи і поїхав відмічатися в суд; о 9-й годині ранку приїхала міліція, спочатку питали де Іван, а потім приїхала ще одна бригада, вже з обшуком.
 
У прокурора виникли кілька запитань до Людмили. Під час попереднього слідства вона в своїх показаннях вказувала, що Іван повернувся додому схвильованим і зізнався, що вбив двох людей, а зараз про це ні слова — які показання правдиві. Жінка вказала, що правдиві ті, що вона говорить на суді. Під час слідства вона підписувала папери не читаючи.
 
В свою чергу у адвоката Андрія Яковлєва і в судді, Лариси Хоменко були запитання стосовно проведеного обшуку. Людмила доводила, що ніяких документів міліція не показувала, її не пускали до дітей, погрожували посадити за співучасть, одягали наручники, дітей обіцяли віддати в дитячий будинок. Перший протокол, який писали, коли приїхала друга група, порвали і написали новий. Суддя Людмила Хоменко попросила її подивитись на заяву, яка є в справі, про дозвіл на проведення обшуку. За словами свідка вона не писала її і підпис не її. З протоколом обшуку повторилась та ж ситуація — Людмила вказала: “Не мій підпис”. Підпис на протоколі допиту, який теж показали Людмилі, вона підтвердила.


 
Наступною давала свідчення Ніна Раздобрєєва, матір одного з убитих чоловіків. Вона не була безпосереднім свідком вбивства і в основному повторювала перекази, які чула від інших. Додала лише, що за два тижні до вбивства між зсудженим за вбивство Іваном Породьком і її вбитим сином була бійка — Іван прийшов до нього додому і побив його. Єдине, що зацікавило Івана Породька — жінка бачила міліцейських з собакою, які йшли по сліду у протилежний від того, куди “побіг” обвинувачений бік. Коли ж суддя запитала, звідки вона знає куди він біг, жінка відповіла: “Я цього не бачила, бачили люди. Село все знає”. Після цього була оголошена перерва.
 
Наступне засідання суду заплановані на 28 липня та 23 серпня. На них мають бути заслухані інші свідки з боку обвинувачення та з боку захисту, у тому числі і Анатолій Легейда в режимі відеоконференції з Коростеньського СІЗО. Клопотання Івана Породька про зміну на домашній арешт з застосуванням електронного браслету суд відхилив і продовжив йому строк тримання під вартою ще на три місяці.
 


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Породько, вбивство, Вертіївка, Хоменко

Добавить в: