Рекламодателям

Радио

Що діти знають про війну? (відео)

Після Майдану та початку АТО в Україні постало питання патріотизму та національної свідомості. Бійці неоголошеної війни на Сході стали прикладом для підростаючого покоління і навіть героями шкільних творів.Юлія Андряник, випускниця Козелецької гімназії №1:
«Із кожним днем ситуація під Щастям погіршувалася. Хлопці-розвідники в пастці. Треба залишати позиції. Але це означає здати цілі кілометри рідної землі ворогові. Ні. Женя не з тих, хто так легко здається. З двома надійними друзями він вступає в нерівний бій з ворогом».

Герой оповідання Юлії, випускниці Козелецької гімназії, — не вигаданий. Це її земляк майор Євген Лоскот. Заступник командира роти з озброєння 1-ї окремої танкової бригади, 83-го року народження. Загинув 7 вересня 2014 року в бою поблизу села Весела Гора на Луганщині. Тіло героя знайшли пошуковці Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») 22 червня 2015 року на місці загибелі у день його народження. Йому мало б виповнитися 32 роки. Похований у Десні.

Про героїв-земляків Юлія написала вже кілька оповідань. Ці історії почули поза межами області. Їх дівчина представила на Всеукраїнському етапі науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, звідки привезла диплом третього ступеня у секції «Літературна творчість». «У матері був син» — це не абстрактні роздуми школярки про війну. Збирали факти разом із мамою, яка була одночасно науковим керівником.

Юлія Андряник, випускниця Козелецької гімназії №1: «Мали можливість поспілкуватися із мамою Євгена Лоскота. Ми детально дізналися всю біографію цього хлопця. Тому твір повністю побудований на реальних фактах».

Тетяна Андряник, заступник директора Козелецької гімназії №1: «Приїхали ми до неї. Кажемо: «Вибачте, будь ласка, але ми хочемо писати про вашого сина». Я знаю, що це дуже боляче, і тому дуже боялася до неї звертатися. Але вона так швидко пішла за нами на діалог і все розказала. Вона каже: «Я так хотіла, щоб хтось про нього написав. Я вже і сама думала написать, але все не ризикувала».

Мати Євгена Лоскота – Ксенія Лоскот рядки з твору почула уперше. Емоції жінці стримати важко.


Ксенія Лоскот, мати загиблого Євгена Лоскота: «Я думала, що про це будуть писати просто в шкільні твори, що це буде просто якась виховна година. Але, що напишеться літературний твір, — я не знала».

Сім’ї загиблих бійців, члени «Єдиної родини Чернігівщини» приїхали до Козельця, аби особисто познайомитися із письменницею-початківцем. Юлія збирається пов’язати життя із професією журналіста. Родини бійців вирішили творчі починання дівчини заохотити. Корисний атрибут для майбутнього журналіста — смартфон.

Микола Шанський, голова ГО «Єдина родина Чернігівщини»: «Лоскота Жені, коли прозвучало його прізвище, що з гімназії в Козельці Юля написала твір, вона захотіла з нами ми зустрітися і ми захотіли зустрітися. Оця гімназія, бачите як вона згуртувалася вірші писати, писати твір про героя».

Варвара Лепеха, теж учениця Козелецької гімназії, здобула гран-прі на районному конкурсі «Козелеччина має таланти». У свої сім років вона чудово розуміє, що таке війна і яке горе вона несе. Варвара – наймолодша волонтерка Козельця. Разом із бабусею допомагають бійцям АТО.

Олена Скидан, волонтер: «Ми починали з Варварою ще з Майдану. Я возила її на Майдан. Я їй розповідала, показувала. Хоч вона була маленька, вона все розуміла. З тих пір ми допомагаємо бійцям як можемо».

Варвара Лепеха, учениця 2-го класу Козелецької гімназії №1: «Відсилаю їм гроші, їжу, даю їм номер телефону, якщо їм щось потрібно, вони нам дзвонять».

Офіційні втрати Чернігівщини в АТО — 155 бійців. Чи не найбільше загиблих – жителі Козелецького району. Тут у райцентрі одними з перших в області встановили меморіал пам’яті учасників АТО. На ньому викарбувані 22 імені полеглих на війні бійців. Згодом має бути вписане ще одне. Відкритий пам’ятник був у жовтні 2016-го, з того часу на Козелеччині ще одна втрата.У квітні 2017-го року під час мінометного обстрілу в районі Авдіївки на Донеччині загинув житель Карпилівки – 20-річний рядовий 72-ої окремої механізованої бригади Олександр Кірієнко.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: війна, оповідання, діти, Козелецька гімназія, «Сівер-центр»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект