Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За 2023 рік в Чернігівській області від туберкульозу померло 53 людини

За 2023 рік в Чернігівській області від туберкульозу померло 53 людини

 

"Ми можемо подолати туберкульоз". Це - гасло цьогорічного Всеукраїнського місячника боротьби з цим захворюванням (комплекс просвітницьких заходів тривав весь березень, а День боротьби з туберкульозом - 24 березня). Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що має на меті звести до нульового показника смертність від туберкульозу до 2035 року.Але на даний час в Україні, і на Чернігівщині зокрема, ця хвороба продовжує забирати життя людей. За 2023 рік в області від неї померло 53 людини. Про це повідомив на брифінгу для журналістів Олександр Чепурний генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Якщо брати показники за минулий рік, вперше діагностованих форм туберкульозу, то можна відмітити ріст цієї захворюваності на 6%. В абсолютних показниках це - 420 осіб. Чернігівщина серед інших регіонів займає 16-те місце за кількістю хворих на туберкульоз.

Під час війни про здоров’я треба дбати не менше, а навпаки більше, ніж у мирний час. Тож фахівці нагадують алгоритм дій, якого треба дотримуватися для подолання туберкульозу.

Велике значення має розуміння і свідомість населення у з'явленні перших симптомів, з метою вчасного звернення до лікарів.

Першим кроком виявлення туберкульозу є скринінгове анкетування стосовно симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз, і чинників ризику захворювання.


За наявності симптомів, які можуть свідчити про туберкульоз необхідно проходити дообстеження. Якщо у пацієнта є кашель необхідно досліджувати мокротиння молекулярно-генетичним методом.

На сьогоднішній день діагностика туберкульозу у Чернігівській області, як і по всій Україні є доступною для людей і проводиться безкоштовно. Лікарі можуть протягом 2 годин встановити наявність або відсутність бактерій туберкульозу у біологічному матеріалі. Якщо діагноз туберкульозу підтверджується, то 70% пацієнтів області розпочинають і закінчують лікування виключно в амбулаторних умовах. Так як пацієнт, який розпочинає прийом протитуберкульозних препаратів не несе епідемічної загрози для оточуючих.У разі наявності симптомів, які потребують стаціонарного лікування, а це переважно тяжкий клінічний стан пацієнтів, то пацієнти госпіталізуються і перебувають у стаціонарі до стабілізації клінічного стану. Лікування проводиться безкоштовно з використанням високоефективних, короткострокових і безпечних препаратів. На сьогодні туберкульоз є виліковним захворюванням, - про це під час брифінгу повідомила Жанна Карпенко завідувачка центру фтизіатрії Чернігівської обласної лікарні.

Джерело: "Північна Брама"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: туберкульоз

Добавить в: