Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » ВПО, які забезпечені державним житлом, припинили грошові виплати

ВПО, які забезпечені державним житлом, припинили грошові виплати

 

Переселенці, жителі гуртожитку (в народі його називають «зеленка») на Ціолковського в Чернігові, мікрорайон Шерстянка, обурені. Побачили оголошення на вхідних дверях про припинення виплат тим, хто зареєстрований, як ВПО (внутрішньо переміщена особа).— За який кошт тепер нам існувати? — розводить руками 39-річна Ірина ТКАЧЕНКО. — Виїхали з Кам’янської Слободи, з-під Грем’яча Новгород-Сіверського району влітку минулого року. За добу знайшла гроші, машину, зібрала речі. Їхали в Чернігів, бо тут живе рідна сестра. В одній квартирі двом сім’ям важко. Перейшли на зйомну. За все платила хазяйці три з половиною тисячі. Проживши так пів року, зрозуміла, не витягуємо.

Я мати-одиначка. Софійці 9 років. Отримую на неї три тисячі сто гривень. І як внутрішньо переміщена особа получала на себе дві тисячі гривень і на доньку три. З цього жили.

Мені підказали, що можна отримати безкоштовну кімнату в гуртожитку. Пішла в соціальну службу, оформила документи. Третього березня переїхали. І тут дізнаємося, що виплати, як ВПО, нам відмінили. «Можливо, в березні ще виплатять, в квітні — ні», — сказали на Мазепи, 19 (в департаменті соціальної політики Чернігівської міської ради). — В квітні мені прийде платіжка за комунальні. А це приблизно дві тисячі гривень.

У березні я вже не отримала виплат, як ВПО. Мінус п’ять тисяч гривень з сімейного бюджету. На роботу хочу. Працювала на приватника, неофіційно. В центрі зайнятості запропонували роботу двірника. Скажу чесно, це важко. Не витримала. Донька зараз їздить в інший кінець міста на навчання, в школу № 25. Її треба возити і забирати.

— Переведіть в школу на Шерстянку, тут теж непогана.

— Можна. Та вже кінець навчального року, в новому колективі буде важко. І навіть не це головне — мені ще не видали ордер на проживання в цьому гуртожитку. Як без підтвердження місця проживання перевести доньку в іншу школу? Взяла довідку з ЦНАПу, школи, де вчиться донька. Але без ордеру не можу рухатись далі.

— В Кам’янській Слободі за які кошти жили?


— З городу. З лісу. Платила держава 1199 на доньку і як матері-одиначці — 2600. Із комунальних послуг в селі була тільки електрика.

В гуртожитку таких, як ми, два поверхи. І всім відмінили виплати.

— Мій будинок в Зарічному, під Киїнкою, — підходить з довідкою 48-річна Вікторія БОРЗДА. — Частково зруйнований. Виплати на відновлення ще не отримала, є проблеми з документами. У мене інвалідність другої групи. В гуртожитку живу з 15 січня минулого року.

— Нам би хоча б пояснили, чому. А то повісили «бумажку». Ми пенсіонери, — підходить 51-річна Алла БОРОВИК з Тимоновичів, це на Семенівщині, за два кілометри від кордону. Її сусід по гуртожитку 68-річний Олексій КОВАЛЕНКО з Рубіжного Луганської області. — Казали, що пенсіонерам будуть продовжені виплати. Але ж бачите… Їхали з дому на місяць, а живемо так рік.

— В Чернігів тікала з Вугледару (Донеччина). До того, як сюди переїхати, знімала кімнату, — розповідає свою історію з таким самим фіналом 55-річна Алла АНДРУХ. — За все платила три тисячі гривень в місяць. Підказали, що є безкоштовні кімнати для нас, — має на увазі людей зі статусом ВПО. — Спеціалістка каже: «Ви що, хочете втратили виплати? Треба жити в гуртожитку, як біженка».

Перебралася. А вийшло навпаки, втратила. «Шукайте роботу», — кажуть спеціалісти соцзахисту. Не відмовляємося. Та нам вже не по 20 років. Передпенсійного віку жінок не хочуть брати. Не стижусь працювати. Була і вихователькою дитячого садка, і нянькою. Доглядала за паралізованим. Прибиральницею, кур’єркою була. Скажу чесно, в Чернігів потрапила випадково. Коли Кремінну окупували, виїхала в Посівну, що на Дніпропетровщині. Зараз там дуже багато військових. А місцеві стали розумними, не беруть біженців і переселенців на квартиру, бо вони багато не заплатять. А з військових можна здерти тисячу за добу.

***

— Допомогу в розмірі дві тисячі гривень, як ВПО, держава перестала виплачувати тим, хто забезпечений житлом із Фонду для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Це чотири гуртожитки в Чернігові, що на балансі міста, — пояснила Вікторія СОЧАВО, начальниця відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами департаменту соціальної політики Чернігівради. — Гуртожиток на Ціолковського входить в перелік цього фонду тимчасового проживання. Модульне містечко на Дрозда. Гуртожитки на Міхнюка і Коцюбинського.

— Є категорії, яким продовжать виплати, навіть якщо забезпечені таким житлом?

— Дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та осіб з їх числа віком до 23 років. І тільки для тих, хто прибув із тимчасово окупованої території. В цю категорію навіть прикордоння, що обстрілюється, не входить. І ті міста і села, де ведуться активні бойові дії, не прописані. Ми, як працівники, зробити нічого не можемо. Гроші державні. З 1 березня відбулися зміни і багато ВПО втратили право на отримання допомоги.

Відповідно до розпорядження В’ячеслава Чауса, начальника обласної військової адміністрації, від 10 листопада 2023 року, є гуртожитки обласного підпорядкування: на Мазепи і на Козацькій. Їх жителі теж зіткнулися з цією проблемою. Автоматом продовжують виплачувати пенсіонерам, у яких пенсія менше дев’яти тисяч. Особам з інвалідністю першої, другої групи. Третя група отримуватиме, якщо розмір пенсії не буде перевищувати дев’ять тисяч гривень. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. Всі інші повинні писати заяву і кожен випадок буде розглядатися індивідуально. Їм треба шукати роботу.

Джерело: газета "Вість", Юлія Семенець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: переселенці, виплати, гуртожиток

Добавить в: