Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові хворих на туберкульоз переведуть в окреме приміщення, якому понад 100 років

У Чернігові хворих на туберкульоз переведуть в окреме приміщення, якому понад 100 років

 

До кінця січня 2023 року хворих на важкі форми туберкульозу мають перевести з дитячого інфекційного відділення до нового приміщення. Це двоповерхова будівля, якій понад 100 років. Останні кілька років вона стояла законсервованою, наразі у ній завершили внутрішні ремонтні роботи.Нагадаємо, більшість приміщень Центру соціально значущих та небезпечних хвороб були пошкоджені під час активних бойових дій у лютому-березні минулого року, центральний корпус медичного закладу мав щонайменше десять прильотів. Через це пацієнтів стаціонару тимчасово розмістили у дитячій інфекційці, де вони перебувають з квітня та дотепер.

"Було витрачено за рахунок «Американського медичного корпусу» 14,5 мільйона гривень на проведення ремонтних робіт, облаштування. І якщо все буде добре, до кінця місяця переведемо хворих з тимчасового приміщення, де вони зараз знаходяться, вже сюди", — розповів гендиректор Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко.

З його слів, лікарня планує на початку весни відремонтувати фасади будівлі.

У листопаді, Центр соціально значущих та небезпечних хвороб реорганізували через брак фінансування та потужностей. Тепер це структурний підрозділ обласної лікарні – "Центр фтизіатрії".

Нове приміщення, говорить керівник обласної лікарні Андрій Жиденко, теж тимчасове. У перспективі на території колишнього тубдиспансеру планують відновити єдиний корпус, який можливо відремонтувати після обстрілів, — тут лікуватимуть хворих на туберкульоз. А поруч — побудувати обласний центр інфекційних хвороб.

"Ми зараз працюємо з декількома міжнародними організаціями, ми відправили туди наше бачення, наші проєкти. В першу чергу, ми хочемо відновити чотириповерхову будівлю, зробити там ремонт і звідси забрати людей туди. Бо там залишилася і пральня, її можна відновити, і харчоблок можна відновити", — сказав Жиденко.

Зі слів завідувачки "Центру фтизіатрії" Жанни Карпенко, нині на стаціонарі перебувають 34 пацієнти.

Загалом 2022 року в області спостерігали статистичне зниження захворюваності на туберкульоз на 23% порівняно з 2021, говорить Жанна Карпенко. Так, у 2022, виявили 413 хворих на туберкульоз.

"Але насторожує те, що ми маємо 25 випадків захворювання серед дитячого населення. Таких цифр ми не мали з 2010 року. Тобто, це все говорить, що епідемія є, але вона є прихованою. В цьому році виявлено десять випадків туберкульозу на розтинах. Тобто, ці пацієнти за життя не мали діагнозу туберкульозу, вони жили, а від туберкульозу не помирають так швидко, як від коронавірусу чи інших гострих захворювань. Тобто, ці пацієнти в середньому протягом п'яти років інфікували оточуючих".

"Коли встановиться вже тепла погода ми хочемо довести до ладу територію, поставити паркан. Багато у нас задумів. Тут є закритий за корпусом дворик, хочемо зробити там зону відпочинку для пацієнтів".Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: туберкульоз, Жиденко

Добавить в: