Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Нацгвардієць з ЧАЕС у російському полоні схуд на 24 кілограми

Нацгвардієць з ЧАЕС у російському полоні схуд на 24 кілограми

 

Нацгвардієць Артем Лутченко з Чернігівщини з перших днів повномасштабного вторгнення РФ на територію України потрапив у полон. Він захищав Чорнобильську АЕС, коли на територію станції у кінці лютого 2022 року зайшли росіяни. 31 травня 2024 року його обміняли. У коментарі Суспільному його дружина Валерія, в якої на фронті загинув батько, розповіла як отримала цю звістку."Все сумбурно вийшло. Ще зранку (31 травня, — ред.) почали казати, що буде обмін. По своїм каналам питали, чи будуть наші. Чекали, сподівалися. І о 13-й годині мені прийшла СМС від координаційного штабу: «Вітаємо, ПІБ — повернуто з полону». Одразу все затряслось, руки тряслись, не вірилось", — каже Валерія.

Коли почали опубліковувати фотографії з обміну полоненими, Валерія каже, що впізнала свого чоловіка, але поговорити з ним телефоном вийшло не одразу.

"Телефони їм видали, але вони були розряджені. Так вийшло, що я добре спілкувалася з органами усіма, і завдяки підполковнику головного управління Нацгвардії, який знайшов мого чоловіка, запитав чи він це, і дав подзвонити зі свого телефону. «Я вдома»... Сказав, що дуже кохає, сказав, що дуже цього чекав. Ми буквально пів хвилини поговорили. І їх одразу повезли до медзакладу".
Того ж дня, 31 травня, Валерія зі Славутича поїхала в медзаклад, куди повезли звільнених з полону чоловіків. Розповідає, в той же день вдалося побачитись з Артемом.

"Вони приїхали десь о 22-й годині, а я приїхала о пів на 12-ту одразу туди. Неможливо було сидіти вдома. В закладі сказали, що в них карантин, і поки не пускають. Але все одно ми побачились через паркан. Не впустили навіть нормально обійняти, через паркан пообіймались, буквально кілька хвилин поговорили. І на наступний день вже нормально побачились, і батьки приїхали, всіх пустили".
Валерія каже, що чоловік за понад два роки російського полону схуд на 24 кілограми.На фото Артем Лутченко та його дружина Валерія до початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України

"Дуже худий. Він й так дуже малий в мене був. Втратив вагу, воно своє дає. Багато проблем зі здоров’ям, зі слухом, із зором. Ці всі постійні побиття, катування, вони вплинули. Психологічно — більш-менш, настрій гарний, він завжди з гумором був. Гумор його й витягнув. Всіх завжди підтримував там".

Артем поділився своїми планами на майбутнє зі своєю дружиною.

"Хоче вінчатись, хоче дітей, все одразу. Але, спочатку треба підлікуватись. Головне — реабілітація та його здоров’я. Будуть їх ще вимірювати на рівень радіації. Умови в медзакладі шикарні, на вищому рівні, лікарі чудові. Якщо все складеться, з’їздимо у відпустку до Хорватії, там живе сестра Артема. Найголовніше — жити, й перемога".

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: полон, нацгвардієць

Добавить в: