Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Привласнили пальне «АТП-2528» вартістю понад мільйон гривень: нові подробиці у справі й скерування її до суду

Привласнили пальне «АТП-2528» вартістю понад мільйон гривень: нові подробиці у справі й скерування її до суду

 

Слідчі Чернігівського райуправління поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного привласнення дизельного пального групою співробітників комунального підприємства Чернігівської міськради та виявили нового підозрюваного, яким є місцевий підприємець. Матеріали провадження з обвинувальним актом правоохоронці передали прокуророві для скерування до суду. Про це повідомляє поліція Чернігівської області.

Як стало відомо Суспільному з власних джерел, йдеться про підприємство КП "АТП-2528". Цю інформацію в коментарі підтвердив начальник КП "АТП-2528" Руслан Волок.

Під час слідчих дій поліцейські встановили, що посадовець комунального підприємства Чернігівської міської ради за попередньою змовою з двома працівниками систематично займалися привласненням дизельного пального. Скуповував це пальне місцевий підприємець, знаючи про його незаконне походження, та надалі використовував його у власній господарській діяльності. Тим самим він "відмивав" кошти, які отримували члени групи після продажу пального.

"Посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, мав відповідні повноваження отримувати дизельне пальне в оператора автозаправної станції за паливною картою. Зловмисник привласнював пальне, яке один спільник перевозив до місця зберігання, а другий – реалізовував у роздріб. Загалом членам групи вдалося привласнити пального комунального підприємства на загальну суму понад мільйон гривень", — йдеться в повідомленні поліції.
Наразі слідчі Чернігівського райуправління поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні та склали обвинувальний акт, згідно з яким обвинувачуються:

Організатор схеми, посадовець комунального підприємства – у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України) та у службовому підробленні, а саме внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 КК України).

Обидва підлеглі організатора схеми – у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України) та у пособництві такому привласненню (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Ще один спільник приватний підприємець – у пособництві зазначеному привласненню (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України) та у набутті й розпорядженні майном, достеменно знаючи, що воно одержане злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України).

Санкція найтяжчої зі статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліція, Волок, АТП-2528, пальне, зловживання

Добавить в: